VIVA! PHOTO AWARDS 2015

FOZZ_braki_001

Dwutygodnik „VIVA!” już po raz siódmy przyznał nagrody w ogólnopolskim konkursie fotograficznym Viva!Photo Awards. Uroczysta gala odbyła się w niezwykłym miejscu – Muzeum Historii Żydów Polskich „Polin”. Kiedy wręczono już nagrody laureatom, na gości czekała niespodzianka! Specjalnie z tej okazji, wystąpił Włodek Pawlik, zdobywca nagrody Grammy. Artysta nie tylko dał znakomity koncert, ale równie płynnie żartował, a na koniec przygotował duet z Marilyn Monroe! Tutaj możecie zobaczyć fragment tego występu:

Wracając jednak do konkursu fotograficznego.Od 2008 roku konkurs VIVA! Photo Awards z sukcesem promuje polską fotografię. Wystawy konkursowe gościły w największych miastach w całej Polsce, a jego laureaci otrzymali łącznie ponad 300 tysięcy złotych, realizowali światowe sesje fotograficzne oraz zyskali uznanie w branży.

Konkurs cieszy się ogromnym zainteresowaniem – zarówno amatorów jak i profesjonalnych fotografów. W tym roku do konkursu zostało zgłoszonych blisko 6 tysięcy prac. Zdjęcia oceniło jury, któremu nieprzerwanie od pierwszej edycji konkursu przewodniczy polski fotokompozytor Ryszard Horowitz. Fotografie są wybierane w bliskich dwutygodnikowi „VIVA!” kategoriach: MODA, PORTRET, BEAUTY, REPORTAŻ. W 2013 roku po raz pierwszy pojawiła się kategoria: FOTOGRAFIA SMARTFONEM. Wśród oceniających prace są pomysłodawcy konkursu: Katarzyna Przybyszewska – redaktor naczelna dwutygodnika „VIVA!” oraz Marek Knap – dyrektor artystyczny wydawnictwa Edipresse Polska SA. W obradach towarzyszą im polscy fotograficy światowego formatu: Tomasz Gudzowaty, Alexi Lubomirski i Jacek Boniecki oraz gwiazda światowego modelingu, redaktor naczelna modowego „25 Magazine” – Anja Rubik.

Nagrodzeni:

GRAND PRIX
NAGRODA W KATEGORII: PORTRET  Kilimanjaro Błażejewski, bez tytułu

Kilimanjaro, rocznik 1976. Fotograf.
Fotografia została zrobiona w Berlinie. Przedstawia parę imigrantów i małżeńską miłość bez granic.

viva-photo-awards-2015-kilimanjaro-blazejewski-bez-tytulu-321989-GALLERY_BIG

NAGRODA W KATEGORII: MODA Monika Maślanek

VPA_2015_foty_pion krzywe 2viva-photo-awards-2015-monika-maslanek-bez-tytulu-321991-GALLERY_BIG

WYRÓŻNIENIE W KATEGORII: REPORTAŻ  Joanna Mrówka

viva-photo-awards-2015-joanna-mrowka-cykl-zdjec-z-bangladeszu-321996-GALLERY_BIG

WYRÓŻNIENIE W KATEGORII: REPORTAŻ Maciej Bednarz

viva-photo-awards-2015-maciej-bednarz-cykl-rowery-321982-GALLERY_BIG

NAGRODA W KATEGORII: BEAUTY Adam Trzaska

viva-photo-awards-2015-adam-trzaska-red-lipstick-on-the-glass-321987-GALLERY_BIG

NAGRODA W KATEGORII: FOTOGRAFIA KOMÓRKĄ Waldemar Korwin- Kowalewski

viva-photo-awards-2015-waldemar-korwin-kowalewski-bez-tytulu-321986-GALLERY_BIG

NAGRODA SPECJALNA SONY W KATEGORII: FOTOGRAFIA KOMÓRKĄ Tamara Kołodziejczyk

viva-photo-awards-2015-tamara-kolodziejczyk-pomnik-jezusa-w-swiebodzinie-321990-GALLERY_BIG

Wystawę zdjęć laureatów 7. edycji konkursu VIVA! PHOTO AWARDS 2015 możecie oglądać w Muzeum Historii Żydów Polskich. Serdecznie wam polecam wybranie się do tego niezwykłego miejsca i obejrzenie całej ekspozycji – naprawdę warto, to nie jest zwyczajne muzeum! Zarezerwujcie sobie co najmniej dwie godziny na zwiedzanie Polin – poniżej jedna z muzealnych sal.

G6_uliczka

Dodatkową atrakcją jest wystawa fotografii MARILYN MONROE W OBIEKTYWIE MILTONA H. GREENE’A, która potrwa do 3 grudnia 2015. 

FOZZ_braki_001FOZZDU0314IMG_5721

Źródło: Kolekcja zdjęć WP Hala Ludowa

Lubię(0)Nie lubię(0)
Ten wpis został opublikowany w kategorii Czerwony Dywan i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Komentarze

Liczba komentarzy: 0

    Dodaj komentarz