IX EDYCJA PLEBISCYTU GWIAZDY DOBROCZYNNOŚCI

Grafika do informacji prasowej

Już po raz dziewiąty rusza plebiscyt, w którym doceniane są osoby znane, które potrafią zrobić dobry użytek ze swej popularności – wykorzystują ją, by pomagać innym. Osoby publiczne, znane ze świata kultury, mediów, internetu coraz częściej użyczają swojego wizerunku w kampaniach i akcjach społecznych, zakładają fundacje i stowarzyszenia, stają się darczyńcami organizacji społecznych i pomagają w zbiórkach online. Właśnie z myślą o nich oraz dla szerzenia idei wolontariatu powstał Plebiscyt „Gwiazdy Dobroczynności”. Już od 7 sierpnia organizacje pozarządowe, menadżerowie gwiazd, instytucje, fundacje firm mogą zgłaszać do niego gwiazdy, które z nimi współpracują i angażują się w działania dobroczynne. Laureaci Plebiscytu uhonorowani zostaną statuetką „Gwiazdy Dobroczynności”, otrzymają też czek na 5 000 zł, który przekażą wybranej przez siebie organizacji pozarządowej.

Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce oraz magazyn SHOW czekają na wnioski do 18 września 2017 br.

Program „Gwiazdy Dobroczynności” to jedyny w Polsce plebiscyt publiczności i największa kampania medialna promująca i nagradzająca zaangażowanie społeczne osób znanych. Pokazywanie działalności charytatywnej gwiazd w mierzalny sposób wpływa na postawy społeczne, przyczyniając się do wzrostu zainteresowania wolontariatem i filantropią. To również szansa dla organizacji pozarządowych współpracujących z osobami publicznymi na nagłośnienie ważnych problemów społecznych, znajdowanie partnerów i funduszy oraz zdobywania zaufania społecznego.

Kto może być nominowany?

W plebiscycie nagradzamy gwiazdy, sportowców, dziennikarzy, ludzi kultury i sztuki, internetowych twórców. Doceniamy społeczne i charytatywne zaangażowanie osób znanych, rozpoznawalnych, którzy udostępniając swój wizerunek, osobiście promując daną akcję, często stają się jej motorem napędowym, zachęcając innych do podobnej aktywności.

Jak przebiega plebiscyt?

Wnioski nadesłane w plebiscycie podlegają ocenie Kapituły, w składzie której zasiadają przedstawiciele partnerów plebiscytu, mediów, organizacji pozarządowych, osoby cieszące się autorytetem. To oni wybierają najlepsze spośród zgłoszonych kandydatur. W kolejnym etapie wszystko zależy od internautów, którzy oddając swe głosy na stronie www.gwiazdydobroczynnosci.pl, wybiorą Laureatów Plebiscytu spośród nominowanych przez Kapitułę. Kapituła przyznaje również nagrodę Honorowej Gwiazdy Dobroczynności, a Partner Główny Plebiscytu Nagrodę Specjalną Gwiazdę Dobroczynności Magazynu SHOW, przyznana zostanie również Gwiazda Dobroczynności Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Statuetki w IX edycji Plebiscytu zostaną wręczone Laureatom podczas IX Balu Charytatywnego „Gwiazdy Dobroczynności”, który odbędzie się 10 lutego 2018 r.

Wniosek zgłoszeniowy można znaleźć na stronie www.gwiazdydobroczynności.pl, a wypełniony należy przesłać na adres mailowy gwiazdy@filantropia.org.pl do 18 września 2017 br.

Więcej informacji na www.gwiazdydobroczynnosci.pl

Organizator Plebiscytu: Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce

Główny Partner Plebiscytu: SHOW – luksusowy magazyn w dobrym stylu

P.S. Mój blog ewawojciechowska.pl po raz kolejny ma zaszczyt być patronem medialnym Gwiazd Dobroczynności!

Lubię(0)Nie lubię(0)
Ten wpis został opublikowany w kategorii Czerwony Dywan i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Komentarze

Liczba komentarzy: 0

    Dodaj komentarz