PREMIERA KALENDARZA OMENY MENSAH

scena z: Katarzyna Bujakiewicz, Tomasz Olejniczak, Weronika Książkiewicz, Justyna Steczkowska, SK:, , fot. AKPA/AKPA

8. grudnia w Oranżerii Muzeum Pałacu w Wilanowie Omenaa Mensah oficjalnie zaprezentowała charytatywny kalendarza „I… TAKI świat jest piękny”, który zrealizowała w celu zebrania pieniędzy na budowę szkoły dla najbiedniejszych dzieci w Afryce. W kalendarzu w roli modelek wystąpiły Omenaa Mensah, Katarzyna Bujakiewicz, Weronika Książkiewicz oraz Justyna Steczkowska, a sesję zdjęciową w Maroko zrealizował Marcin Suder, znakomity fotograf, który jak nikt inny potrafi oddać ducha i klimat Afryki – tutaj możecie zobaczyć kulisy sesji.

SK:, , fot. AKPA/AKPA

Omenaa w trakcie imprezy nie tylko zaprezentowała kalendarz, ale także zorganizowała aukcję sukien, które brały udział w sesji, a zostały zaprojektowane przez Natashę Pavluchenko, Just Paul, Tomasza Olejniczaka, duet Paprocki&Brzozowski oraz Łukasza Jemioła. Oprócz sukien pod młotek poszły także afrykańskie zdjęcia Marcina Sudera, obraz Iry Tsantekidou, kolia Lewanowicz , pufa Ammadora oraz egzotyczna wycieczka do Maroko. Aukcja została zorganizowana przy współpracy z domem aukcyjnym z Nowego Jorku. Dzięki fundacji HATIMA, onliveTV transmitowało ją na żywo przez Internet, stąd widoczna była w 47 krajach. W sumie zebrano 108 tys. zł. Aukcję prowadziła niezawodna i niezwyciężona w tej kwestii Dorota Wellman.
Kalendarz „I… TAKI świat jest piękny” w cenie 39,90 zł można kupić w sklepach sieci Bartek, Wojas, na platformie Mustache.pl, a także na Body Chief. Oprócz tego dostępny jest na stronach www.pomagam.omenaa.pl i www.omenaa.pl, gdzie kupujący mogą też wziąć udział w konkursie, w którym do wygrania jest egzotyczna wycieczka do Afryki. Wystarczy kupić kalendarz oraz zaproponować nazwę dla szkoły, którą Omenaa chce wybudować dla dzieci ulicy w Ghanie. Fundatorem nagrody w konkursie jest firma ITAKA, główny partner akcji „I… TAKI świat jest piękny”. Konkurs potrwa do 23 grudnia. O wyborze najlepszej nazwy zdecyduje jury z udziałem Omeny Mensah, Doroty Wellman, Justyny Steczkowskiej oraz Ojca Piotra z ośrodka Don Bosco w Ghanie.
„I… TAKI świat jest piękny” to ogólnopolska akcja charytatywna zorganizowana przez Omenę Mensah, która do udziału w przedsięwzięciu  zaprosiła znane gwiazdy oraz najzdolniejszych polskich projektantów. Natasha Pavluchenko, Just Paul, Tomasz Olejniczak, duet Paprocki&Brzozowski oraz Łukasz Jemioł zaprojektowali suknie inspirowane Afryką dla oraz Omeny Mensah. W ich kreacjach wystąpiły Omenaa Mensah, Katarzyna Bujakiewicz, Weronika Książkiewicz oraz Justyna Steczkowska w sesji zdjęciowej, którą w Maroko realizował Marcin Suder, znakomity fotograf, który jak nikt inny potrafi oddać ducha i klimat Afryki. Dzięki temu powstał elegancki kalendarz „I… TAKI świat jest piękny”. Omenaa Mensah zapowiada kolejne edycje kalendarza.
Akcja „I… TAKI świat jest piękny” w całości zasili konto budowy szkoły w Temie w Ghanie. Głównym partnerem projektu była ITAKA. Oprócz tego w akcję zaangażowały się także marki: INGLOT, 3i, Lewanowicz, Termo Organika, Body Chief, BALTAZAR, RITF, Muzeum Pałacu w Wilanowie, dzielnica Wilanów, Bartek, Wojas, fundacja HATIMA oraz INPOST, który bezpłatnie dostarcza kalendarze kupowane w internecie.

scena z: Omenaa Mensah, Bartosz Jędrzejak, SK:, , fot. AKPA/AKPA

fot. AKPA/AKPA

scena z: Katarzyna Bujakiewicz, SK:, , fot. AKPA/AKPA

fot. AKPA/AKPA

scena z: Radosław Pestka, Kinga Litwińczuk, SK:, , fot. AKPA/AKPA

fot. AKPA/AKPA

scena z: Katarzyna Zdanowicz, SK:, , fot. AKPA/AKPA

fot. AKPA/AKPA

scena z: Macademian Girl, SK:, , fot. AKPA/AKPA

fot. AKPA/AKPA

scena z: Joanna Orleańska, SK:, , fot. AKPA/AKPA

fot. AKPA/AKPA

scena z: Zofia Ślotała, SK:, , fot. AKPA/AKPA

fot. AKPA/AKPA

scena z: Katarzyna Bujakiewicz, Tomasz Olejniczak, Weronika Książkiewicz, Justyna Steczkowska, SK:, , fot. AKPA/AKPA

fot. AKPA/AKPA

scena z: Justyna Steczkowska, SK:, , fot. AKPA/AKPA

fot. AKPA/AKPA

scena z: Weronika Książkiewicz, SK:, , fot. AKPA/AKPA

fot. AKPA/AKPA

scena z: Omenaa Mensah, SK:, , fot. AKPA/AKPA

fot. AKPA/AKPA

scena z: Rafał Olbiński, Omenaa Mensah, Bogna Sworowska, SK:, , fot. AKPA/AKPA

fot. AKPA/AKPA

scena z: Omenaa Mensah, Bogna Sworowska, SK:, , fot. AKPA/AKPA

fot. AKPA/AKPA

scena z: Magdalena Bieńkowska, SK:, , fot. AKPA/AKPA

fot. AKPA/AKPA

Lubię(0)Nie lubię(0)
Ten wpis został opublikowany w kategorii Czerwony Dywan i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Komentarze

Liczba komentarzy: 0

    Dodaj komentarz