„OSTATNIA RODZINA” – FILM O BEKSIŃSKICH

Ostatnia rodzina, Foto Hubert Komerski (2)

Dawid Ogrodnik jako Tomasz Beksiński i Andrzej Seweryn jako Zdzisław Beksiński. Oto pierwsze zdjęcia z filmu „Ostatnia Rodzina”. Historia legendarnych Beksińskich w kinach od 30 września 2016. Zapowiada się naprawdę znakomity film. Zobaczcie zwiastun!

24 grudnia 2015 roku minęła 16. rocznica śmierci Tomasza Beksińskiego – kultowego dziennikarza muzycznego i tłumacza, mającego duży wpływ na rozwój popkultury w Polsce, m.in. poprzez promowanie takich zespołów jak Marillion, Ultravox czy King Crimson oraz tłumaczenie filmów o Jamesie Bondzie i cyklu Monty Pythona. Losom legendarnych postaci: Tomasza oraz jego ojca, Zdzisława Beksińskiego – jednego z najbardziej charakterystycznych polskich malarzy XX wieku, poświęcony jest film „Ostatnia Rodzina”. Historia w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego, twórcy nagradzanego na świecie dokumentu „Deep Love”, będzie się rozgrywać na przestrzeni 28 lat  z życia rodziny Beksińskich. W postać Tomasza Beksińskiego wciela się Dawid Ogrodnik, Zdzisława Beksińskiego gra Andrzej Seweryn. Towarzyszą im Aleksandra Konieczna jako Zofia Beksińska oraz Andrzej Chyra w roli marszanda Piotra Dmochowskiego.

Foto Muzeum Historyczne w Sanoku (4)

Fot. Muzeum Historyczne w Sanoku

Akcja filmu zaczyna się w 1977 roku, gdy Tomek Beksiński wprowadza się do swojego mieszkania. Jego rodzice mieszkają tuż obok, na tym samym osiedlu, przez co ich kontakty pozostają bardzo intensywne. Nadwrażliwa i niepokojąca osobowość Tomka powoduje, że matka – Zofia, wciąż martwi się o syna. W tym samym czasie Zdzisław Beksiński próbuje całkowicie poświęcić się sztuce. Po pierwszej nieudanej próbie samobójczej Tomka Zdzisław i Zofia muszą podjąć walkę nie tylko o syna, ale także o przywrócenie kontroli nad swoim życiem. Gdy Zdzisław podpisuje umowę z mieszkającym we Francji marszandem Piotrem Dmochowskim, a Tomek rozpoczyna pracę w Polskim Radiu, wydaje się, że rodzina najgorsze kłopoty ma już za sobą. Jednak seria dziwnych, naznaczonych fatum wydarzeń, dopiero nadejdzie…

„Gdy przeczytałem scenariusz, odetchnąłem z ulgą. Wreszcie gram kogoś, kto nie będzie krzyczał, a ponieważ przychodzi mi to łatwo, bardzo cieszę się, że będę miał tę poważną trudność przed sobą. Jestem jednak przekonany, że dam sobie radę, ponieważ mam do czynienia z Janem Matuszyńskim. Państwo jeszcze nie wiecie, jak on pracuje, co widzi i jak nami kieruje. Uważam, że robi to wspaniale. Jestem szczęśliwy, że mogę spotkać się z Olą i Dawidem i w ogóle ze światem młodych. Postaram się tę okazję dobrze wykorzystać. Należę do osób, które głęboko przeżywają malarstwo Beksińskiego. Dzięki niemu mogę próbować go poznać, czegoś się o nim dowiedzieć. Zdzisek był bardzo złożony. Był człowiekiem głęboko świadomym tego, jak funkcjonuje, jaki jest. Bardzo ważna była też dla mnie książka – „Zmagania o Beksińskiego” Piotra Dmochowskiego, który pisze o cały złożonym charakterze tego wielkiego artysty” – powiedział Andrzej Seweryn.

Ostatnia rodzina (3)

FOT. mat.pras.

Producentem „Ostatniej Rodziny” jest studio Aurum Film („Carte Blanche”). Reżyseruje Jan P. Matuszyński, twórca wielokrotnie nagradzanego na całym świecie dokumentu „Deep Love”. Scenariusz filmu napisał Robert Bolesto. Autorem zdjęć jest Kacper Fertacz, laureat wielu nagród za zdjęcia do filmu „Hardkor Disko”. Za charakteryzację odpowiada Tomasz Matraszek („Wałęsa. Człowiek z nadziei”, „Katyń”, „Karbala”), za kostiumy Emilia Czartoryska („Noc Walpurgi”), montażystą będzie Przemysław Chruścielewski („Deep Love”), zaś scenografia to dzieło Jagny Janickiej („Pod Mocnym Aniołem”).

AKTUALIZACJA !!!

Film „Ostatnia Rodzina” zakwalifikował się do konkursu głównego na jednym z najbardziej prestiżowych Festiwali Filmowych na świecie w Locarno. To właśnie tam, 5 sierpnia 2016 roku odbędzie się oficjalna premiera filmu o rodzinie Beksińskich.

FullSizeRender

Ostatnia Rodzina Foto Hubert Komerski (3)

Foto: Hubert Komerski

Ostatnia rodzina, Foto Hubert Komerski (1)

Foto: Hubert Komerski

Ostatnia Rodzina Foto Hubert Komerski (2)

Ostatnia Rodzina Foto Hubert Komerski (1)

Foto: Hubert Komerski

Ostatnia rodzina, Foto Hubert Komerski (2)

Ostatnia rodzina (1)

 

Ostatnia rodzina (2)-1

 

Lubię(0)Nie lubię(0)
Ten wpis został opublikowany w kategorii Czerwony Dywan i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Komentarze

Liczba komentarzy: 0

    Dodaj komentarz