MISS HERDE GATE – CZYLI AFERA MENEDŻERSKA

wprost 57565_10152157234822118_1398638940_n

Ostatnie dni na portalach i w brukowcach to swoisty medialny festiwal Małgorzaty Herde, menedżerki, agentki gwiazd, która została bohaterką nowej finansowej afery. Wszystkie jej klientki, m.in. Ola Kwaśniewska, Edyta Herbuś, Karolina Malinowska z dnia na dzień podziękowały jej za współpracę. Ale ona sama uznaje ostatnie publikacje za swój największy zawodowy sukces. „Pogratulować!“ Moje milczenie i brak komentarzy w tej sprawie nie są przypadkowe. Za dobrze znam Małgosię, (dokładnie od 10 lat, kiedy zaczynała jako asystentka Edyty Górniak), znam jej styl pracy i specyficzny styl bycia, znam również jej klientki i nie chciałabym wypowiadać się o tej dziwnej historii publicznie. Niech dziewczyny załatwią sprawy finansowo-prawne między sobą. Szkoda tylko, że w taki sposób zakończyła się ich wieloletnia przyjaźń. A o samą miss Herde kompletnie się nie martwię, bo wiem że za chwilę powróci do swojego show-biznesowego edenu z nowymi klientkami, może zrobi program telewizyjny o finansach, a może napisze książkę o tym, jak być współczesnym Nikodemem Dyzmą?

Jednak ta historia skłoniła mnie do rozważań na temat zasad współpracy menedżer-gwiazda. Oto 10 moich złotych rad, przede wszystkim dla młodych i początkujących:

1. Jedyną gwiazdą w duecie menedżer-gwiazda pozostaje bezprzecznie gwiazda.

2. Menedżer prowadzi rozmowy biznesowe w imieniu gwiazdy, załatwia kontrakty reklamowe, negocjuje stawki. Byłoby wskazane, żeby gwiazda widziała ostateczną wersję umowy, aby jednakowoż znała kwoty, które zarabia.

3. Menedżer załatwia dla gwiazdy miejsce w pierwszym rzędzie na pokazach mody, na premierach, galach, ale nie robi awantury jeśli nie ma miejsca dla niego. (u nas zdarza się to dość często, że menedżer też „musi“ mieć miejsce w pierwszym rzędzie obok gwiazdy).

4. Wiem, że zdania na ten temat są podzielone, ale moim zdaniem menedżer nie powinien przyjaźnić się z gwiazdą. To powinien być  układ czysto biznesowy. To jest praca!

5. Menedżer nie powinien wyglądać lepiej niż gwiazda. Menedżer powinien być tłem.

6. Menedżer dba o dobry wizerunek gwiazdy w mediach, nie o swój.

7. Menedżer nie pcha się na ścianki i przed obiektywy fotoreporterów.

8. Menedżer wybiera gwieździe imprezy, na których powinna się pojawić i odradza te, na których nie przystoi jej się pokazywać.

9. Menedżer wypowiada się w imieniu gwiazdy i wysyła oświadczenia do mediów tylko w sytuacjach kryzysowych oraz autoryzuje wywiady, żeby wyciąć wszelkie głupoty, które palnęła gwiazda.

10. Gwiazda bez menedżera da sobie radę. Menedżer bez gwiazdy nie istnieje.

Jeśli o czymś zapomniałam, lub jeśli macie swoje propozycje, to śmiało dopisujcie w komentarzach.

Lubię(0)Nie lubię(0)
Ten wpis został opublikowany w kategorii Czerwony Dywan i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Komentarze

Liczba komentarzy: 2

  1. Maggie pisze:

   I tu sie nie zgadzam w przykazaniu nr 10.
   Czest Gwiazda nie bylaby gwiazda gdyby nie dobry uczciwy manager który ma powiazania w biznesie :)

   Lubię(0)Nie lubię(0)
  2. Justyna pisze:

   nic dodać, nic ująć :) to jest Dekalog Polskiego Menadżera :)

   Lubię(0)Nie lubię(0)

  Dodaj komentarz