11 MINUT. O 110 MINUT ZA DŁUGO

image003

Najnowszy film Jerzego Skolimowskiego „11 minut”, polski kandydat do Oscara już od kilku tygodni gości na ekranach kin. Z pewnością doniesienia o gorącym przyjęciu filmu podczas festiwalu w Wenecji budzą zainteresowanie wielu widzów, którzy ciężko zarobione pieniądze wydają w kinowej kasie… . Niestety znam bardzo wiele dużo lepszych sposobów na wydanie dwóch dych, na przykład trzy żele dla biegaczy albo, 4 bilety jednoprzejazdowe na tramwaj w Warszawie, ba nawet na metro taki bilet można wykorzystać, że o wydatkach na piwo nie wspomnę… . Niestety każda forma wydania dwudziestu złotych jest lepsza niż wydanie ich na film Skolimowskiego.

Już po pierwszych 11 minutach z niecierpliwością czekałem na napisy końcowe, niestety trwało to wieczność, a przynajmniej tak mi się wydawało że czas stanął w miejscu, tak czas, nie serce od emocji płynących z ekranu. Jedyne odczucie jakie film budził to nuda, no jeszcze chwilami szok że w 2015 roku można wyprodukować film, którego twórcy przespali całe dekady filmowych dokonań. Nie ma tam nic nowego, nic zaskakującego. W ciągu tytułowych 11 minut widz wie co się wydarzy na koniec filmu i pozostaje tylko niedowierzanie że tak wielu dobrych aktorów zdecydowało się na udział w tak słabym projekcie. Od pierwszych kadrów oczywiste jest że losy wszystkich bohaterów połączy wspólna tragedia, zagadką ma być co takiego mają wspólnego. Do barszczu zła twórcy wrzucili wszystkie grzyby jaki tylko można sobie wyobrazić mamy to zbuntowaną nastolatkę, nauczyciela pedofila, rozchwianego emocjonalnie złodziejaszka, walczącego z zazdrością młodego męża i jego żonę niepewną wyboru pomiędzy karierą aktorki, a zdradą. No i w końcu, po wielu 11 minutach dochodzi do WIELKIEGO FINAŁU, który podany nam zostaje w zwolnionym tempie, choć jego oczywisty i mało dynamiczny przebieg nie zrobi wrażenia nawet na dziewięciolatku pozbawionym dostępu do internetu.

Zatem jeśli masz dwie dychy to rzuć na fejsie pytanie jak je wydać, wybierz najgłupszy sposób i to będzie lepsze niż bilet na film Skolimowskiego.

11 minut (7) 11 minut (10) 11 minut (13) 11 minut (15) 11 minut (18) 11 minut (22) 11 minut (24) 11 minut (9)11 minut (8)

Tutaj więcej o najlepszych filmach Festiwalu w Gdyni

 

Lubię(0)Nie lubię(0)
Ten wpis został opublikowany w kategorii Czerwony Dywan i oznaczony tagami , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Komentarze

Liczba komentarzy: 0

    Dodaj komentarz