JAK ZAPREZENTUJE SIĘ POLKA NA MISS UNIVERSE?

marcel

Kolejny finał Miss Polonia cały czas się nie odbył:-( Czekamy od początku 2014 na nową Miss Polonię, która zdejmie koronę z głowy panującej już dwa lata Pauliny Krupińskiej. Finał 2014, który miał się odbyć w grudniu, po raz kolejny przesunięto na bliżej nieokreślony termin. Ale na szczęście, mamy swoją reprezentantkę z poprzednich lat, na tegorocznych wyborach Miss Universe w Miami. Na wyborach najpiękniejszej dziewczyny Uniwersum, Polskę reprezentuje Marcela Chmielowska, 2. Vicemiss Polonia 2011 – tutaj więcej o Marceli.

Kilka dni temu, Marcela wraz z ogromnym bagażem pełnym sukienek, butów, biżuterii, torebek poleciała na tzw.zgrupowanie przed wielkim finałem do Miami, który odbędzie się 25 stycznia i który ogląda ok.miliarda ludzi na świecie. Tam, razem z 88 kandydatkami z całego świata, będzie pozować do sesji zdjęciowych, ćwiczyć choreografię do gali finałowej, udzielać wywiadów, a także uczestniczyć w licznych bankietach i kolacjach. Na każdą okazję inna kreacja. Ale najważniejsze są dwie, w których zaprezentuje się na scenie: finałowa oraz tzw.strój narodowy. Pisałam wam kiedyś o licznych problemach z zaprojektowaniem ładnego i ciekawego kostiumu narodowego dla miss – cały materiał i dużo zdjęć kandydatek z poprzednich lat, znajdziecie tutaj. Niedawno rozgorzała też dyskusja na temat stroju narodowego nawiązującego do naszego godła, w którym zaprezentowała się Miss Polski Ada Sztajerowska na wyborach Miss Świata w Londynie. Co prawda, Ada nie awansowała do finału, ale jej orzeł biały był jedną z najbardziej spektakularnych kreacji konkursu.

Tymczasem, dwie najważniejsze suknie dla Marceli Chmielowskiej na finał Miss Universe, zaprojektował wybitnie zdolny duet projektantów MMC, czyli Ilona Majer i Rafał Michalak. Bardzo ich szanuję, podziwiam ich projekty i kreatywność od lat. Najlepszą ambasadorką MMC jest Joanna Horodyńska, która w każdej ich kreacji wygląda jak milion dolarów. Moda MMC to dla mnie nowoczesność, awangarda, zabawa formą i intrygujące tkaniny. Kiedy więc dowiedziałam się, że to oni zaprojektują suknię na wybory miss, pomyślałam, że to może być coś bardzo oryginalnego i ładnego. Tak…, tak sobie tylko myślałam. Bo sukni finałowej Marceli nie można odmówić oryginalności i na pewno żadna inna miss nie będzie miała czegoś podobnego…

FOT. mat.pras.

Obejrzałam wywiad z projektantami MMC w Pytaniu na Śniadanie, gdzie otwarcie przyznali, że nigdy nie interesowali się konkursami piękności, ale ich intencją przy projektowaniu było, jak powiedzieli: Chcieliśmy wyróżnić kreację Marceli eleganckim minimalizmem, ale nie chcieliśmy iść w tandetę, bo dużo sukienek na wyborach miss ociera się o kicz.  Otóż, to prawda, że często sukienki na wyborach miss są kiczowate, ale moim zdaniem, na wyborach miss najważniejsze jest podkreślenie urody i figury kandydatki, czyli dekolt, wysokie rozcięcie na nodze, podkreślona talia. Dodatkowo, na wielkiej scenie najlepiej sprawdza się żywy kolor (nie czerń) błysk, kryształy i wszystko, co pozwoli wyróżnić się kandydatce z tłumu 87 innych, równie pięknych pań. Obawiam się, że czarna matronowata kieca nie spełnia ani jednego z tych warunków, a dodatkowo całkowicie pochłonęła w czarną otchłań idealną figurę Marceli. A co wy sądzicie na temat tej kreacji?

Dzięki Bogu, druga suknia zaprojektowana przez MMC, czyli narodowa jest nie tylko ciekawym projektem, ale również pięknie prezentuje się na Marceli. Jedwabna czerwień jest podklejona pianką, a biała, ludowa wycinanka została wykonana ze skórzanej aplikacji. Do sukienki, Marcela będzie miała wianek w formie słonecznej korony – diademu. Promienie wykonane są z ostróżek oraz delikatnych witek brzozowych.

IMG_5252 1

Fot. Bartek Szmigulski

IMG_5200

Fot. Bartek Szmigulski

IMG_5251 1

Fot. Bartek Szmigulski

IMG_5253

Fot. Bartek Szmigulski

Poza licznymi kreacjami, każda z miss musi również przywieźć prezenty dla koleżanek z innych krajów. I tutaj ogromne brawa za pomysłowość Marceli, która sama przygotowała książeczkę z przepisami na dietetyczne desery. Miss przygotowała tylko około 100 egzemplarzy książki, więc jeśli ktoś z was chciałby taką mieć, to jedyna okazja nadarza się teraz, można ją bowiem wylicytować na aukcji na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod tym linkiem.

Książeczka kucharska - Marcela Chmielowska

A poniżej najświeższe zdjęcia Marceli z Miami, z przygotowań do sesji zdjęciowej w strojach kąpielowych.

1509732_1532600983674270_7022568551108070049_n10891644_1532648113669557_2027675115821814427_n

Aktualizacja!

Na wczorajszych (21.stycznia) preeliminacjach do finału Miss Universe, Marcela prezentowała się i wyglądała zjawiskowo! Pojawiła się w fantastycznej białej kreacji od wenezuelskiego projektanta Prince Julio Cesara,  z peleryno-trenem i piękną aplikacją na ramieniu.

marc

A tu prezentacja w stroju kąpielowym

5bikini32959_10203264441083508_6477220786458327067_n Zrzut ekranu 2015-01-22 o 13.39.37

A nam pozostaje trzymać kciuki za Marcelę podczas 63.finału Miss Universe, już 25.stycznia w Miami.

Lubię(0)Nie lubię(0)
Ten wpis został opublikowany w kategorii Czerwony Dywan i oznaczony tagami , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Komentarze

Liczba komentarzy: 0

    Dodaj komentarz