SZOKUJĄCY ZWROT AKCJI W KONKURSIE MISS POLONIA

misss

Trzy tygodnie temu napisałam wam o rewolucyjnej zmianie w polskich konkursach piękności – tutaj tekst. Miss Polonia połączyła się z konkursem Miss Polski i od tego roku mieliśmy wybierać jedną miss, bo jak głosił slogan #Korona jest tylko jedna.

12241581_953440694741037_7299995909818782376_n

Przed chwilą na oficjalnym fanpage konkursu Miss Polonia pojawiło się zaskakujące i szokujące oświadczenie napisane przez Michała Marciniaka, dyrektora generalnego konkursu Miss Polonia, któremu przez 2 lata nie udało się, niestety zorganizować gali finałowej konkursu. Jeśli to oświadczenie ma spowodować zwrot akcji i w 2016 roku będziemy świadkami wyborów Miss Polonia 2016, to fantastycznie! Pytanie tylko, kto w to jeszcze wierzy? Szczególnie po takim skandalu, jak ten który się właśnie dzieje. Dziwię się tylko, że Biuro Miss Polonia „obudziło się” dopiero teraz, na dwa dni przed finałem nowego konkursu Miss Polski. Oraz dziwię się również, dlaczego właściciel konkursu Miss Polonia, który był obecny na konferencji 17.11. nie zaprotestował od razu???

Podsumuję to krótko: szkoda tych 86 lat tradycji na takie przepychanki:-(

Oświadczenie

Organizator konkursu Miss Polonia, Biuro Miss Polonia sp. z o.o. kilka miesięcy temu podjął decyzję o rozpoczęciu współpracy z organizatorem konkursu Miss Polski, Nowa Scena sp. z o.o. w ramach przygotowania wspólnej gali w grudniu 2015r. Zdecydowaliśmy o połączeniu sił i stworzeniu jednego wspólnego konkursu, który wyłaniałby jedną najpiękniejszą Polkę.

Dla nas jako Miss Polonia fundamentalnym warunkiem współpracy, był fakt stworzenia nowego wspólnego konkursu, który w pełni zachowałby istnienie naszej marki i z dumą korzystał z naszej wieloletniej tradycji Miss Polonia. Wraz z Miss Polski mieliśmy zostać pełnoprawnymi partnerami, gdzie żadna z nazw nie jest wiodąca. W ramach podpisanej umowy zgodziliśmy się na stworzenie znaku graficznego dla nowego konkursu, który prezentowałby nasze logotypy bez faworyzowania żadnego z nich.

Niestety warunki umowy nie zostały wypełnione przez fimę Nowa Scena sp. z o.o. W dniu 17 listopada odbyła się konferencja prasowa promująca nowy konkurs, łączący oba dotychczasowe, ale pod nazwą Miss Polski co dla nas było zaskoczeniem. Jest to niedopuszczalne. Nie zgadzamy się na nazywanie i promowanie wspólnego konkursu mianem Miss Polski, z wyeliminowaniem Miss Polonia. Nie zgadzamy się na zapomnienie o tak długiej historii najstarszego polskiego konkursu piękności i jednego z najstarszych na świecie. Nie zgadzamy się na to, aby Miss Polonia została wchłonięta przez konkurs konkurencyjny, do czego taki zabieg prowadzi. Na współpracę zgodziliśmy się na zasadach partnerskich.

W związku z powyższym oficjalnie informujemy, że Miss Polonia rezygnuje z dalszej współpracy z organizatorem finału Miss Polski, a gala finałowa, która odbędzie się 6 grudnia w Krynicy, nie będzie wydarzeniem oficjalnie powiązanym z Miss Polonia. Jest nam przykro, że Miss Polski nie dotrzymało warunków umowy.

Jesteśmy bardzo wdzięczni obecnej Miss Polonia Paulinie Krupińskiej za wsparcie i wyjątkowo godne reprezentowanie naszego konkursu od 2012r. Uważamy, że dzięki swojej urodzie i osobowości odniosła ogromny sukces. W związku z powyższym oświadczeniem, Paulina nie pojawi się na gali Miss Polski, a koronę przekażę nowowybranej Miss Polonia. Dołożymy wszelkich starań, aby mimo trudności, które spotkały nas w ostatnich latach zorganizować finał w nadchodzącym roku.

Michał Marciniak
Dyrektor Generalny Miss Polonia

Lubię(0)Nie lubię(0)
Ten wpis został opublikowany w kategorii Czerwony Dywan i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Komentarze

Liczba komentarzy: 0

    Dodaj komentarz