SPEKTAKL MODY GOSI BACZYŃSKIEJ

Gala_Polacy_z_Werwa_Gosia_Baczynska_10

 

Trzeba przyznać, że Gosia Baczyńska ma teraz bardzo pracowity okres. Pod koniec czerwca zaprezentowała swoją kolekcję “I feel love” na Żoliborzu w Forcie Sokolnickiego, na początku października jako pierwsza Polka na Paris Fashion Week, a teraz w Teatrze Wielkim na gali Orlenu.

19 października w Teatrze Wielkim w Warszawie odbyła się gala „Polacy z werwą” Orlenu. Celem plebiscytu jest uhonorowanie wybitnych polskich ludzi świata nauki, sportu, sztuki. Galę uświetniły koncerty uznanych artystów – zespołu Gossip z niezwykle energetyczną Beth Ditto , Krzysztofa Pendereckiego, któremu towarzyszyła „Sinfonia Juventus”, amerykańskiego jazzmana Marcusa Millera, polskiej grupy Pectus oraz pokazy Teatru Cieni i spektakl mody Gosi Baczyńskiej.

Dwa lata temu było się „Podwórko – czyli Wielkie Pranie” – pokaz inspirowany filmem „Tango”, laureata Oscara Zbigniewa Rybczyńskiego. Nostalgiczna opowieść o świecie, który przemija. Teraz, na gali „Polacy z werwą” zaprezentowana została industrialna konstrukcja budynku w wielkim mieście i inspiracja wielkimi filmami. To dynamiczna opowieść o teraźniejszości i niedalekiej przyszłości, w której każdy jest mikrokosmosem, odrębnym wszechświatem.

„We współczesnym świecie żyjemy obok siebie i dla siebie, już nie razem jak kilkadziesiąt lat temu na Pradze” – mówi Gosia Baczyńska. Projektantka w spektaklu wykorzystała cytaty ze słynnych dzieł filmowych, niejednokrotnie drogowskazów naszej wyobraźni – filmów „Śniadanie u Tiffany’ego”, „Nagi Instynkt”, „Mechaniczna pomarańcza”, „Absolwent”, „Psychoza”.

W dwunastu pomieszczeniach, na gigantycznej trzypoziomowej konstrukcji modelki, tancerki i aktor odgrywali sceny precyzyjnie wyreżyserowane przez Jarosława Stanka. Pokaz rozpoczęła Charlotta Tomaszewska, ulubiona modelka Gosi, aby go zakończyć na słynnej scenie z „Psychozy”. Do udziału w pokazie Gosia zaprosiła również Katarzynę Butowtt, gwiazdę wybiegów lat 70-tych i 80-tych, która wspaniale wcieliła się w podwójna rolę – Catherine Tramell, czyli postać stworzoną przez Sharon Stone w „Nagim Instynkcie” oraz pani Robinson, pamiętna rola Anne Bancroft z „Absolwenta”. Ponownie na pokazie Gosi pojawiła się również Ewa Zakrzewska, modelka XXL, która z wdziękiem maszerowała po bieżni. Gosia Baczyńska zaprezentowała fragmenty dwóch ostatnich kolekcji uzupełnionych o stroje specjalnie przygotowane na galę Orlenu.

 

Gala_Polacy_z_Werwa_Gosia_Baczynska_1

 

 

Gala_Polacy_z_Werwa_Gosia_Baczynska_2

 

Gala_Polacy_z_Werwa_Gosia_Baczynska_3

 

Gala_Polacy_z_Werwa_Gosia_Baczynska_4

 

Gala_Polacy_z_Werwa_Gosia_Baczynska_9

 

Gala_Polacy_z_Werwa_Gosia_Baczynska_32

 

Gala_Polacy_z_Werwa_Gosia_Baczynska_5

 

 

Gala_Polacy_z_Werwa_Gosia_Baczynska_24

 

Gala_Polacy_z_Werwa_Gosia_Baczynska_36

 

Gala_Polacy_z_Werwa_Gosia_Baczynska_20

 

Gala_Polacy_z_Werwa_Gosia_Baczynska_6

 

Gala_Polacy_z_Werwa_Gosia_Baczynska_28

 

Gala_Polacy_z_Werwa_Gosia_Baczynska_31

 

Gala_Polacy_z_Werwa_Gosia_Baczynska_35

 

Gala_Polacy_z_Werwa_Gosia_Baczynska_7

 

Gala_Polacy_z_Werwa_Gosia_Baczynska_34

 

Gala_Polacy_z_Werwa_Gosia_Baczynska_30

 

Gala_Polacy_z_Werwa_Gosia_Baczynska_38

 

Gala_Polacy_z_Werwa_Gosia_Baczynska_40

 

Gala_Polacy_z_Werwa_Gosia_Baczynska_29

 

Gala_Polacy_z_Werwa_Gosia_Baczynska_22

 

Gala_Polacy_z_Werwa_Gosia_Baczynska_10

 

Gala_Polacy_z_Werwa_Gosia_Baczynska_39

 

Gala_Polacy_z_Werwa_Gosia_Baczynska_41

 

TEKST I ZDJĘCIA: mat.pras. Gosia Baczyńska

Lubię(0)Nie lubię(0)
Ten wpis został opublikowany w kategorii Czerwony Dywan i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Komentarze

Liczba komentarzy: 0

    Dodaj komentarz