Rola mediów społecznościowych w biznesie

Media społecznościowe cieszą się ogromną popularnością. Tylko w Polsce korzysta z nich przeszło 80% internautów Użytkownicy portali społecznościowych publikują praktycznie wszystko na swoich profilach w social media .

Social media takie jak Facebook to świetne miejsce do promocji swojej firmy ,zdobycia klientów ,przedstawienia oferty . Media społecznościowe mogą służyć firmom do nawiązania relacji z potencjalnym klientem. Nie tylko pozwalają na bezpośrednią sprzedaż, ale pozwalają również poznać klienta i zebrać o nim informacje. . Zadowolony konsument chętnie powraca do sklepu.

Media społecznościowe to także dodatkowy kanał obsługi klienta. Zainteresowani mogą przenieść się za pomocą jednego kliknięcia do wybranego produktu i dokonać transakcji.

. Chociaż same nie sprzedają, mogą być wykorzystane jako sposób na dotarcie do klientów i promowanie marki. Serwisy społecznościowe, takie jak Facebook, Twitter, Pinterest czy Instagram dają duży wachlarz możliwości marketingowych.

W jaki sposób wykorzystać social media?

Social Media stwarzają wielkie możliwości dla firm pragnących zaistnieć w Internecie. Pozwalają na nawiązanie bezpośrednich relacji w użytkownikami (potencjalnymi klientami), pozwalają na stworzenie marce odpowiedniego wizerunku (e-PR, marketing szeptany), czy wreszcie pozwalają po prostu pokazać, że nasza marka istnieje.

Kultowym wyznacznikiem popularności na FB stała się ikonka kciuka w gore zwana „lubię to” .A wlasnie ta ikonka ma bardzo duże znaczenie ,świadczy o tym ze nasz profil jest lubiany,popularny ,ze publikowane tresci z powodzeniem trafiają do odbiorców .

Co zatem zrobić aby przyciągnąć klientów na nasza stronę aby zdobyć więcej polubień ?

Działania w mediach społecznościowych należy zacząć od ustalenia grupy docelowej, do której chce się dotrzeć z ofertą. Bowiem polubienia takiej strony to nie tylko wymiar uczuciowy,wizualny .Algorytmy FB analizują takie profile i im większa ilośc polubień tym strona lepiej wyświetla się w wynikach wyszukiwania a to przekłada się na jeszcze większa ilośc odbiorców czyli naszych potencjalnych klientów .

. Metod pozyskiwania polubień i klientów jest wiele ale z reguły proces ten jest długi,mozolny i nie zawsze daje oczekiwany skutek . Dlatego aby oszczędzić państwu czas i pieniądze powstały firmy takie jak lajki.com.pl które specjalizują się w pozyskiwaniu fanów na stronę tym samym zwiększajac zasięg profilu co skutkuje nowymi klientami . Odpowiednie zarządzanie pozwoli na aktywne budowanie wizerunku marki i jej rozpoznawalność na tle konkurencji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *