WYBIERZ GWIAZDY DOBROCZYNNOŚCI 2016

gdbd

Trwa głosowanie w Plebiscycie VIII edycji „Gwiazd Dobroczynności”. Zobaczcie, kto został nominowany w tym roku!

Społeczeństwo, Zdrowie, Pomoc charytatywna, Ekologia – w tych czterech kategoriach można głosować na 19 finalistów Plebiscytu Gwiazdy Dobroczynności. Dzięki głosom internautów każdy z nich ma szansę otrzymać wyjątkową statuetkę oraz 5 tysięcy złotych dla wybranej przez siebie organizacji pozarządowej. Nagrody zostaną wręczone w 28 stycznia 2017 roku podczas Charytatywnego Balu „Gwiazdy Dobroczynności”. Głosowanie trwa do 30 listopada.

Wszystkie informacje na temat poprzednich edycji plebiscytu Gwiazd Dobroczynności oraz Balu Charytatywnego znajdziecie tutaj !

spoleczenstwo_gd2016KATEGORIA:  SPOŁECZEŃSTWO

Wieloletnie zaangażowanie Omeny Mensah w różnorodne akcje charytatywne zaowocowały założeniem przez nią OMENAA FOUNDATION, której działalność opiera się na trzech filarach: tolerancji, edukacji i współpracy. Prezenterka w mądry sposób wspiera też ubogie dzieci w Afryce – pomaga swoim podopiecznym w zdobyciu solidnego wykształcenia, by w dorosłym życiu dostali dobrą pracę, a tym samym wyrwali się z kręgu ubóstwa.

male_spol_omenaa-mensah-2-duze

Maciej Orłoś nominowany przez Stowarzyszenie Otwarte Drzwi aktywnie zaangażował się w promowanie piątej edycji projektu „Giełda Mocy” promującego zatrudnienie wspomagane osób z niepełnosprawnością. Dzięki współpracy z dziennikarzem wzrosła rozpoznawalność organizacji Otwarte Drzwi, zwiększyła się przychylność ze strony instytucji biznesowych, a do stowarzyszenia zgłosiła się znacznie większa liczba pracodawców, chcących zaoferować pracę dla osób z niepełnosprawnością.

male_spol_maciej-orlos

Katarzyna Zielińska od dwóch lat jest Ambasadorką Fundacji Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka (IWRD) w Gdańsku zajmującej się niesieniem pomocy dzieciom z autyzmem i ich rodzinom. Aktorka w miarę swoich możliwości odwiedza podopiecznych fundacji w Gdańsku, wzięła udział w kampanii w ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu (2 kwietnia), wystąpiła w reportażu o autyzmie i działalności Fundacji IWRD. Katarzyna Zielińska przy różnych okazjach – Dzień Dziecka, rozpoczęcie roku szkolnego, czy Mikołajki – przekazuje podopiecznym fundacji upominki.

male_spol_katarzyna-zielinska

Anna Dereszowska od początku powstania organizacji jest ambasadorką Kwiatu Kobiecości. Wzięła udział w kampanii „Diagnostyka jajnika”, której celem jest przekonanie kobiet do regularnych badań ginekologicznych oraz sprawdzania swoich rodzinnych obciążeń nowotworowych. Aktorka od 2014 roku wspiera również Interwencyjną Placówkę Opiekuńczą w Otwocku, a w 2015 roku została Ambasadorką SOS Wiosek Dziecięcych.

male_spol_anna_dereszowska_20150555

Tomasz Wolny wspiera Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce i współpracuje z nim od dwóch lat. Jego zaangażowanie w tym czasie jest niezwykle imponujące. Dziennikarz jest pomysłodawcą i realizatorem projektów: „A Ty byś pomógł?” i „Szukam Mamy”, które nie tylko poruszyły serca tysięcy internautów, ale konkretnie wsparły kampanię 1% dla SOS. Filmy stworzone na potrzeby tych kampanii uzyskały ponad 600 tys. wejść na YouTube. Dziennikarz wziął także udział w projekcie „Podaruj dzieciom lepszą przyszłość”. Dzięki niemu powstał wyjątkowy kalendarz na rok 2016 z idolami podopiecznych SOS Wiosek Dziecięcych.

