LAUREACI GWIAZD DOBROCZYNNOŚCI 2015

laure

Właśnie trwa VII Bal Gwiazd Dobroczynności, a ja już przedstawiam wam laureatów tegorocznego plebiscytu! Olga Bończyk, Marcin Dorociński, Artur Żmijewski, Szymon Majewski i reprezentacja Polski w piłce siatkowej mężczyzn otrzymali dzisiaj „Gwiazdy Dobroczynności”. Kapituła przyznała w tym roku również dwie Honorowe Gwiazdy Dobroczynności – Irenie Santor i Jerzemu Stuhrowi. Nagrodę specjalną Magazynu SHOW odebrała Małgorzata Kożuchowska.

W kategorii EDUKACJA nagrodę otrzymała aktorka i wokalistka Olga Bończyk, już od 9 lat wspierająca program „Dźwięki Marzeń”, realizowany przez Fundację Orange. Gwiazda konsekwentne wspiera w rozwoju dzieci niesłyszące, apeluje o umożliwianie im dostępu do edukacji i uczestniczenia w życiu społecznym na równi ze słyszącymi. Pomaga rodzinom dzieci z wadami słuchu w procesie terapii i angażuje się w działalność informacyjną i edukacyjną mającą na celu poszerzenie wiedzy o problemach osób niesłyszących.

PHOTO: ANDRAS SZILAGYI/MWMEDIA WARSZAWA 15.01.2015 DOSKONALOSC MODY TWOJEGO STYLU 2014 N/Z: OLGA BONCZYK

PHOTO: ANDRAS SZILAGYI/MWMEDIA

W kategorii EKOLOGIA zwyciężył nominowany przez WWF Polska Marcin Dorociński. Aktor otrzymał nagrodę za wszechstronną działalność na rzecz ochrony przyrody, przede wszystkim zagrożonych gatunków zwierząt: wilków, rysi, łosi, niedźwiedzi, bałtyckich morświnów, za udział w wielu kampaniach, w tym „Godzina dla ziemi”, „1% podatku”, użyczanie swego głosu w spotach społecznych i fundraisingowych, działalność informacyjną i edukacyjną w zakresie ekologii, szczególnie wśród dzieci.

PHOTO: PAWEL WRZECION/MWMEDIA WARSZAWA 20.11.2014 PREMIERA FILMU PT. SERCE, SERDUSZKO N/Z: MARCIN DOROCINSKI

PHOTO: PAWEL WRZECION/MWMEDIA

W kategorii SPOŁECZEŃSTWO zwyciężył Szymon Majewski, od 3 lat twarz kampanii Książki w Pudle. Nagrodę otrzymał za odwagę włączenia się w tę jedną z najtrudniejszych kampanii społecznych w Polsce, medialne i fizyczne wspieranie zbiórki książek do bibliotek więziennych. W ramach kampanii „Książki w pudle” zebrano już i przekazano osadzonym ponad 400 000 książek. Nagroda to również efekt długofalowego, osobistego zaangażowania w upowszechnianie czytelnictwa w zakładach karnych, poprzez wspólne czytanie, spotkania dyskusyjne, pracę w radiowęźle i włączanie osadzonych w krwiobieg ogólnopolskich wydarzeń kulturalnych, takich jak Narodowe Czytanie, Rok Tuwima.

PHOTO: PIOTR ANDRZEJCZAK/MWMEDIA WARSZAWA 24.10.2014 SUPERSTARCIE ODC. 4 N/Z: SZYMON MAJEWSKI

PHOTO: PIOTR ANDRZEJCZAK/MWMEDIA

Gwiazdę Dobroczynności w kategorii POMOC CHARYTATYWNA odebrał Artur Żmijewski – Ambasador Dobrej Woli UNICEF od 2007 roku. Zawsze świetnie przygotowany, merytoryczny i wiarygodny. Aktor odwiedzał ośrodki dla niedożywionych dzieci w Etiopii i pomógł w zbiórce funduszy na wyposażenie dziesięciu takich ośrodków, wspierał akcje pomocowe w Kongo, Sudanie Południowym, Mali. Brał udział w Błękitnym Marszu Pokoju ONZ. Artur Żmijewski wsparł także akcję pozyskiwania funduszy na szczepienia ratujące życie dzieciom „Reszta w twoich rękach”, opartą o Dobrego Dukata. Na każdym kroku szerzy idee UNICEF i propaguje przestrzeganie praw dziecka.

