V EDYCJA KONKURSU GWIAZDY DOBROCZYNNOŚCI

Agnieszka Cegielska

Agnieszka Cegielska

W tym roku odbędzie się już piąta edycja plebiscytu “Gwiazdy Dobroczynności”, którego organizatorami są Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce oraz dwutygodnik Show. Celem konkursu jest uhonorowanie osób publicznych angażujących swój czas, energię lub pieniądze w działania na rzecz innych oraz promocja działalności charytatywnej osób publicznych. Gwiazdy angażując się w działalność charytatywną zakładają własne fundacje i stowarzyszenia, są darczyńcami organizacji społecznych, udzielają swojego wizerunku w kampaniach społecznych, jako wolontariusze pracują na rzecz organizacji bliskim ich sercu. Czasami robią to zupełnie bez rozgłosu, po cichu.

Konkurs powstał po to, aby podziękować im za piękny gest jakim jest działanie na rzecz potrzebujących. „Gwiazdy Dobroczynności” to nie tylko konkurs ale kolejna szansa dla organizacji współpracujących z gwiazdami. Laureaci konkursu otrzymują nagrody pieniężne, które przeznaczają na wybrane przez siebie instytucja społeczne, a cały dochód z balu „Gwiazd Dobroczynności”, który odbędzie się 8.lutego 2014 roku przekazywany jest na Fundusz Gwiazd Dobroczynności, który wspiera działalność społeczną gwiazd. Fantastycznym gestem jest również to, że bal odbywa się „ponad podziałami”, tzn.w ubiegłym roku galę prowadziły trzy prezenterki z trzech konkurencyjnych stacji telewizyjnych: Anna Popek z TVP, Dorota Gardias z TVN i Agnieszka Popielewicz z Polsatu.

Gwiazdorscy dobroczyńcy otrzymują tytuły w pięciu kategoriach: darczyńca organizacji społecznej, twarz kampanii społecznej, wolontariusz, własna działalność społeczna oraz zaangażowanie w program społeczny. Laureatów wybierają internauci spośród nominowanych gwiazd przez Kapitułę Konkursu.
W poprzedniej edycji tytuł „Gwiazd Dobroczynności” otrzymali: Agnieszka Cegielska, Magdalena Różczka, zespół Volver, Jan Nowicki oraz Martyna Wojciechowska, nagrodzone gwiazdy wspierały między innymi: Szkołę Otwartych Serc, UNICEF, fundację „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”, przebierały się za Świętego Mikołaja organizując lokalne mikołajki lub koncertowały w zakładach karnych angażując się w resocjalizację osadzonych. Nagrodę Honorową Kapituły otrzymała Para Prezydencka – Anna i Bronisław Komorowscy, za aktywną działalność społeczną na wielu polach, propagowanie postaw prospołecznych i filantropijnych, działania motywowane dobroczynnością, promowanie mądrej pomocy, upowszechniania kultury filantropijnej, patronowaniu najcenniejszym inicjatywom społecznym. To oczywiście tylko początek długiej listy działań wspieranych przez osoby publiczne o wszystkie akcje jak i laureatów poprzednich edycji możecie poznać na stronie konkursu gwiazdydobroczynnosci.pl.
Organizacje społeczne mogą już zgłaszać swoich ambasadorów do kolejnego plebiscytu „Gwiazdy Dobroczynności”, zgłoszenia mogą również przesyłać menedżerowie gwiazd. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie plebiscytu.
Doceniając zaangażowanie gwiazd w działalność społeczną z radością objęłam konkurs patronatem medialnym i będę was na biężąco informować o nominowanych gwiazdach.

Na poniższych zdjęciach laureaci Gwiazd Dobroczynności 2013.

Fot. mat.pras.

Fot. mat.pras.

Fot. mat.pras.

Fot. mat.pras.

gd-logo-cmyk-light

Lubię(0)Nie lubię(0)
Ten wpis został opublikowany w kategorii Czerwony Dywan i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Komentarze

Liczba komentarzy: 0

    Dodaj komentarz