HONOROWE GWIAZDY DOBROCZYNNOŚCI PRZYZNANE!

sant

Irena Santor i Jerzy Stuhr otrzymają Honorowe „Gwiazdy Dobroczynności”

Już za dwa tygodnie, 23.stycznia odbędzie się VII Bal Charytatywny i finał plebiscytu „Gwiazdy Dobroczynności”. Tego wieczoru poznamy laureatów w pięciu kategoriach: Edukacja, Społeczeństwo, Zdrowie, Ekologia i Pomoc Charytatywna oraz dowiemy się, kto otrzymał Nagrodę Specjalną Magazynu SHOW – partnera plebiscytu. W tym roku Kapituła przyznała również aż dwie Honorowe Gwiazdy Dobroczynności Irenie Santor i Jerzemu Stuhrowi.

PHOTO: PAWEL WRZECION/MWMEDIA WARSZAWA 09.12.2014 URODZINY IRENY SANTOR W MUZYCZNEJ JEDYNCE N/Z: IRENA SANTOR

PHOTO: PAWEL WRZECION/MWMEDIA

Irena Santor – nominowana przez Polskie Amazonki Ruch Społeczny – decyzją Kapituły otrzymała Honorową „Gwiazdę Dobroczynności” za wspieranie od momentu powstania stowarzyszenia PARS. Piosenkarka nagłaśnia i skutecznie propaguje profilaktykę raka piersi, którego sama pokonała. Nie odmawia „Amazonkom” prywatnego czasu ani „twarzy” i aktywnie i z pełnym zaangażowaniem bierze udział w kampaniach społecznych PARS. Zaangażowanie artystki ma też przełożenie na renomę Stowarzyszenia. Jak mówią jego przedstawicielki: Irena Santor przyczyniła się do rozpoznawalności naszej organizacji, ale najważniejsze jest to, że swoim przykładem zachęciła wiele osób do zbadania się i dbania o swoje zdrowie.

PHOTO: PIOTR ANDRZEJCZAK/MWMEDIA 06.11.2014 PREMIERA FILMU PT. OBYWATEL N/Z: JERZY STUHR

PHOTO: PIOTR ANDRZEJCZAK/MWMEDIA

Drugą honorową Gwiazdę Dobroczynności odbierze Jerzy Stuhr, nominowany przez Stowarzyszenie UNICORN. Jego własna historia doświadczenia i pokonania choroby nowotworowej sprawiły, że włączył się w budowanie pierwszego w Polsce stacjonarnego Centrum Psychoonkologii, które udało się otworzyć w październiku 2014 roku. Wraz z żoną zostali ambasadorami, a zarazem motorem napędowym całego przedsięwzięcia. Oprócz tego aktor cyklicznie angażował się w charytatywne występy, z których dochód w całości przeznaczany był na działalność statutową Stowarzyszenia. Zgodził się być ambasadorem kampanii „Poukładaj sobie raka” a także wyreżyserował spot telewizyjny, który promował kampanię i Centrum Psychoonkologii UNICORN. Dzięki udziałowi Jerzego Stuhra stowarzyszeniu udało się dotrzeć do mediów, które nieodpłatnie udostępniały swój czas antenowy lub miejsce na reklamę oraz zwiększyć wpływy z 1% podatku.

Honorowe Gwiazdy Dobroczynności przyznała Kapituła, w skład której z ramienia organizatora Plebiscytu zasiadał Paweł Łukasiak – prezes Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce, a z ramienia SHOW – głównego partnera Plebiscytu – Monika Krokiewicz, wydawca czasopism kobiecych luksusowych, poradnikowych i młodzieżowych Wydawnictwa Bauer. W Kapitule zasiedli również przedstawiciele organizacji pozarządowych: Krystyna Aldridge-Holc –prezes Fundacji Polsat, Jerzy Koźmiński – prezes Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Piotr Pawłowski – prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji, Jerzy Karwelis – mentor Fundacji Dobra Sieć oraz przedstawiciele świata mediów – patronów medialnych Plebiscytu: Nina Terentiew – członek zarządu i dyrektor programowy Telewizji Polsat, Edward Miszczak – dyrektor programowy TVN, Anna Popek – dziennikarka telewizyjna i radiowa, prezenterka Telewizji Polskiej Programu 2, Ewa Wojciechowska – dziennikarka, założycielka portalu ewawojciechowska.pl

Bal Charytatywny „Gwiazdy Dobroczynności” to nie tylko dobra zabawa

W trakcie balu „Gwiazdy Dobroczynności” przeprowadzona zostanie licytacja przedmiotów przekazanych na aukcję przez samych laureatów plebiscytu oraz gwiazdy kina i teatru, polityków, sportowców, muzyków i wielu innych. Wśród darów na aukcję znalazł się m.in. złoty medal Natalii Partyki zdobyty w turnieju indywidualnym Mistrzostw Europy Niepełnosprawnych w Danii w 2015 roku. Cały dochód z balu zasili Fundusz Wieczysty „Gwiazdy Dobroczynności”, z którego finansowane jest wsparcie dla organizacji pozarządowych wskazanych przez laureatów plebiscytu.

Bal Charytatywny „Gwiazdy Dobroczynności” odbędzie się 23 stycznia 2016 roku w Hotelu Sofitel Warsaw Victoria. Poprowadzą go Marzena Rogalska, Paulina Sykut-Jeżyna i Olivier Janiak. Po części oficjalnej odbędzie się zabawa karnawałowa z muzyką na żywo i licznymi atrakcjami charytatywnymi.

W celu zakupu biletów prosimy o kontakt: gwiazdy@filantropia.org.pl lub tel. 503 110 220 Więcej informacji na stronie www.gwiazdydobroczynnosci.pl

Lubię(0)Nie lubię(0)
Ten wpis został opublikowany w kategorii Czerwony Dywan i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Komentarze

Liczba komentarzy: 0

    Dodaj komentarz