LAUREACI GWIAZD DOBROCZYNNOŚCI 2016

ba

Katarzyna Żak, Mateusz Damięcki, Maciej Orłoś i Andrzej Wrona to laureaci VIII edycji Plebiscytu „Gwiazdy Dobroczynności”. Nagrodę specjalną Magazynu SHOW – partnera głównego Plebiscytu – otrzymała Katarzyna Bujakiewicz, a nagrodę Honorową Kapituły – Dorota Wellman. Po raz pierwszy została przyznana Gwiazda Dobroczynności Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Odebrał ją mistrz olimpijski Piotr Małachowski. Wręczenie nagród odbyło się w czasie Balu Charytatywnego „Gwiazdy Dobroczynności” 28 stycznia w Warszawie.

Za aktywne działania na rzecz ochrony gatunków zagrożonych wyginięciem, wspieranie budowy stabilnych ekosystemów morskich, udział w kampaniach realizowanych z okazji Światowego Dnia Oceanów w kategorii Ekologia zwyciężyła Katarzyna Żak nominowana przez Marine Stewardship Council Polska – międzynarodowej organizacji pozarządowej działającej na rzecz ochrony zasobów mórz i oceanów powstałą we współpracy z WWF. Aktorka również od lat działa na rzecz Towarzystwa Przyjaciół Hospicjum w Chojnicach, wspiera fundację Ewy Błaszczyk „Akogo?”, jest ambasadorką kampanii społecznej „Piękna bo zdrowa”.

PHOTO: ANDRAS SZILAGYI/MWMEDIA WARSZAWA 21.01.2017 VIII OGOLNOPOLSKA KAMPANIA SPOLECZNA PIEKNA BO ZDROWA - BEZPLATNA CYTOLOGIA PRZED PALACEM KULTURY I NAUKI N/Z: KATARZYNA ZAK

PHOTO: ANDRAS SZILAGYI/MWMEDIA  KATARZYNA ŻAK

Maciej Orłoś odebrał statuetkę w kategorii Społeczeństwo. Dziennikarz otrzymał ją za wszechstronne zaangażowanie w działalność Stowarzyszenia Otwarte Drzwi, a szczególnie za wsparcie projektu „Giełda Mocy” promującego zatrudnienie wspomagane osób z niepełnosprawnością. Dzięki niemu aż 80% osób biorących udział w projekcie zostało z powodzeniem zatrudnionych na otwartym rynku pracy. Maciej Orłoś regularnie wspiera wiele fundacji, prowadzi pro bono imprezy charytatywne, odwiedza małych pacjentów w szpitalach dziecięcych, jest ambasadorem akcji „Cała Polska czyta dzieciom” oraz kampanii „Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję”.

PHOTO: JAROSLAW ANTONIAK/MWMEDIA WARSZAWA 20.08.2015 PREZENTACJA JESIENNEJ RAMOWKI TVP N/Z: MACIEJ ORLOS

PHOTO: JAROSLAW ANTONIAK/MWMEDIA MACIEJ ORŁOŚ

W kategorii Pomoc Charytatywna nagrodę otrzymał Mateusz Damięcki nominowany przez Fundację „Przemek Dzieciom”. Aktor regularnie odwiedza małych pacjentów w trójmiejskich szpitalach i ciężko chore dzieci w ich domach, udziela swojego wizerunku do promocji działań fundacji, zachęca na swoim fanpage’u na Facebook’u do wspierania wybranych organizacji, inicjatyw i dzieci potrzebujących pomocy. Aktor wziął udział w wielu innych akcjach dobroczynnych – pokaz mody Fundacji Orimari, Kalendarz Fundacji Spełnionych Marzeń, stworzenie audiobooka „W kolorowym świecie dzieci” – i crowdfundingowych w internecie m.in. Puść oko dla Szymona, Zielona EduPaczka i wiele innych.

PHOTO: ANDRAS SZILAGYI/MWMEDIA GDYNIA 24.09.2016 GALA ZAKONCZENIA FESTIWALU FILMOWEGO W GDYNI N/Z: MATEUSZ DAMIECKI PAULINA ANDRZEJEWSKA

PHOTO: ANDRAS SZILAGYI/MWMEDIA  MATEUSZ DAMIĘCKI I PAULINA ANDRZEJEWSKA

W kategorii Zdrowie zwyciężył Andrzej Wrona nominowany przez Fundację Herosi. Siatkarz od lat wspiera chore dzieci leczące się w Klinice Chirurgii Onkologicznej Dzieci i Młodzieży Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie. Odwiedza je w szpitalu, organizuje niespodzianki, zaprasza na mecze i treningi, użycza swego wizerunku do akcji promujących fundację Herosi, zachęca innych do jej wspierania, angażuje się w zbiórkę funduszy na leczenie i zakup sprzętu, w kampanie jednego procenta, realizuje własne, niezwykłe projekty fundraisingowe takie jak sklep „Kłos versus Wrona”, „Wrona taxi|”. Siatkarz w 2016 r. został również ambasadorem Olimpiad Specjalnych Polska.

