„PITBULL” POBIJA REKORD WSZECH CZASÓW !

image004

„Pitbull. Niebezpieczne kobiety” przechodzi do historii – 835 265 widzów po pierwszym weekendzie wyświetlania w kinach! Tym sposobem film Patryka Vegi ustanawia otwarcie wszech czasów w Polsce i bije rekord „Pięćdziesięciu twarzy Greya”.

„Pitbull. Niebezpieczne kobiety” – kontynuacja hitu „Pitbull. Nowe porządki” – zanotowała najlepsze otwarcie w historii polskiego kina. Wraz z pokonaniem „Pięćdziesięciu twarzy” film Patryka Vegi znokautował również takie światowe blockbustery, jak: „Gwiezdne wojny: Przebudzenia mocy” (całkowite polskie otwarcie – 790 000 widzów), „Shrek Trzeci” (793 000) i trzeci „Hobbit” (693 000). Nie mówiąc już o tak uznanych markach, jak: „Harry Potter”, „Indiana Jones”, „Madagaskar”, „Minionki” czy bondowskie „Spectre”.
Imponujący start hitu Paryka Vegi zapisał się również w historii krajowej kinematografii, jako najwyższy wynik otwarcia polskiego filmu od 30 lat! Plasując się na szczycie historycznego podsumowania, „Pitbull. Niebezpieczne kobiety” wyprzedził w rankingu krajowych produkcji z najlepszymi otwarciami – „Listy do M 2” (655 000 widzów – licząc z przedpremierami). Jednocześnie – za sprawą „Niebezpiecznych kobiet” – na trzecie miejsce przesunął się wieloletni rekordzista, lider box office z lat 1999-2015 – „Pan Tadeusz” Andrzeja Wajdy (424 000 widzów w weekend otwarcia). W efekcie przetasowań na szczycie, podium rankingu opuścił inny wielki hit – taneczna superprodukcja „Kochaj i tańcz” Bruce’a Parramore’a z 2009 roku (otwarcie 393 000 widzów).

PATRYK VEGA O FILMIE „PITBULL. NIEBEZPIECZNE KOBIETY”:

Pitbull. Niebezpieczne kobiety” stanowi drugą część trylogii. Film przynosi prawdziwą rewolucję w gatunku. Dotychczas kobieta była uprzedmiotowiona w policyjnym kinie. Nosiła teczkę za facetem, albo była podawaczem kwestii. W „Pitbullu. Niebezpiecznych kobietach” po raz pierwszy kobiety staną się sprawczyniami wydarzeń. Jest to możliwe za sprawą tego, że w ubiegłym roku aż 40% funkcjonariuszy przyjętych do policji stanowiły kobiety.
 
Film jest oparty w 100% na historiach autentycznych policjantek. Nie znajdziecie tu żadnej wymyślonej sceny, ani nawet dialogu. Całość fabuły koncentruje się wokół mafii paliwowej i wyłudzeń Vat-u na kwoty setek milionów złotych. Oprócz potężnej dawki emocji w filmie nie zabraknie charakterystycznego dla marki Pitbulla poczucia humoru, którego w tej części jest jeszcze więcej niż w poprzedniej. Oprócz bohaterów z „Nowych porządków” granych przez Maję Ostaszewską, Piotra Stramowskiego, Andrzeja Grabowskiego i Tomasza Oświecińskiego, w filmie pojawią się Alicja Bachleda-Curuś, Magdalena Cielecka, Anna Dereszowska, Joanna Kulig i Agnieszka Rylik. Do męskiego grona dołączy – po raz pierwszy od wielu lat w negatywnej roli – Artur Żmijewski, a także Sebastian Fabijański.
 

Jeśli chodzi o moje odczucia, to odbieram ten film jako czarną komedię i więcej znalazłam w „Pitbullu” scen zabawnych niż przerażających. Znakomitą dramatyczną rolę zagrała jednak Alicja Bachleda-Curuś, która postacią Drabiny na zawsze już zrywa z wizerunkiem słodkiej i grzecznej Zosi z „Pana Tadeusza”. Tu jest zdecydowanie niegrzeczna i zła. Znakomita jest również Joanna Kulig, no i niepokonana Maja Ostaszewska! Z mężczyzn na pierwszy plan wysuwa się niezwykle intrygujący Cukier grany przez Sebastiana Fabijańskiego. Tu wszystko gra ;-) Polecam wam Pitbulla !!!

pnk-uroczysta-premiera-4

Maja Ostaszewska

pnk-uroczysta-premiera-5

Piotr Stramowski

pnk-uroczysta-premiera-7

Alicja Bachleda-Curuś

pnk-uroczysta-premiera-9

Artur Żmijewski

pnk-uroczysta-premiera-10

Joanna Kulig

pnk-uroczysta-premiera-11

Tomasz Oświeciński

pnk-uroczysta-premiera-13

Agnieszka Rylik

pnk-uroczysta-premiera-14

Zuzanna Grabowska

pnk-uroczysta-premiera-15

Sebastian Fabijański

pnk-uroczysta-premiera-16

Doda

pnk-uroczysta-premiera-21

Patryk Vega

pnk-uroczysta-premiera-22

Agnieszka Dygant

pnk-uroczysta-premiera-24

Doda i Virgin

pnk-uroczysta-premiera-28

Andrzej Grabowski z córkami Katarzyną i Zuzanną

pnk-uroczysta-premiera-29

Piotr Głowacki

pnk-uroczysta-premiera-30

Katarzyna Warnke

pnk-uroczysta-premiera-31

Kamila Baar

pnk-uroczysta-premiera-33

Katarzyna Sowińska

pnk-uroczysta-premiera-1

Lubię(0)Nie lubię(0)
Ten wpis został opublikowany w kategorii Czerwony Dywan i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Komentarze

Liczba komentarzy: 0

    Dodaj komentarz