TELEKAMERY 2014

telek

Wielka szkoda, że gala Telekamer „Tele Tygodnia” nie jest już transmitowana na żywo. To zdecydowanie dodawało tej imprezie splendoru. Pamiętam dokładnie te lata, kiedy panie brnęły przez śnieg w szpilkach najpierw do Teatru Polskiego, gdzie punktualnie o 19.00 rozpoczynała się wielka gala, a po części oficjalnej całe towarzystwo przenosiło się na bankiet do hotelu Victoria. Pamiętam też, kiedy zapraszano wielką gwiazdę zagraniczną i to jej wręczano specjalną Telekamerę, m.in. Catherine Denevue, Jeremy Irons, Sophii Loren. Zdaje się, że po 2008 roku, kiedy gościem specjalnym miała być Melanie Griffith i w ostatniej chwili, chyba dzień przed, odwołała swój przylot, zrezygnowano z pomysłu zapraszania i nagradzania zagranicznych gwiazd.

Zgadzam się z tym, co napisała jedna z moich znajomych, że to troszkę niesprawiedliwe, że ludzie oddają głosy w plebiscycie Telekamer i potem nie mogą nawet zobaczyć swoich ulubieńców i usłyszeć ich podziękowań. Poza tym, transmisja telewizyjna narzuca pewne określone ramy czasowe, dzięki czemu uroczystość przebiega bez przerw i w dość szybkim tempie. Wczorajsze wręczenie nagród było połączone z uroczystą, zasiadaną kolacją w Victorii i trwało prawie trzy godziny. Z drugiej strony, dzięki tej formule, można swobodnie porozmawiać ze wszystkimi gośćmi przy stolikach.

Zdecydowanie najbardziej wzruszającym momentem gali było wręczenie Platynowej Telekamery dla Andrzeja Turskiego. Statuetkę odebrała córka Urszula Chińcz, a wręczała Monika Olejnik, dla której pan Andrzej był pierwszym szefem. Wszyscy goście wstali od stołów i zgotowali owację na stojąco. Miło również było usłyszeć i zobaczyć Grażynę Torbicką, która wręczała nagrodę w kategorii Osobowość telewizyjna dla Tadeusza Sznuka, przy okazji wyznając mu „miłość“.

Bardzo też doceniam, wyjątkowo rzadką u nas sytuację, kiedy organizatorzy dbają o media, tzn.przygotowują specjalne miejsce dla kamer i dziennikarzy, by mogli spokojnie robić wywiady z gwiazdami. Wczoraj takie miejsce było!

Gala Telekamer zawsze była na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o ilość i jakość przybyłych gwiazd. Porównując inne imprezy, często mówi się w branży, że np.było bardzo dużo gwiazd „prawie jak na Telekamerach“, ale nigdy nie ma tylu:-) Mnie najbardziej cieszy, że Tele Tydzień od 17 już lat co roku wybiera i nominuje do swoich nagród naprawdę znakomitych dziennikarzy, aktorów i twórców telewizyjnych, a potem oddaje głosowanie w ręce widzów i to my wybieramy swoich faworytów, a wyników nie zna nikt aż do momentu otworzenia koperty na scenie.

Zobaczcie kto pojawił się wczoraj i jak wyglądał.

FOT. MWMEDIA

FOT. MWMEDIA

FOT. MWMEDIA

FOT. MWMEDIA

FOT. MWMEDIA

FOT. MWMEDIA

FOT. MWMEDIA

FOT. MWMEDIA

FOT. MWMEDIA

FOT. MWMEDIA

FOT. MWMEDIA

FOT. MWMEDIA

FOT. MWMEDIA

FOT. MWMEDIA

FOT. MWMEDIA

 

FOT. MWMEDIA

FOT. MWMEDIA

FOT. MWMEDIA

FOT. MWMEDIA

FOT. MWMEDIA

FOT. MWMEDIA

FOT. MWMEDIA

FOT. MWMEDIA

 

Oto pełna lista laureatów Telekamer 2014:

AKTORKA
Kamilla Baar

AKTOR
Marek Bukowski

SERIAL
Czas honoru

OSOBOWOŚĆ TELEWIZYJNA
Tadeusz Sznuk

PREZENTER INFORMACJI
Andrzej Turski

PREZENTER POGODY
Agnieszka Cegielska

KOMENTATOR SPORTOWY
Przemysław Babiarz

JUROR
Agnieszka Chylińska

PROGRAM ROZRYWKOWY
The Voice of Poland

PROGRAM PARADOKUMENTALNY
W-11 Wydział  Śledczy

Redakcja przyznała również Telekamery 2014 stacjom tematycznym za osiągnięcia na polu telewizyjnym w roku 2013. Wœród laureatów znalazły się: HBO, TVN Style, ID, MiniMini+, TV Puls, Polsat Sport.

Dodatkowym wydarzeniem było przyznanie przez redakcję Tele Tygodnia Platynowej Telekamery dla Andrzeja Turskiego za wybitny wkład w tworzenie nowoczesnego dziennikarstwa telewizyjnego.

Olgierd Łukaszewicz, prezes ZASP oraz Grażyna Grałek, dyrektor Domu Artysty Weterana w Skolimowie, otrzymali czek na sumę 90 tysięcy złotych, pochodzącą z sms-ów wysłanych w głosowaniu w plebiscycie.

 

Lubię(0)Nie lubię(0)
Ten wpis został opublikowany w kategorii Czerwony Dywan i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Komentarze

Liczba komentarzy: 0

    Dodaj komentarz