PRAPREMIERA „KOCHANIE NA KREDYT” W KARPACZU

IMG_9479 2

 

Ostatni weekend miałam przyjemność spędzić w hotelu Gołębiewski w Karpaczu. Było pięknie i pysznie, a szczególnie wspominam widok z okna pokoju na Śnieżkę. Przy okazji zwiedziłam również kilka okolicznych pałaców, ale temu poświęcę osobny tekst.

1470260_579876125430831_1467806554_n

 

Głównym powodem mojego pobytu w Karpaczu była prapremiera nowej sztuki Marcina Szczygielskiego “Kochanie na kredyt”  w reżyserii Olafa Lubaszenko. To już druga współpraca obu panów, wcześniej spotkali się przy “Singlach i Remiksach”, wyprodukowanych również przez Teatr MY.

Temat sztuki jest bardzo współczesny i dotykający wszystkich, mianowicie: niestety kredyty i “stety”, miłość!

Anna – znakomita w tej roli Agnieszka Sienkiewicz –  główna bohaterka, gotowała kiedyś w programie “Dzień Dobry na Śniadanie”, ale została zwolniona i od tego czasu boryka się z problemami finansowymi. Dodatkowo kocha markowe buty i sukienki i koniecznie chce się przypodobać swojemu byłemu narzeczonemu (Bartek Kasprzykowski), któremu wydaje się, że jest celebrytą. Anna jest coraz bardziej zadłużona, aż pewnego dnia odwiedza ją komornik (Filip Bobek) wraz ze swoim tajemniczym ochroniarzem (Piotr Zelt). Annę nachodzi też ciągle jej była macocha Grażyna (Tamara Arciuch), która wprowadza największe zamieszanie.

Duet Arciuch-Kasprzykowski jest wyjątkowo zgrany nie tylko w życiu prywatnym, ale i na scenie. Tamara i Bartek, a raczej ich postacie: Grażyna i Paweł docinają sobie okrutnie w każdej możliwej sytuacji. I to jak! I za każde “starcie” dostają ogromne brawa od publiczności. Piotr Zelt raczej nikomu nie docina, a raczej się zacina, ale równie po mistrzowsku i z równie gromkimi brawami. Nie chciałabym jednak zdradzać zbyt wiele.  Po prostu powiem tak, jeśli macie ochotę się pośmiać i dobrze bawić w teatrze, to gorąco polecam wam tę farsę.

Widzowie, a szczególnie panie były również zachwycone kostiumami, które zaprojektował Tomasz Jacyków: niezwykle kobiece sukienki, do których Jacyków dobrał równie piękne szpilki i biżuterię.

W tym tygodniu, już 22.listopada ekipa spektaklu wyrusza do Londynu, gdzie 23.listopada odbędzie się premiera “Kochania na kredyt” w The Mermaid Theatre, a następnie 1.grudnia (o godz.16.00 i 20.00) warszawska premiera sztuki w Teatrze Żydowskim. Jeszcze są bilety :-)

 

IMG_0466

 

IMG_04211

 

IMG_0401

 

IMG_04041

 

IMG_05711

Fot. Robert Mierzejewski

 

IMG_05911

Fot. Robert Mierzejewski

 

IMG_9655

Fot. EW

 

IMG_9729

Fot. EW

 

IMG_9730

Fot. EW

 

IMG_9482

 

IMG_9479 2

 

IMG_9472

Lubię(0)Nie lubię(0)
Ten wpis został opublikowany w kategorii Czerwony Dywan i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Komentarze

Liczba komentarzy: 0

    Dodaj komentarz