PHOTO: PAWEL WRZECION/MWMEDIA WARSZAWA 30.03.2015 GALA WRECZENIA NAGROD WIKTORY 2014 N/Z: ARTUR ZMIJEWSKI

PHOTO: PAWEL WRZECION/MWMEDIA

Zwycięzcą Plebiscytu jest również reprezentacja Polski w piłce siatkowej mężczyzn. Sportowcy otrzymali statuetkę w kategorii ZDROWIE za wieloletnie wszechstronne zaangażowanie w działalność Fundacji Herosi pomagającej dzieciom z chorobami nowotworowymi oraz podopiecznym z domów dziecka. Sportowcy angażują się w liczne zbiórki, przekazują zyski z własnych projektów, pomagają w stworzeniu kalendarza charytatywnego, poświęcają swój prywatny czas na spotkania, zapraszają dzieci na mecze i treningi, przekazują pamiątki na aukcje i nagrywają filmiki dla dzieci przebywających w szpitalu. Z licznych zbiórek i akcji charytatywnych przeprowadzonych przez Fundację wspólnie z reprezentacją udało się zakupić sprzęt medyczny o wartości 250 000 zł.

PSU23161

foto: Piotr Sumara, oficjalna strona PZPS

Swoją specjalną Gwiazdę Dobroczynności przyznał główny partner plebiscytu – SHOW – luksusowy magazyn o gwiazdach i stylu życia. Otrzymała ją Małgorzata Kożuchowska, od sześciu lat zaangażowana w inicjatywy dobroczynne Fundacji Mam Marzenie. Aktorka prowadzi Galę Spełnionych Marzeń, zaangażowała się w akcję „Nie pękam – spełniam marzenia”, zgodziła się na udział w projekcie „Kolacja Marzeń”. Małgorzata Kożuchowska angażowała się również w działania innych organizacji pozarządowych, na rzecz akcji „Wielcy Małym” (wsparcie dla zwierząt), wspiera Fundację Iskierka, a także „Szlachetną Paczkę” i wiele innych wydarzeń charytatywnych i dobroczynnych.

PHOTO: ANDRAS SZILAGYI/MWMEDIA WARSZAWA 05.09.2015 BAL FUNDACJI TVN NIE JESTES SAM N/Z: MALGORZATA KOZUCHOWSKA

PHOTO: ANDRAS SZILAGYI/MWMEDIA

Honorowe „Gwiazdy Dobroczynności” otrzymali w czasie Balu  Irena Santor i  Jerzy Stuhr, nominowany przez Stowarzyszenie UNICORN. Aktor włączył się w budowanie pierwszego w Polsce stacjonarnego Centrum Psychoonkologii i wraz z żoną zostali jego ambasadorami. Jego działalności publicznej, wykorzystywaniu osobistych doświadczeń, udziałowi w kampaniach medialnych zawdzięczamy zmianę w podejściu do choroby nowotworowej, odwagę coraz większej liczby osób w mówieniu o niej, wzrost wiedzy, gdzie szukać pomocy i wsparcia w świadomym przechodzeniu przez proces leczenia i powrotu do zdrowia.

Irena Santor – Artystka została nominowana przez Polskie Amazonki Ruch Społeczny m.in. za wspieranie od momentu powstania stowarzyszenia PARS. Piosenkarka nagłaśnia i skutecznie propaguje profilaktykę raka piersi, którego sama pokonała. Nie odmawia „Amazonkom” prywatnego czasu ani „twarzy”, aktywnie i z pełnym zaangażowaniem bierze udział w kampaniach społecznych. Artystka uczestniczy także w spotkaniach z kobietami i prowadzi działalność edukacyjną.

sant

 

Lubię(0)Nie lubię(0)
Ten wpis został opublikowany w kategorii Czerwony Dywan i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Komentarze

Liczba komentarzy: 0

    Dodaj komentarz