10 POWODÓW, DLA KTÓRYCH KOCHAMY „DIRTY DANCING“

direty-dancing-1

W 1987 roku, czyli dokładnie 30 lat temu odbyła się premiera najbardziej kultowego filmu tanecznego w historii „Dirty Dancing”, po naszemu „Wirujący seks” (to tłumaczenie również jest kultowe ;-) Do dziś pamiętam ten moment, kiedy byłam jeszcze w szkole podstawowej i umówiłyśmy się w domu koleżanki Izy, która miała już magnetowid i właśnie TEN FILM na kasecie. Co to były za emocje!!! Prawdopodobnie do końca życia nie zapomnę tego wieczoru. To była miłość od pierwszego wejrzenia i tak pozostało do dzisiaj. Jest to mój ukochany film i nie zliczę już, ile razy go obejrzałam, ale ze 300 na pewno! Ale wiem, że to nie tylko mój ulubiony film. I właśnie z okazji 30. jubileuszu, postanowiłam zebrać dziesięć powodów, dla których kochamy „Dirty Dancing”!

1.Patrick Swayze w roli boskiego Johnny Castle!!! Dziewczyny, która z was nie marzyła, żeby poznać na wakacjach takiego przystojnego, odważnego i prawego nauczyciela tańca i życia?

patrick-swayze-dirty-dancingdty-dancing

2. Jennifer Grey, która z dziewczynki-sierotki staje się seksowną tancerką i kobietą! Za jej dobre serce i wiarę w ludzi :-)

dirty-dancing-keds1maxresdefaultBaby-Putting-on-Lipstick

3. Za tekst Patricka „Nobody will put Baby in the corner“ (Nikt nie będzie wciskał Baby do kąta) i scenę finałowego tańca na scenie!

rehost_2016_9_13_8bd96509-3036-46d5-90f9-00dc4add3ca9dirty-dancing-scena-di-ballo

4. Za kuzyna, który akurat niósł arbuzy na alternatywną imprezę mambo i po drodze zgarnął sierotkę Baby (która „pomogła mu nieść arbuza”) i dzięki temu mogła koszmarnie zatańczyć swój pierwszy taniec z Johnnym.

watermelonmaxresdault

5. Za scenę fantastycznego tańca Johnny’ego ze swoją partnerką Penny na imprezie inaugurującej nowy turnus wczasowy.

dirtydancing_110284

6. Za pierwszą lekcję tańca Johnny’ego i Baby w rytmie bicia serca „gong-gong“,  „Kroki to nie wszystko. Poczuj muzykę“, oraz  „To jest moja przestrzeń do tańca, a tu twoja“.

maxresdefault

7.  Łaskotki pod pachą – śmiech do łez oraz lekcja skoków w jeziorze.

0006970CUHTSI7HT-C122_PaktkpTURBXy9jYmE3MWU4OGMzMTcwMzZiZDkyNWRiNGI3ZGIwNjdlYS5qcGeSlQMAAM0GQM0DhJMFzQMgzQHC

dirty_dancing

8. Za „She‘s Like the Wind“, „The Time of My Life“ i „Hungry Eyes“.

tumblr_inline_nw7pygH9Un1t35chj_500

9. Za scenę, kiedy Johnny odrzuca grubą kasę za lekcje tańca od zamożnego męża pewnej rozwiązłej paniusi, żeby spędzić noc z Baby.

77ac059b99b42016fa2622be60c88ff2--jennifer-grey-patrick-swayze

10. Mambo, mambo i mambo! I taniec!

resdefaultmaxrdefaultdirty-dancing

Lubię(0)Nie lubię(0)
Ten wpis został opublikowany w kategorii Czerwony Dywan i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Komentarze

Liczba komentarzy: 0

    Dodaj komentarz