WSPANIAŁY TORT URODZINOWY !

Foto201

Urodzinowy tort był spełnieniem mojego marzenia o torcie idealnym. Był nie tylko przepięknie udekorowany, ale równie pysznie smakował i mimo ogromnych rozmiarów, zniknął w zaskakującym tempie!

Przygotowała go, specjalnie na pierwsze urodziny mojego portalu Agnieszka Pazdyka z Cake Studio i tak mi o nim opowiedziała:

Moim zdaniem torty najlepiej smakują wtedy, gdy przygotowuje się je tak jak kilkanaście lat temu, gdy nie było jeszcze polepszaczy i “biszkoptów” które powstają po dodaniu wody. Biszkopty piekę sama, tak jak moja mama piekła zawsze w domu, ubijając białka i żółtka oddzielnie i mieszając później wszystko delikatnie z przesianą mąką i kakao. Takie biszkopty mają zupełnie inny smak, aromat i konsystencję niż biszkopty z proszku. Chłoną dużo więcej syropu, dzięki czemu są lepiej nasączone. Do syropu nie dodajemy wiśniówki ze sklepu, która z wiśniami ma niewiele wspólnego, tylko zalewamy świeże wiśnie wódką i spirytusem i pozwalamy im wypuścić naturalny smak i aromat.

IMG_2402

Produkcja tortów odbywa się etapami. Najpierw przygotowuję elementy dekoracyjne. Każdy płatek po uformowaniu powinien przeschnąć, zanim trafi do swojego kwiatka. Jest to praca mozolna, ale sprawia najwięcej satysfakcji. Najciekawsze, że najbardziej koncentruję się na dekoracjach dla dzieci. To właśnie dzieci są najlepszymi obserwatorami i widzą szczegóły, na które dorosły nie zwróciłby uwagi . Zawsze staram się, aby wszystkie elementy dekoracji były jadalne, choć ich umieszczenie na torcie wymaga czasem użycia drucików do produkcji spożywczej. Są one niezbędne aby tort dojechał w całości i zachował atrakcyjny wygląd.

tort2400

Aby przygotować tort, należy odpowiednio wcześniej upiec biszkopty, aby zdążyły wystygnąć i nie kruszyły się przy krojeniu. Przed wykończeniem tort powinien również wystarczająco się schłodzić. Całkowity czas przygotowania tortu ze specjalną dekoracją to minimum 3-4 dni.

A wspaniałe i pyszne torty możecie zamówić na stronie Cake Studio.

tor IMG_2404

PHOTO: PIOTR ANDRZEJCZAK/MWMEDIA 27.08.2014  PIERWSZE URODZINY PORTALU EWY WOJCIECHOWSKIEJ EWAWOJCIECHOWSKA.PL  N/Z: EWA WOJCIECHOWSKA

PHOTO: PIOTR ANDRZEJCZAK/MWMEDIA 27.08.2014  PIERWSZE URODZINY PORTALU EWY WOJCIECHOWSKIEJ EWAWOJCIECHOWSKA.PL  N/Z: EWA WOJCIECHOWSKA

Foto201

Lubię(0)Nie lubię(0)
Ten wpis został opublikowany w kategorii Miód i cukier i oznaczony tagami , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Komentarze

Liczba komentarzy: 0

    Dodaj komentarz