GALA AMFAR W NOWYM JORKU

cipn

To był mój pierwszy raz, kiedy miałam zaszczyt uczestniczyć w gali AMFAR w restauracji Cipriani Wall Street w Nowym Yorku. Nawet tak mroźna zima i temperatura sięgająca -15C nie mogła zniechęcić nikogo do przyjścia na tak oczekiwane wydarzenie. Tego wieczoru świat filantropii i show-biznesu zjednoczył się, aby wspólnie wesprzeć walkę przeciwko AIDS oraz oficjalnie otworzyć Mercedez-Benz Fashion Week. Najpiękniejsze gwiazdy oraz śmietanka towarzyska Ameryki królowały na czerwonym dywanie. Dzięki wielu hojnym darczyńcom tego wieczoru udało się zebrać 1,7 miliona dolarów (sic!), które zostały przeznaczone na specjalny program Amfar przeciwko Aids.

Ten wieczór można by porównać do gali wręczenia Oscarów lub spotkania supermodelek z całego świata. Moja głowa obracała się o 360 stopni z podziwu i zachwytu nad tyloma pięknymi kobietami w przecudnych kreacjach. Nasza rodaczka, zwyciężczyni nagrody Tony, aktorka i piosenkarka Jane Krakowski otworzyła imprezę swoim kabaretowym występem w  zielono-szmaragdowej sukience. Liam Neeson pojawił się niespodziewanie jako prezenter razem z Vanessą Redgrave i Joely Richardson. Legendarny fotograf Peter Lindbergh – honorowy gość wieczoru został również wyróżniony nagrodą za odwagę „Courage award” przez Robin Wright za jego wybitny wkład w globalnej walce z HIV i AIDS . Piękna aktorka pochwaliła jego niezwykłą hojność i zaangażowanie w pomoc Amfar. Peter przekazał na aukcję jedno ze swoich fotograficznych arcydzieł oraz wystawił także na licytację, rzecz nie do zdobycia, mianowicie prywatną sesję zdjęciową jego autorstwa. Zazdroszczę szczęśliwemu zwycięzcy.

Atrakcją wieczoru była królowa disco Grace Jones. Jej pojawienie się na scenie wywołało wielki zachwyt publiczności oraz setki fleszy. W wieku 65 lat bez problemu tańczyła na stole elektryzując swoimi perfekcyjnie długimi nogami w niebotycznie wysokich szpilkach. Gala była pełna niezapomnianych chwil z niesamowitymi ludźmi, którzy naprawdę starają się uczynić ten świat lepszym. Byłam wniebowzięta, że mogłam uczestniczyć w tak wspaniałej i emocjonującej imprezie.

TEKST I ZDJĘCIA: KASIA BOSNE, NOWY JORK

amfar-03

amfar-061

amfar-05

Fot. Kasia Bosne

Fot. Kasia Bosne

Fot. Kasia Bosne

Fot. Kasia Bosne

Fot. Kasia Bosne

Fot. Kasia Bosne

amfar-07 3

 

amfar-0111

Fot. Kasia Bosne

Fot. Kasia Bosne

 

Lubię(0)Nie lubię(0)
Ten wpis został opublikowany w kategorii Czerwony Dywan i oznaczony tagami , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Komentarze

Liczba komentarzy: 0

    Dodaj komentarz