KLASYCZNY POKAZ DENI CLER

fot. AKPA

Kolekcje Deni Cler zawsze kojarzyły mi się z elegancją dla poważnych pań prezesek. Zdecydowanie nie mój styl. Ale fakt, że pokazy tej marki zawsze były spektakularne. Gdy tak głębiej poszukałam w pamięci, przypomniała mi się jedna z niesamowitych prezentacji Deni Cler, za czasów Moniki Jaruzelskiej. Wybieg ustawiono na dziedzińcu Zamku Królewskiego, a w finale razem z modelkami spacerowały na smyczy dwa niezwykłej urody malamuty.

Najnowsza kolekcja marki na jesień/zimę 2013 była dla mnie duuużym i bardzo pozytywnym zaskoczeniem! Pokaz odbył się we wnętrzach Muzeum Sztuki Nowoczesnej, w dawnym, kultowym pawilonie meblowym Emilia. Oglądanie pokazu mody (która dla mnie, sama w sobie jest sztuką) wśród dzieł Pawła Althamera czy Wilhelma Sasnala, było podwójnym przeżyciem. Dodatkowo, kolekcja zaprojektowana przez Katarzynę Szczotarską (polska projektantka, która przez wiele lat mieszkała i pracowała w Londynie i odnosiła tam spore sukcesy w dziedzinie mody) jest fantastyczna! Proste, klasyczne kroje płaszczy i marynarek, dopasowane sukienki, ołówkowe spódnice i świetnie skrojone marynarki. Do tego genialne, wysokie za kolano kozaki. Największą ekstrawagancją projektantki są jaskrawe kolory: czerwień i amarant w towarzystwie obowiązkowych odcieni każdego projektanta: czerni, bieli i szarości. Brawo!!! Naprawdę, znakomita kolekcja do noszenia od zaraz. Określiłabym ją mianem współczesnej wersji Jackie Kennedy. Pokaz zakończył się bankietem w podziemiach Muzeum. Rzadko decyduję się zostawać na after party. Zazwyczaj po pokazie, od razu uciekam. Ale tym razem, postanowiłam chociaż przez chwilę zostać i wymienić wrażenia na gorąco. Wszyscy mieli podobne odczucia jak ja, no może poza jedną osobą, ale nie powiem kto to był.

fot. AKPA

Fot. mat. pras. AKPA

fot. AKPA

Fot. mat. pras. AKPA

fot. AKPA

Fot. mat. pras. AKPA

fot. AKPA

Fot. mat. pras. AKPA

fot. AKPA

Fot. mat. pras. AKPA

fot. AKPA

Fot. mat. pras. AKPA

fot. AKPA

Fot. mat. pras. AKPA

Lubię(0)Nie lubię(0)
Ten wpis został opublikowany w kategorii Czerwony Dywan i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Komentarze

Liczba komentarzy: 0

    Dodaj komentarz