„JACKIE” – FILM NATALIE PORTMAN

Jackie Zlote Globy plakat

„JACKIE” – bardzo czekałam na ten film. Bardzo! I uważałam od początku, że Natalie Portman jest najlepszą kandydatką by zagrać piękną i stylową Pierwszą Damę USA. Miałam ogromne oczekiwania i wyszłam z kina bardzo … zawiedziona. Jedno muszę przyznać, Natalie Portman jest w roli Jackie genialna i jestem pewna, że za tę rolę dostanie swojego drugiego Oscara! I tylko dla niej niej warto wybrać się do kina na ten film. Portmann nie próbuje grać Jackie, ona po prostu stała się Jackie Kennedy. Ale jeśli spodziewacie się, tak jak ja, epickiej opowieści biograficznej o barwnym, bogatym i tragicznym życiu Jacqueline Kennedy Onasis, to jesteście w błędzie:-( Film dotyczy wyłącznie dwóch tygodni z życia Jackie, kiedy jej mąż, Prezydent JFK zostaje zastrzelony w zamachu. Przez kolejne półtorej godziny oglądamy, głównie na zbliżeniach twarz Jackie, jej przerażenie, jej strach, jej cierpienie, jej bezradność, jej ból po stracie najbliższego człowieka, który jednocześnie był najważniejszym człowiekiem w państwie. To jest obraz, który pokazuje zderzenie ludzkich emocji i uczuć z twardym i bezdusznym protokołem dyplomatycznym. I niestety, ale przez to film jest długi i nużący tak, jak protokół :-( Ale podkreślam raz jeszcze, że dla Natalie Portman, mimo wszystko, warto go zobaczyć. I dla jej kostiumów również, (też nominowane do Oscara).

Pełną listę nominacji do Oscarów znajdziecie tutaj.

Jackie Productions Limited (1)

Day15_00108.arw

_MG_3867.CR2

L1000279.JPG

Day14_00528-2.arw

001_J_10164

Day14_00137.orf

Jour5_316.CR2

Jour5_316.CR2

_MG_2293.CR2

_MG_2293.CR2

L1010201.JPG

Jackie Zlote Globy plakat

Lubię(0)Nie lubię(0)
Ten wpis został opublikowany w kategorii Czerwony Dywan i oznaczony tagami , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Komentarze

Liczba komentarzy: 1

    1. 31 stycznia, tuż po seansie... Cholera. To nie jest Oskarowe kino. To nie jest świetny film. To jest słabeeee. Jedynie obłędne przeobrażenie Natalie Portman w Jackie Kennedy jest warte, by JĄ zobaczyć na kinowym ekranie. No mam słabość. Zdjęcia, muzyka, słowa mnie udręczyły. Osobowość Jackie chyba też... Teatraliada, wąskie, kiepskie kadry. Jedna scena przywróciła mi oddech...

      Lubię(2)Nie lubię(0)

    Dodaj komentarz