KTO DOSTAŁ GWIAZDĘ DOBROCZYNNOŚCI?

nagrod

8.lutego w hotelu Sofitel Victoria odbył się 5.wielki bal Gwiazdy Dobroczynności, podczas którego nagrodzono osoby publiczne za ich działalność charytatywną. Co ważne, gwiazdy są zgłaszane do udziału w plebiscycie przez fundacje, z którymi na co dzień współpracują. Następnie wnioski są czytane, analizowane i oceniane przez kapitułę Akademii Filantropii, która nominuje po pięć gwiazd w każdej z pięciu kategorii. W tym roku miałam przyjemność objąć imprezę patronatem medialnym oraz zasiąść w kapitule nominującej i powiem szczerze,  że ilość wniosków oraz ilość i jakość rzeczy, jakie często po cichu robią nasze gwiazdy dla innych jest zdumiewająca i godna podziwu. Wiem również, że wiele gwiazd czuje się „niezręcznie” będąc nominowanym czy nagradzanym w tym plebiscycie, bo uważają, że pomagać trzeba po cichu i bez rozgłosu. Jednak w tym konkursie swoją ulubioną gwiazdę wybierają internauci, a największą wartością jest to, że Gwiazda Dobroczynności poza statuetką otrzymuje również czek na pomoc swojej fundacji. Poniżej pełna lista nagrodzonych Gwiazd Dobroczynności, a więcej o balu znajdziecie tutaj.

KATEGORIA WOLONTARIUSZ:

W kategorii „Wolontariusz” nagrodę odebrała piosenkarka Halina Benedyk (autorka przeboju „Mamy po 20 lat”) wspierająca od 1998 roku Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. Leszka Grajka. Artystka uczy osoby uzdolnione wokalnie śpiewać, patronuje diecezjalnym przeglądom piosenki religijnej osób niepełnosprawnych, pozyskuje dla stowarzyszenia przyjaciół i darczyńców.

KATEGORIA TWARZ KAMPANII SPOŁECZNEJ:

Małgorzata Ostrowska-Królikowska – Aktorka jest Ambasadorką Fundacji Hospicjum dla Dzieci „Alma Spei”. Brała udział w akcji „Całe Hospicjum czyta dzieciom” zaangażowała się w przygotowanie materiałów promujących kampanię społeczną pt. ”By śmiały się do końca”.

KATEGORIA DARCZYŃCA:

Agnieszka Cegielska – została nagrodzona po raz drugi za czteroletnią współpracę z Fundacją „Szkoła Otwartych Serc”. Prezenterka zorganizowała wiele zbiórek odzieży dla podopiecznych fundacji, otoczyła specjalną opieką rodziny wielodzietne – dzieci z tych rodzin otrzymują ubrania, zabawki, gry dydaktyczne. Od lat pomaga w promocji działań Fundacji, zdobywaniu pieniędzy na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla dzieci niepełnosprawnych ruchowo z przedszkola „Biedroneczki”. Dzięki swojemu zaangażowaniu prezenterka otrzymała Koronę Królowej Dziecięcych Serc.

KATEGORIA STRATEGICZNA WSPÓŁPRACA Z ORGANIZACJĄ SPOŁECZNĄ:

Laureatką kategorii „Strategiczna współpraca z organizacją pozarządową” została Natalia Kukulska, która w 2012 i 2013 roku wspierała Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce we wszystkich działaniach: malowała z dziećmi symboliczne domy SOS na Pl. Defilad w Warszawie, wzięła udział w akcji „Powrót do szkoły”, podczas której zbierano pieniądze na wyprawki szkolne i zajęcia wyrównawcze dla potrzebujących dzieci, śpiewała w charytatywnych koncertach. Oprócz współpracy ze Stowarzyszeniem SOS, Natalia Kukulska zagrała na Marszu Różowej Wstążki w Warszawie, dla Hospicjum Ziemi Kluczborskiej Św. Ojca Pio oraz dla Caritasu w Starogardzie Gdańskim.

KATEGORIA WŁASNA DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA:

Bohdan Smoleń wygrał w kategorii „Własna działalność społeczna”. Aktor w 2007 w roku założył Fundację „Stworzenia Pana Smolenia”, której działalność polega na organizowaniu i prowadzeniu zajęć hipoterapeutycznych dla osób niepełnosprawnych. Mimo poważnej choroby Bohdan Smoleń aktywnie uczestniczy w imprezach, szkoleniach, zawodach organizowanych w założonym przez siebie Ośrodku Rehabilitacyjnym.

NAGRODA HONOROWA KAPITUŁY

W tegorocznej edycji Plebiscytu Nagrodę Honorową Kapituły otrzymała Magdalena Różczka za szczególne zaangażowanie społeczne, aktywną działalność filantropijną na wielu polach, propagowanie postaw prospołecznych i promowanie mądrej pomocy. Aktorka zaangażowała się szczególnie w działania Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego w Otwocku, przez kilka lat była Ambasadorką UNICEF, regularnie wspiera Fundację Spełnionych Marzeń, Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia, Fundację Rodzin Adopcyjnych, a od dwóch lat wspiera Klub „Gaja” w akcji „Jeszcze żywy Karp”.

NAGRODA SPECJALNA SHOW

Nagrodę Specjalną Magazynu SHOW odebrała Małgorzata Socha. Aktorka od 2009 współpracuje z Fundacją Dr. Clown. Wspólnie z terapeutami Fundacji odwiedza dzieci w jednym z warszawskich szpitali, bezpłatnie użycza swego wizerunku m.in. do przygotowania bilbordu z związku z kampanią 1%, uczestniczy w imprezach, które organizowane są dla dzieci. Co roku gości na fundacyjnym Dniu Dziecka „Pod znakiem Czerwonego Noska”.

FOT. MWMEDIA

FOT. MWMEDIA

FOT. MWMEDIA

FOT. MWMEDIA

FOT. MWMEDIA

FOT. MWMEDIA

FOT. MWMEDIA

FOT. MWMEDIA

FOT. MWMEDIA

FOT. MWMEDIA

FOT. MWMEDIA

FOT. MWMEDIA

FOT. MWMEDIA

 

 

Lubię(0)Nie lubię(0)
Ten wpis został opublikowany w kategorii Czerwony Dywan i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Komentarze

Liczba komentarzy: 0

    Dodaj komentarz