W OBRONIE ORŁA BIAŁEGO

scena z: Ada Sztajerowska, SK:, , fot. Krzemiński Jordan/AKPA

Parę dni temu zaprezentowano stroje, w których Miss Polski 2013 Ada Sztajerowska poleci na podbój świata, czyli na wybory Miss World 2014. Szczególnie kreacja z białych piór wzbudziła spore kontrowersje i falę krytyki w mediach, a przede wszystkim w komentarzach internautów. Tytułem wyjaśnienia, na każdych światowych wyborach (na Miss Universe, na Miss International i na Miss World) kandydatka jest zobowiązana (kontraktem), by pojawić się na scenie w tzw.stroju narodowym, który ma nawiązywać do historii i tradycji danego kraju. Wiem, że niejeden projektant rwał włosy z głowy, wymyślając i męcząc się nad tym projektem. Jak bowiem wyczarować kreację, która odda nasz rodzimy klimat? No jak? Namalować bociana? Łowickie wycinanki? Góralski serdak? I jak sprawić, żeby młoda i piękna dziewczyna wyglądała w tym stroju zgrabnie i seksownie?

Pamiętam, jak rok temu wyrażałam swój zachwyt nad sukniami narodowymi naszych Miss Polonia. Tutaj możecie zobaczyć materiał i zdjęcia, szczególnie mojej ulubionej sukni Rozalii Mancewicz zaprojektowanej przez Sabrinę Pilewicz czy też Pauliny Krupińskiej w równie pięknym i stylowym projekcie duetu Paprocki&Brzozowski. Bardzo spodobał mi się ten trend stawiania na prostotę kroju i wyboru jednego motywu. Niestety jest jedno „ale“ – te piękne i stylowe kreacje kompletnie giną na scenie, w światłach i w natłoku piór, cekinów, skrzydeł i falban reprezentantek innych krajów – zobaczcie poniżej zdjęcia, jak one się prezentują na scenie. To, co istotne w tego typu konkursach to dodatkowe punkty, które kandydatka może zdobyć właśnie za suknię narodową lub wieczorową.

suknia narodowasuknia finałowa

Dlatego też domyślam się, co chcą osiągnąć przedstawiciele konkursu Miss Polski, którzy wraz z projektantką Oxaną Pastushką przygotowali dla Ady kreację nawiązującą do naszego godła.

“Strój narodowy dla Miss Polski Ady Sztajerowskiej na konkurs Miss World inspirowany jest naszym pięknym polskim godłem. Sukienka uszyta jest z pieczołowicie wyselekcjonowanych białych piór, mieniąca się kryształami Swarovskiego. Skrzydła z piór są cieniowane finezyjnymi laserowymi wykończeniami. Głowę Ady będzie zdobić złota korona z motywem polskiej biało-czerwonej flagi”.

Oczywiście, rozumiem również wszystkie prześmiewcze teksty dotyczące wielkiego białego ptaka, jakim zdaje się być Miss Polski w swoim kostiumie. Fakt faktem, że oglądając tę kreację podczas konferencji prasowej czy na tle budynku, wygląda to rzeczywiście przekomicznie. Ale wierzcie mi, że jak nasza miss wyjdzie w blasku fleszy na finałową scenę Miss World wśród setki innych kandytatek w piórach i cekinach, to będzie idealnie wkomponowana w tę scenerię. I niech ten orzeł biały przyniesie jej szczęście i zdobędzie kilka dodatkowych punktów. Wszak nie muszę przypominać, że nasz ostatni sukces na wyborach Miss World datuje się na rok 2004, kiedy Katarzyna Borowicz została 3.vicemiss.

Więcej o konkursach piękności w Polsce znajdziecie w moim filmiku:

IMG_0592_smallsize_nonwatermarked

FOT.mat.pras.

IMG_0576_smallsize_nonwatermarked

W tym samym stroju zaprezentuje się Weronika Szmajdzińska podczas konkursu Miss Universe 20.12.2015 w Las Vegas.

12391215_978256118907024_4723843235074861282_n

FOT. mat.pras.

FOT. mat.pras.

scena z: Ada Sztajerowska, SK:, , fot. Krzemiński Jordan/AKPA

Miss Polski Ada Sztajerowska w sukni narodowej inspirowanej polskim godłem, a poniżej zobaczcie kandydatki z innych krajów na konkursach Miss World i Miss Universe w strojach narodowych z poprzednich lat. Tak, dla porównania. Jak widać, im więcej i im bardziej się świeci, tym lepiej, a wszelkie ptactwo jest szczególnie mile widziane! Pamiętajmy też o tym, że wybory miss nigdy nie będą pokazem mody. To ma być rewia, show i pióra!

FOT. mat.pras.

Miss-Netherlands_2723023a

Fot. mat.pras.

Fot. mat.pras.

Miss-USA_2723031a

Fot. mat.pras.

Fot. mat.pras.

Honduras

Fot. mat.pras.

Curacao

Fot. mat.pras.

FOT. mat.pras.

 

Lubię(0)Nie lubię(0)
Ten wpis został opublikowany w kategorii Czerwony Dywan i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Komentarze

Liczba komentarzy: 1

    1. Monika pisze:

      Podpisuję się pod słowami Pani Ewy! To nie pokazy mody, to wielki show:) i Ada wygląda zjawiskowo! Trzymam kciuki bardzo mocno.

      Lubię(3)Nie lubię(0)

    Dodaj komentarz