Tomasz Wolny; "Pytanie na sniadanie" - spotkanie prasowe prezentujace jesienne nowosci programu, TVP blok B, Warszawa, 2014.08.27; fot. Przemyslaw Kot / EPOKA

zdrowie_gd2016

KATEGORIA:   ZDROWIE

Katarzyna Bujakiewicz od 2008 roku jest członkiem Drużyny Szpiku i członkiem Rady Fundacji Anny Wierskiej „Dar Szpiku”. Aktorka regularnie odwiedza szkoły, bierze udział w zbiórkach krwi, promuje akcje rejestracji dawców szpiku podczas różnych wydarzeń i programów telewizyjnych, w których ma okazję wystąpić. Jest stałym gościem na dziecięcej onkologii Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera w Poznaniu, z ogromnym zaangażowaniem działa na rzecz Onkomam.

Anna Korcz jest prezesem fundacji Stop Przemocy – o godność człowieka. Od wielu lat działa również na rzecz obrony zwierząt, wzięła udział w akcjach „Zerwijmy łańcuchy” i „Z pomocą porzuconym zwierzętom”. Aktorka stale współpracuje z Fundacją Spełnionych Marzeń – regularnie odwiedza dzieci na oddziałach onkologicznych, bierze udział w Onkoolimpiadzie organizowanej w Kielcach, w Wiosennej Metamorfozie Gwiazd, każdego roku organizuje w swoim Zaciszu (domu weselnym) charytatywne eventy dla Fundacji Ewy Błaszczyk – A kogo.

male_anna-korcz-zp-cover

Piotr Małachowski współpracuje z Fundacją Kamili Skolimowskiej, Fundacją Herosi i Zdążyć z pomocą. Sportowiec kilkakrotnie przekazał na licytację diamentowe statuetki zdobyte w prestiżowym cyklu zawodów lekkoatletycznych „Diamentowa Liga”. W tym roku również oddał na aukcję srebrny medal wywalczony na Igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro, a uzyskane środki przeznaczył na leczenie małego Olka.

male_zdrowie-piotr-malachowski

Dziennikarka Anna Morawska jest inicjatorką i koordynatorką kampanii „Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję” oraz autorką scenariuszy wszystkich spotów promocyjnych. Celem tej wyjątkowej kampanii jest zwrócenie uwagi Polaków na problemy osób chorujących na depresję, których w naszym kraju żyje około półtora miliona. Kampania znacznie przyczyniła się do spadku samobójstw w 2015 r. za co stowarzyszenie otrzymało nagrodę AURELIUSZA 2016 dla organizacji działającej na rzecz praw pacjentów z zaburzeniami psychicznymi.

male_anna-morawska

Współpraca Andrzeja Wrony z Fundacją Herosi trwa nieprzerwanie od kilku lat. Siatkarz często odwiedza jej podopiecznych leczących się w Klinice Chirurgii Onkologicznej Dzieci i Młodzieży Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie, zaprasza ich na swoje mecze i treningi. Regularnie promuje fundację w wywiadach oraz na swoich profilach społecznościowych, bierze udział w sesjach zdjęciowych do charytatywnego kalendarza Fundacji Herosi z którego zysk przeznaczany jest na zakup sprzętu medycznego dla IMiD.

wrona_3

ekologia_gd2016

KATEGORIA: EKOLOGIA

Izabella Miko 10 lat temu założyła fundację EkoMiko. Na swojej stronie internetowej i profilach w mediach społecznościowych intensywnie promuje ekologiczny tryb życia. Dzięki jej działaniom w wielu szkołach w Polsce powstały Ekogangi, czyli grupy dzieci i młodzieży domagające się koszy na segregacje, zbierające baterie, organizujące zbiórki i wywóz elektrosprzętu, dbające o niemarnowanie się wody w szkole i w domach. Aktorka udziela się również w wielu kampaniach dobroczynnych w USA pomagającym dzieciom oraz bezdomnym. W tym roku zaangażowała się w kampanię „Dopasowani Kompani” Fundacji Zwierzęca Polana. Ma ona na celu pomoc w dopasowaniu jak największej liczby bezdomnych dorosłych psów do idealnych dla nich rodzin czy właścicieli.

