UMARŁ KRÓL, NIECH ŻYJE KRÓL!

12241581_953440694741037_7299995909818782376_n

To jest koniec wieloletniej tradycji i historii konkursu Miss Polonia ciągnącej się aż od 86 lat.

17.listopada 2015 roku konkurs Miss Polonia przestał istnieć. Nie ukrywam, że piszę o tym z żalem…, ale też mam świadomość, że nie było innego wyjścia z sytuacji. Ostatnie wybory Miss Polonia odbyły się w lutym 2013 roku, kiedy wybrano Miss 2012 Paulinę Krupińską, która tym samym jest ostatnią Miss Polonia w historii. Dzisiaj odbyła się konferencja prasowa dotycząca połączenia obu konkursów: Miss Polonia i Miss Polski. Dwóch konkursów, które od 1990 roku rywalizowały ze sobą i nie były do siebie zbyt przyjaźnie nastawione, delikatnie mówiąc. Dzisiaj jednak, Miss Polski 2014 Ewa Mielnicka i Miss Polonia 2012 Paulina Krupińska wspólnie zasiadły na jednej kanapie i obie wyznały, że już wreszcie nikt nie będzie mylił ich tytułów i już wreszcie nikomu nie będą musiały tłumaczyć czy są Miss Polski, czy Miss Polonia i dlaczego w ogóle mamy dwa konkursy?

MWA_4285

FOT. MWMEDIA

Oficjalnie, już 6.grudnia w Krynicy obie miss przekażą koronę nowej królowej piękności, która będzie nosiła tytuł Miss Polski 2015. Na szarfie jednak ma również widnieć logo Miss Polonia, aby zachować choćby tę malutką cząstkę wieloletniej tradycji. Gerard Parzutka von Lipiński, prezes konkursu Miss Polski obiecał jednak, że w ciągu roku będzie organizowanych wiele konkursów na najpiękniejsze Polki mieszkające poza granicami naszego kraju i tam będzie przyznawany tytuł Miss Polonia.

Przypomnę tylko, że konkurs Miss Polonia narodził się już w 1929 roku (przeczytaj wywiad z pierwszą Miss Polonia 1929)  i był to drugi najstarszy (po Francji) konkurs piękności na świecie. I dziś zostało z niego tylko logo… i piękne wspomnienia.

Jeśli natomiast chodzi o połączenie obu konkursów, jestem jednak dobrej myśli :-) Oby ten projekt „Korona jest tylko jedna” się powiódł.

KonferencjaPrasowa_MissPolski 2

 

Lubię(0)Nie lubię(0)
Ten wpis został opublikowany w kategorii Czerwony Dywan i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Komentarze

Liczba komentarzy: 1

    1. A mnie szkoda pięknej tradycji Miss Polonia... Chwila złego zarządzania i po konkursie... Mam nadzieję, że Polki będą doceniane na konkursach światowych. Paulina rules :)

      Lubię(1)Nie lubię(0)

    Dodaj komentarz