PREMIERA FILMU „CÓRKI DANCINGU”

cory

Film „Córki dancingu” widziałam już we wrześniu podczas Festiwalu Filmowego w Gdyni, ale nie zaliczyłam go do mojej najlepszej piątki. I nawet nie dlatego, że mi się nie podobał, tylko ten film wymyka się wszelkim konwenansom, ramom i zupełnie nie wiem jak go ocenić. Jedyne, co mi przychodzi do głowy i jest to moim zdaniem najlepsza recenzja – ten film jest tak popieprzony, że aż zajebisty!

15

Bo oto, cofamy się w czasie do lat 80., do słynnego nocnego klubu Adria, gdzie niemal codziennie odbywały się dancingi przy muzyce granej na żywo. I nagle na tym dancingu pojawiają się dwie piękne i młode Syreny, które właśnie postanowiły wynurzyć się z Wisły i zobaczyć jak wygląda nocne życie Warszawy. Okazuje się, że Syreny są całkiem spoko, ładnie śpiewają i tańczą. Sytuacja się komplikuje, kiedy Syrena się zakochuje … W tych rolach dwie niezwykle uzdolnione aktorki młodego pokolenia: Michalina Olszańska i Marta Mazurek. Czuję, że jeszcze nieraz o nich usłyszymy! (Michalinę znakomicie zagrała również w „Anatomii zła”). Cudownie jest też zobaczyć Kingę Preis w cekinach i piórach jako królową disco i wokalistkę zespołu Figi i Daktyle, do którego dołączają Syreny. Dla odmiany Magdalena Cielecka w roli striptizerki o pseudonimie Boskie Futro, rozgrzewa do czerwoności bywalców PRL-owskich dancingów.

43

Reżyserka filmu Agnieszka Smoczyńska dostała za”Córki dancingu” nagrodę za debiut na gdyńskim Festiwalu. Okazało się, że całe dzieciństwo spędziła na zapleczu restauracji dancingowych. Również autorki tekstów piosenek i muzyki do filmu, siostry Zuzanna i Barbara Wrońskie, jako dziewczynki wychowały się w świecie dancingu lat 80. Towarzyszyły rodzicom, którzy grali w zespołach w najbardziej ekskluzywnych restauracjach Polski (m. in. w legendarnej Adrii, w której toczy się akcja filmu). To ich zmyślony życiorys posłużył za kan­wę opowieści. Bohaterki w filmie są właśnie jak dzieci, które wchodzą w to niebezpieczne, ale zarazem dziwnie przyciągające otoczenie, dorastają w nim: pierwszy papieros, pierwszy wy­stęp przed publicznością, pierwsze wielkie uczucie i nieudany seks. Dziewczyny przeżywają pierwszą miłość, a po niej następuje równie burzliwe pierwsze rozczarowanie, które na zawsze zabija w nich dziecko. Syrenie dziecko.

Ciekawa jestem czy ktoś z was już widział ten film i jakie są wasze wrażenia? Ja, w każdym razie, polecam obejrzenie szalonych syren dancingu:-)

7 8 10 11 15 18 image010

PREMIERA FILMU W WARSZAWSKIEJ KINOTECE – 16.12.2015

MW_20151216_04_39

FOT. MWMEDIA

MW_20151216_04_44

FOT. MWMEDIA

MW_20151216_04_68

FOT. MWMEDIA

MW_20151216_04_71

FOT. MWMEDIA

PHOTO: PIOTR ANDRZEJCZAK/MWMEDIA WARSZAWA 16.12.2015 PREMIERA FILMU PT. CORKI DANCINGU N/Z:  AGNIESZKA SMOCZYNSKA

FOT: PIOTR ANDRZEJCZAK/MWMEDIA

PHOTO: PIOTR ANDRZEJCZAK/MWMEDIA WARSZAWA 16.12.2015 PREMIERA FILMU PT. CORKI DANCINGU N/Z:  ROMA GASIOROWSKA

FOT: PIOTR ANDRZEJCZAK/MWMEDIA

PHOTO: PIOTR ANDRZEJCZAK/MWMEDIA WARSZAWA 16.12.2015 PREMIERA FILMU PT. CORKI DANCINGU N/Z:  JAKUB GIERSZAL

FOT: PIOTR ANDRZEJCZAK/MWMEDIA

PHOTO: PIOTR ANDRZEJCZAK/MWMEDIA WARSZAWA 16.12.2015 PREMIERA FILMU PT. CORKI DANCINGU N/Z: MARTA MAZUREK MICHALINA OLSZANSKA

FOT: PIOTR ANDRZEJCZAK/MWMEDIA

MW_20151216_04_04

FOT. MWMEDIA

PHOTO: PIOTR ANDRZEJCZAK/MWMEDIA WARSZAWA 16.12.2015 PREMIERA FILMU PT. CORKI DANCINGU N/Z:  MARTA MAZUREK

FOT: PIOTR ANDRZEJCZAK/MWMEDIA

Lubię(0)Nie lubię(0)
Ten wpis został opublikowany w kategorii Czerwony Dywan i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Komentarze

Liczba komentarzy: 0

    Dodaj komentarz