ekologia_izabella-miko

Michał Piróg regularnie wspiera WWF Polska angażując się w akcję „Godzina dla ziemi”, dał się przykuć do budy w ramach akcji Zerwijmy łańcuchy” aby zwrócić uwagę na cierpienie psów, zupełnie nagi owinął się folią spożywczą w proteście przeciwko masowemu zabijaniu karpi, od lat wspiera inicjatywę Karmimy Psiaki Fundacji Sarigato. Zaangażował się w jej projekt „Karma Wraca” i z własnej inicjatywy przekazał ok. 100 kg karmy do schroniska w Zieleniej Górze. W tym roku wsparł kampanię „XI. Nie porzucaj”. We współpracy z Fundacją Viva powstał wstrząsający spot na temat cierpienia kur. Tancerz angażuje się co roku również w akcję „Żonkile” Muzeum Historii Żydów Polskich oraz liczne aukcje i imprezy charytatywne.

ekologia_michal-pirog

Honorata Skarbek wspiera akcję Karmimy Psiaki od początku jej istnienia. Wzięła udział w kampanii „Karma Wraca” robiąc selfie, które potem opublikowała w swoich kanałach social media. Najmocniej zaangażowała się w projekt #ZalogujSieDoPomagania, stworzyła na Facebooku grupę, do której dołączyło 1385 osób. Dzięki tym ludziom Fundacja Sarigato mogła ufundować 1623 posiłki dla bezdomnych psów z warszawskiego schroniska na Paluchu. W przeliczeniu na karmę pomogła zebrać 324,6 kg. Piosenkarka i blogerka często bierze udział w charytatywnych akcjach, koncertach i pokazach mody, przekazuje osobiste rzeczy na aukcje dobroczynne m.in. WOSP, bierze udział w nagraniach charytatywnych albumów.

ekologia_honorata-skarbek

Katarzyna Żak jest osobą o niezwykłej wrażliwości społecznej, angażującą się w wiele projektów dobroczynnych, w tym w inicjatywę Marine Stewardship Council Polska – międzynarodowej organizacji pozarządowej działającej na rzecz ochrony zasobów mórz i oceanów powstałą we współpracy z WWF. Katarzyna Żak w 2015 roku wzięła udział w kilku kampaniach informacyjnych skierowanych do Polaków m.in. „Świąteczny Śledzik” przekonującej do kupowania ryb z certyfikatem. Aktorka pojawiła się na Wielkim Warszawskim Śledziku zorganizowanym na Targu Rybnym w Warszawie, aby osobiście przekonywać konsumentów i reprezentować MSC w kontaktach z dziennikarzami.

ekologia_katarzyna-z%cc%87ak-i-msc-sdo-male

pomoc_charytatywna_gd2016

KATEGORIA: POMOC CHARYTATYWNA

Anna Czartoryska-Niemczycka, jako Ambasadorka, od początku działalności wspiera Stowarzyszenie Piękne Anioły dające szansę na lepszy rozwój dzieciom i młodzieży poprzez zmianę ich najbliższego otoczenia. Aktorka intensywnie promuje działalność stowarzyszenia, regularnie organizuje akcje pomocowe. Z jej pomocą udało się pozyskać dla Pięknych Aniołów auto firmy Renault niezbędne dla działalności statutowej organizacji. Aktorka angażuje się w ratowanie pszczół, odwiedza dzieci w szpitalach, prowadzi aukcje i koncerty charytatywne, razem z mężem biorą udział w wydarzeniach dobroczynnych.

male-pomoc-char_anna-czartoryska-niemczycka

Mateusz Damięcki od dawna współpracuję z Przemkiem Szalińskim – założycielem Fundacji „Przemek Dzieciom”. Aktor wielokrotnie przyjeżdżał do Gdańska odwiedzać małych pacjentów w szpitalach i ciężko chore dzieci w ich domach. Wręcza im zabawki, zdjęcia oraz pokazuje swój najnowszy program dokumentalny „Mapa ginącego świata”, przy okazji opowiadając o zwierzętach i przyrodzie. Aktor bierze udział w wielu innych akcjach dobroczynnych – pokaz mody Fundacji Orimari, Kalendarz Fundacji Spełnionych Marzeń, stworzenie audiobooka „W kolorowym świecie dzieci” – i crowdfundingowych w internecie m.in. Puść oko dla Szymona, Zielona EduPaczka i wiele innych.

