WYBIERZCIE GWIAZDY DOBROCZYNNOŚCI!

gwd

Dokładnie 8.lutego odbędzie się piąty bal charytatywny, podczas którego zostaną wręczone nagrody w konkursie “Gwiazdy Dobroczynności”. Organizatorami plebiscytu są Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce oraz dwutygodnik Show. Jego celem jest uhonorowanie gwiazd angażujących swój czas, energię i pieniądze w pomoc innym, bardzo tego potrzebującym.

Jestem zaszczycona, że zostałam zaproszona do kapituły plebiscytu i w znakomitym towarzystwie mogliśmy wybrać kandydatów do tegorocznych nagród. Każdy z jurorów otrzymał bogatą dokumentację działań charytatywnych osób publicznych, które zostały nadesłane i przygotowane przez konkretne fundacje. Niektóre wnioski były naprawdę poruszające. Dla mnie osobiście było to wspaniałe doświadczenie, kiedy odkryłam, ile niezwykłych i ważnych rzeczy robią nasze znane i lubiane lub często tak bardzo krytykowane gwiazdy. Ile robią rzeczy, o których media nie mówią, nie piszą, bo to jest zbyt dobre i szlachetne, żeby się sprzedało. Jak powszechnie wiadomo, teraz sprzedają się literki d… i c…

I niestety, nie chodzi tu o dobro i charytatywność, ale pozwolicie, że teraz skupię się tylko na tym. Nie sposób, by udało mi się napisać o wszystkich, bo wniosków było bardzo dużo, a w końcu podczas burzliwych obrad komisji wybraliśmy 24 nominowanych w pięciu kategoriach: wolontariusz, twarz kampanii społecznej, darczyńca, strategiczna współpraca z organizacją, własna działalność społeczna.

Bardzo wzruszyło mnie podanie Fundacji Zmiana, która zgłosiła Szymona Majewskiego. Fundacja prowadzi kampanię „Książki w pudle”, która ma na celu zbiórkę książek dla kompletnie zaniedbanych bibliotek w zakładach karnych oraz zmianę świadomości społecznej dotyczącej osadzonych. Szymon Majewski użyczył swojego wizerunku do wsparcia całej kampanii. Rzadko zdarza się coś takiego, rzadko się o tym mówi, więc tym bardziej mam wielki szacunek dla Szymona Majewskiego za jego pracę, a raczej za jego dobre serce. Wzruszyła mnie również postawa Doroty Wellman, którą znam od lat i wiem, na co ją stać, żeby zdobyć pieniądze dla potrzebujących. To jest kobieta-torpeda i podczas aukcji charytatywnych potrafi zebrać gigantyczne kwoty! Fundacja Orimari, która zgłosiła Dorotę do konkursu, podsumowała jej działalność taką sumą: Dorota Wellman poprowadziła pięć uroczystych kolacji SMAKI DOBRA, podczas których zebrano 2.377.000 zł i przeznaczono je na sprzęt rehabilitacyjny. Wśród nominowanych jest wiele fantastycznych osób znanych ze sceny, z telewizji, teatru, sportu,  o których często nie mamy pojęcia, ile wspaniałych rzeczy robią „po godzinach“, jak: Marcin Gortat, Natalia Kukulska, Alicja Majewska, Katarzyna Cichopek, Agnieszka Cegielska, Małgorzata Ostrowska-Królikowska, Jerzy Stuhr, Małgorzata Socha.

Ale każda z nominowanych gwiazd to osobna historia, historia dobra, dobroczynności, która zasługuje na nagrody i pochwały. Bo jak ocenić, kto jest dobry, a kto bardziej dobry? Chyba tylko można kierować się sercem. Zachęcam więc was gorąco do głosowania na swoje ulubione Gwiazdy Dobroczynności  – tylko do 10.stycznia.

Ogłoszenie wyników plebiscytu odbędzie się 8.lutego podczas wielkiego balu charytatywnego, z którego cały dochód – z biletów oraz aukcji zostanie przekazany na cele charytatywne, na pomoc najbiedniejszym i chorym dzieciom.

 NOMINOWANI DO GWIAZD DOBROCZYNNOŚCI 2013:

KATEGORIA WOLONTARIUSZ:

 1. Jerzy Stuhr
 2. Małgorzata Socha
 3. Zespół PECTUS
 4. Henryka Krzywonos-Strycharska
 5. Halina Benedyk

KATEGORIA TWARZ KAMPANII SPOŁECZNEJ:

 1. Szymon Majewski
 2. Drużyna KREWNIAKÓW
 3. Małgorzata Ostrowska-Królikowska
 4. Piotr Cyrwus
 5. Joanna Koroniewska

KATEGORIA DARCZYŃCA:

 1. Agnieszka Cegielska
 2. Jakub Błaszczykowski, Robert Lewandowski, Łukasz Piszczek
 3. Dariusz Michalczewski
 4. Anna i Robert Lewandowscy
 5. Katarzyna Cichopek

KATEGORIA STRATEGICZNA WSPÓŁPRACA Z ORGANIZACJĄ SPOŁECZNĄ:

 1. Alicja Majewska
 2. Dorota Wellman
 3. Andrzej Pągowski
 4. Natalia Kukulska
 5. Olga Bończyk

KATEGORIA WŁASNA DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA:

 1. Jaś Mela
 2. Marcin Gortat
 3. Bohdan Smoleń
 4. Ewa Chodakowska

 

Lubię(0)Nie lubię(0)
Ten wpis został opublikowany w kategorii Czerwony Dywan i oznaczony tagami , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Komentarze

Liczba komentarzy: 2

  1. Malgorzata pisze:

   Pani Ewo, a gdzie Julia Kamińska, która tyle dobrego zrobiła dla chorych dzieci? Nawet teraz prowadzi akcję zbierania funduszy dla małej Oliwki i gdzie tylko może, to ją nagłaśnia.

   Lubię(0)Nie lubię(0)
  2. Pani Małgorzato, wniosków było bardzo dużo, przynajmniej 3 razy tyle ile miejsc, a komisja składała się z kilkunastu osób. Poza tym, tak jak napisałam: jak wybierać między dobrem, a dobrem? Wybór był naprawdę trudny, ale musieliśmy w końcu przyjąć jakieś kryterium i był nim czas, ilość lat zaangażowania gwiazdy w dany projekt.
   Pozdrawiam, Ewa Wojciechowska

   Lubię(0)Nie lubię(0)

  Dodaj komentarz