GRAŻYNA TORBICKA ODCHODZI Z TVP !

grazu

Grażyna Torbicka odchodzi z TVP. Po 31 latach pracy. Dla mnie osobiście to jest koniec pewnej epoki! Torbicka, legenda telewizji, znawczyni dobrego kina, ikona elegancji  i stylu. Zmieniały się rządy, zmieniali się prezesi, zmieniała się Telewizja, ale ona była zawsze! Trudno mi sobie wyobrazić TVP bez jej relacji z festiwali filmowych z Cannes, z Wenecji, z Gdyni. Trudno mi wyobrazić sobie największe telewizyjne gale jak Telekamery, Orły, Złote Kaczki bez najlepszej i zawsze perfekcyjnie przygotowanej prowadzącej Grażyny Torbickiej. Ale w pełni rozumiem jej decyzje. Z tego co nam wiadomo, ktoś zaingerował bez jej wiedzy w autorski program dziennikarki „Kocham Kino”. Tuż przed emisją oscarowego filmu „Ida” przedstawiono „lożę ekspertów”, którzy „komentowali”, jak złym filmem jest „Ida”. Plotki o odejściu Grażyny Torbickiej z TVP właśnie się potwierdziły i przed chwilą dziennikarka opublikowała oświadczenie na fanpage’u Kocham Kino.

Szanowni Państwo,

Po 31 latach pracy w Programie 2 TVP poczułam, że to dobry moment by spojrzeć na świat z innej perspektywy.
Przez 20 lat realizując, wraz z moim zespołem, magazyn filmowy Kocham Kino gościliśmy w naszym programie wspaniałych twórców i ich dzieła, starając się obiektywnie prezentować wszystkie trendy i osiągnięcia polskiego i światowego kina.
Nasi widzowie – a to już drugie pokolenie – mogli dowiedzieć się co znaczy dobre, autorskie, artystyczne kino.
Dziękuję, że byliście z nami, dziękuję za wszystkie sugestie i inspiracje.
Sztuka filmowa to moja pasja, której nie porzucam. Telewizja Polska – Program 2 to miejsce, w którym rozwijała się moja droga zawodowa. Zostawiam tam znaczną część mojego dorobku twórczego i mojego życia, dlatego nie wykluczam w przyszłości współpracy z TVP w obszarach, w których będę mogła wykorzystać swoją wiedzę i doświadczenie w propagowaniu sztuki i kultury.

Dziękuję wszystkim i do zobaczenia w sierpniu na Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą.

Grażyna Torbicka

P.S. Droga Grażyno, czekam na Twój program o kinie w internecie, albo w innej obiektywnej telewizji.

Lubię(0)Nie lubię(0)
Ten wpis został opublikowany w kategorii Czerwony Dywan i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Komentarze

Liczba komentarzy: 0

    Dodaj komentarz