MARIA CZUBASZEK NIE ŻYJE

PHOTO: JAROSLAW ANTONIAK/MWMEDIA WARSZAWA 24.10.2012 NAGRANIE PROGRAMU STUDIO TTV N/Z: MARIA CZUBASZEK

12 maja 2016 roku odeszła Maria Czubaszek :-(Pisarka, satyryk, autorka tekstów piosenek, scenarzystka i felietonistka, ale przede wszystkim komentatorka polskiej rzeczywistości. Miała 76 lat.

Kto nam teraz będzie komentował bieżące wydarzenia z takim humorem, dystansem i ironią. Kto tak zaciekle będzie bronił praw zwierząt i wmawiał nam, że palenie jest ok ;-) Jedyna i niepowtarzalna pani Maria Czubaszek…. Ogromna strata. Oto garść jej wspaniałych, złotych myśli.

1. […] nie lubię mówić o swoich problemach. Zazwyczaj i tak nikt ich za mnie nie załatwi. To po co ? Żeby usłyszeć: ,,Nie martw się jakoś to będzie” ? To sama to sobie mogę powiedzieć.

2. Życie jest za piękne, aby żyć normalnie.

3. Moim zdaniem lepiej udawać głupszą. Po pierwsze, jeśli można udawać głupszą, niż się jest, to znaczy, że nie jest się tak całkiem głupią. Po drugie, kobiety inteligentne robią wrażenie przemądrzałych.

4. Mężczyzna jest jaki jest i nie ma co przy nim majstrować. Im szybciej kobieta to zrozumie, tym lepiej dla niej. I dla niego.

5. Wyszłam za mąż, zaraz wracam.

6. Wkurza mnie gdy ktoś mówi, że pieniądze szczęścia nie dają.

7. Przychylam się do opinii, że są dwa dni, którymi nie należy się przejmować. To wczoraj i jutro”.

8.Wszyscy teraz mówią, że trzeba godnie żyć […] Człowiek powinien mieć prawo godnie umrzeć.

9. Spanie w jednym łóżku to koszmar ! Łóżko może służyć nie tylko do spania, o czym przekonałam się wielokrotnie, ale żeby spać razem ?

10. Miłość wydaje mi się przereklamowana. Oczywiście istnieje, ale głównie własna. Kochamy kogoś, kiedy jest nam z nim dobrze, chcemy z nim być, bo wydaje się nam, że bez niego nie umiemy żyć.

11. Kiedy od mężczyzny odchodzi kobieta, to odchodzi kobieta. A kiedy od kobiety odchodzi facet, to wali jej się cały świat.

12.Dla mnie seks nigdy nie był czymś bardzo ważnym. Ktoś, kto powiedział, że seks jest przereklamowany, miał rację. I nie mówię tego tylko dlatego, że już jestem stara. Bo ja naprawdę kiedyś byłam młoda. I też tak myślałam.

13. Przed ślubem trzeba mieć oczy szeroko otwarte, a po ślubie trzeba je przymykać. I ja zaczęłam przymykać. Nie na zalety, zalety widzę, ale na wady przymykam.

14. […] zdecydowanie jestem za tym, żeby śmierć była szybka i bezbolesna. Najlepiej we śnie.

15. Chcę być spalona. Na złość tym wszystkim, którzy zabraniają palić, puszczę dymek jeszcze po śmierci.

 

5e31f55258069aa11133770205afaede

* Wszystkie cytaty pochodzą z książki – Maria Czubaszek: „Każdy szczyt ma swój Czubaszek. Maria Czubaszek w rozmowie z Arturem Andrusem”.

Lubię(0)Nie lubię(0)
Ten wpis został opublikowany w kategorii Czerwony Dywan i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Komentarze

Liczba komentarzy: 0

    Dodaj komentarz