OSCARY 2016 – MOJE TYPY

10298671_1003970089688097_1237641190823647317_n

Powiem szczerze, że w tym roku, spośród filmów nominowanych do Oscarów nie ma żadnego takiego obrazu, który powaliłby mnie na kolana, jak np. „Birdman” czy „Whiplash” w ubiegłym roku. Myślę, że największe szanse na statuetkę mają dwa filmy: „Zjawa” i „Spotlight”, ale ja chciałabym, żeby wygrał niszowy i niskobudżetowy „Pokój”.

Tutaj pełna lista nominacji!

Jeśli chodzi o pierwszoplanowe role, to współczuję Leonardo, bo to jego piąta nominacja do Oscara za „Zjawę”  (wcześniej za „Co gryzie Gilberta Grape”, „Aviator”, „Krwawy diament”, „Wilk z Wall Street”) i presja całego świata jest ogromna, ale moim zdaniem, genialny Leo powinien dostać Oscara za całokształt, a w tym roku (po raz drugi z rzędu) statuetka powinna trafić do Eddiego Redmayne’a za „Dziewczynę z portretu”. Jako najlepszą aktorkę typuję młodziutką Brie Larson za „Pokój”.

W rolach drugoplanowych pewniakiem wydaje się być Sylvester Stallone za „Creed”, znakomity był również Tom Hardy w „Zjawie”, ale ja pójdę pod prąd i chciałabym, żeby Oscar trafił do Marka Rylance za „Most szpiegów”.  Jeśli natomiast chodzi o aktorki, zakochałam się w dwóch rolach: Alicia Vikander w „Dziewczynie z portretu” oraz Jennifer Jason Leight w „Nienawistnej ósemce”.

Najlepszy reżyser: po raz drugi z rzędu Oscar dla Inarittu za „Zjawę”.

Najlepszy scenariusz adaptowany: „Big short”

Najlepszy scenariusz oryginalny: „Spotlight”

Najlepsze zdjęcia: „Zjawa”/ „Carol”

Najlepszy film dokumentalny: „Amy”

Najlepsze kostiumy: „Carol”

Najlepsza scenografia: „Dziewczyna z portretu”

malowanie oscar dywan2 dywanleo

Lubię(0)Nie lubię(0)
Ten wpis został opublikowany w kategorii Czerwony Dywan i oznaczony tagami , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Komentarze

Liczba komentarzy: 0

    Dodaj komentarz