PHOTO: JAROSLAW ANTONIAK/MWMEDIA WARSZAWA 07.01.2017 GALA MISRZOW SPORTU 2016  N/Z: ANDRZEJ WRONA

PHOTO: JAROSLAW ANTONIAK/MWMEDIA ANDRZEJ WRONA

Honorową Gwiazdę Dobroczynności decyzją Kapituły otrzymała Dorota Wellman za swoje wieloletnie działania charytatywne i dobroczynne. Dziennikarka jest ambasadorką akcji społecznej organizowanej przez Kampanię Przeciw Homofobii „Ramię w Ramię po Równość – LGBT i przyjaciele”, ma również na swoim koncie wieloletnią współpracę z Fundacją ORIMARI. Regularnie bierze udział w kolacjach charytatywnych, kampaniach społecznych, akcjach świątecznych, prowadzi aukcje dobroczynne. Dziennikarka w ciągu kilku lat oddała na cele dobroczynne około 500 tysięcy złotych na rzecz organizacji wspierających ciężko chorych, dzieci, osoby niepełnosprawne i Fundacji TVN „Nie jesteś sam”.

PHOTO: ANDRAS SZILAGYI/MWMEDIA  WARSZAWA 06.04.2016  GALA KOBIETA ROKU 2015 TWOJEGO STYLU N/Z: DOROTA WELLMAN

PHOTO: ANDRAS SZILAGYI/MWMEDIA   DOROTA WELLMAN

W tym roku również po raz pierwszy przyznano – Gwiazdę Dobroczynności Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Trafiła ona do  Piotra Małachowskiego. Mistrz współpracuje z Fundacją Kamili Skolimowskiej, Fundacją Herosi i Fundacją Dzieciom Zdążyć z Pomocą. Sportowiec kilkakrotnie przekazał na licytację diamentowe statuetki zdobyte w prestiżowym cyklu zawodów lekkoatletycznych „Diamentowa Liga”. W tym roku oddał srebrny medal wywalczony na Igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro, a środki z jego sprzedaży przeznaczył na leczenie małego Olka.

PHOTO: JAROSLAW ANTONIAK/MWMEDIA WARSZAWA 07.01.2017 GALA MISRZOW SPORTU 2016  N/Z: PIOTR MALACHOWSKI

PHOTO: JAROSLAW ANTONIAK/MWMEDIA  PIOTR MALACHOWSKI

A jak co roku „SHOW” – wieloletni partner główny Plebiscytu „Gwiazdy Dobroczynności” – wyróżnił swoją nagrodą jedną z gwiazd działających charytatywnie –  Katarzynę Bujakiewicz. Aktorka od 2008 roku jest członkiem Drużyny Szpiku, regularnie odwiedza szkoły, bierze udział w zbiórkach krwi, promuje akcje rejestracji dawców szpiku. Jest stałym gościem na dziecięcej onkologii Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera w Poznaniu, z ogromnym zaangażowaniem działa na rzecz Onkomam i budowy nowej, większej dziecięcej kliniki onkologicznej w Poznaniu. Wspiera również podopieczne fundacji Rak’n’Roll. Regularnie namawia do adoptowania zwierząt ze schronisk, sprzeciwia się zabijaniu koni, wzięła udział w charytatywnym kalendarzu Omenaa Foundation i wielu biegach charytatywnych.

PHOTO: ANDRAS SZILAGYI/MWMEDIA WARSZAWA 08.12.20115 PREMIERA KALENDARZA OMENY MENSAH PT. I... TAKI SWIAT JEST PIEKNY N/Z: KATARZYNA BUJAKIEWICZ

PHOTO: ANDRAS SZILAGYI/MWMEDIA  KATARZYNA BUJAKIEWICZ

Lubię(0)Nie lubię(0)
Ten wpis został opublikowany w kategorii Czerwony Dywan i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Komentarze

Liczba komentarzy: 0

    Dodaj komentarz