 14494727_994330487359146_8806169746636670875_n

Bartek Jędrzejak – prezenter pogody znany z programu Dzień Dobry TVN – aktywnie współpracuje ze Stowarzyszeniem „Warto jest pomagać” wspierającym chore i niepełnosprawne dzieci w rehabilitacji oraz powrocie do zdrowia. W 2012 r. przyjechał do Zielonej Góry, by wesprzeć organizację podczas VIII edycji cyklicznej akcji charytatywnej „Warto jest pomagać” zachęcając także Dorotę Gardias do udziału w tym wydarzeniu. W styczniu 2014 roku Bartek Jędrzejak został oficjalnie członkiem honorowym Stowarzyszenia. Dzięki Jego zaangażowaniu trzykrotnie wzrosła kwota pozyskiwanej w ramach 1% podatku (w 2015 r. 730 tys. zł).

 male_pomoc-char_bartek-je%cc%a8drzejak

Aleksandra Mikołajczyk jest pomysłodawczynią i organizatorką akcji BajkOLAndia, ktorej ideą jest integracja dzieci chorych ze zdrowymi w ramach pokazów mody z ich udziałem, różnego rodzaju warsztatach i zabawach. Do wzięcia udziału w BajkOLAndii aktorka co roku zaprasza inne fundacje, organizacje czy firmy. Aktorka we współpracy z 12 gwiazdami i 12 projektantami stworzyła Modny Kalendarz. Osoby znane zaangażowała również w Kampanię Pisania Piórem. Aleksandra Mikołajczyk wspiera również organizację Kwiat kobiecości, DKMS, Polskie Amazonki, Fundację Serce Dziecka, Porozumienie bez barier, Mam Serce, Przyjaciółka i Centrum Zdrowia Dziecka. Osobiście obdarowała prezentami ponad 400 chorych tamtejszych pacjentów.

 male_pomoc_char_aleksandra-mikolajczyk

Rafał Wilk – były żużlowiec, a dziś paraolimpijczyk, który mimo przeciwności losu nie zrezygnował z aktywnego uprawiania sportu – jest od samego początku ambasadorem ogólnopolskiej akcji społecznej Pomoc Mierzona Kilometrami. Sportowiec nagłaśnia inicjatywę poprzez portale społecznościowe, zachęcając wszystkich fanów, znajomych i przyjaciół do zbierania kilometrów. Od 19 czerwca 2016 roku pokonał ponad 4 tysiące km. W każdej edycji akcji pobija swój poprzedni wynik i zachęca do ścigania się z nim. Mistrz Olimpijski jest darczyńcą aukcji charytatywnych, oddaje również swój sprzęt na licytacje.

male_pomoc-char_rafal-wilk

Szczegółowy opis zaangażowania wszystkich nominowanych oraz głosowanie na stronie www.gwiazdydobroczynnosci.pl oraz na www.facebook.com/gwiazdydobroczynnosci

Wnioski w tegorocznym Plebiscycie składały fundacje, stowarzyszenia, fundacje firm, menedżerowie gwiazd oraz inne instytucje współpracujące z osobami publicznie znanymi i udzielającymi się społecznie. Spośród nadesłanych zgłoszeń Kapituła Plebiscytu wybrała 19 finalistów. Laureaci zostaną wyłonieni w drodze głosowania internetowego, które odbędzie się na stronie Plebiscytu „Gwiazdy Dobroczynności” oraz poprzez aplikację na Facebooku www.facebook.com/gwiazdydobroczynnosci

Kapituła Plebiscytu przyznała również Honorową Gwiazdę Dobroczynności – kto zostanie jej laureatem poinformujemy na początku stycznia. Podczas Balu Charytatywnego „Gwiazdy Dobroczynności”, który obędzie się 28 stycznia 2017 r. wręczona zostanie również Nagroda Specjalna Magazynu SHOW i po raz pierwszy Gwiazda Dobroczynności Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Organizator Plebiscytu: Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce

Główny Partner Plebiscytu: SHOW – luksusowy magazyn w dobrym stylu

Lubię(0)Nie lubię(0)
Ten wpis został opublikowany w kategorii Czerwony Dywan i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Komentarze

Liczba komentarzy: 0

    Dodaj komentarz