REKORDOWE „50 TWARZY GREYA”!

_G5Q4539

Fenomen “Pięćdziesięciu twarzy Greya” zastanawia i szokuje! Na świecie sprzedano 100 milionów egzemplarzy książki, którą przetłumaczono na 52 języki. Jeszcze przed premierą filmu, fani wykupili 2,75 milionów biletów do kina, a tylko w Polsce sprzedało się 400 tysięcy biletów. Oczywiście, znacząco przyczynił się do tego walentynkowy termin premiery Greya. Dawno też nie było takiego zamieszania i sprzeciwów dotyczących obsadzenia aktorów, którzy mieli zagrać główne role. Kiedy ogłoszono, że filmową parę zagra prawie nieznana aktorka Dakota Johnson (Aktorstwo ma we krwi od pokoleń! Jej matka to Melanie Griffith, a ojciec – Don Johnson. Jej babką była natomiast jedna z ulubionych aktorek Hitchcocka Tippi Hedren, a ojczymem Antonio Banderas), a początkowo Greya miał zagrać Charlie Hunnam, zaczęły się prawdziwe protesty! 80 tysięcy osób podpisało petycję o zmianie obsady. W końcu Hunnam zrezygnował sam, oficjalnie z powodu napiętego grafiku, nieoficjalnie mówi się, że aktora załamała taka fala krytyki. Greya zagrał w końcu Jamie Dornan, głównie znany jako model w ostrych reklamach bielizny Calvina Kleina. Moim zdaniem, oboje dali radę, szczególnie Dakota świetnie się sprawdziła w roli zakochanej dziewczyny.

2434_D030_00011_R_CROP

FOT. mat.pras.UIP

2434_D015_00152R

FOT. mat.pras.UIP

2434_TP_00098R

FOT. mat.pras.UIP

Przyznaję, że książkę zakończyłam “czytać” po trzech stronach. Film obejrzałam w całości i na pewno jest znacznie lepszy niż ten książkowy romans między skromną studentką literatury Anastazją, a milionerem-biznesmenem Greyem. Wbrew pozorom i głośnej reklamie, seks w filmie jest pokazany bardzo subtelnie i jeśli nastawiacie się na jakieś kosmiczne ekscesy, to możecie się poczuć bardzo zawiedzeni. Zamiast dzikiego seksu, zobaczycie ładnie pokazany, czasem nawet zabawny romans między dwójką młodych ludzi, gdzie partner ma dość specyficzne potrzeby seksualne.

Co ciekawe, film „Pięćdziesiąt twarzy Greya” ustanowił nowy rekord otwarcia. W miniony weekend przyciągnął do kin aż 834 479 widzów, zarabiając 17 174 736 zł, co jest rekordem kasowym i frekwencyjnym wszech czasów w Polsce!!!

Walentynkowa sobota z wynikiem ponad 425 tys. sprzedanych biletów przejdzie do historii jako najbardziej kasowy dzień od początku istnienia kina w Polsce.

_G5Q3856

FOT. mat.pras.UIP

_G5Q4047

FOT. mat.pras.UIP

2X8A2616

FOT. mat.pras.UIP

 

Lubię(0)Nie lubię(0)
Ten wpis został opublikowany w kategorii Czerwony Dywan i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Komentarze

Liczba komentarzy: 0

    Dodaj komentarz