100 KOBIET POMAGA

IMG_1229

100 Kobiet Pomaga to silna grupa kobiet, które wspierają lokalną społeczność w Poznaniu i okolicach: „Pochodzimy z różnych środowisk społecznych i zawodowych. Każda z Nas jest inna, niepowtarzalna, każda z Nas może mieć inny wpływ na to, co się dzieje wokół nas. Jesteśmy świadome, że działając w pojedynkę nie osiągniemy takiego efektu, jaki może przynieść nasze grupowe zaangażowanie. Wierzymy, że łącząc siły przyczynimy się do rozwoju naszej  społeczności w wyjątkowy i nowatorski sposób – sposób, który nigdy wcześniej nie był możliwy!”.
Zasady działania są proste i przejrzyste: 100 złotych od 100 kobiet! Liczy się zaangażowanie co najmniej 100 lub więcej kobiet, które przekażą 100 złotych co kwartał (czyli 400 zł rocznie) do lokalnych organizacji charytatywnych, by wspomagać dzieci i ludzi chorych, kobiety znajdujące w trudnej sytuacji życiowej, ofiary przemocy, fundacje wspierające rodziny adopcyjne, organizacje zajmujące się ochroną zwierząt.

Koło pomocy Stu i więcej kobiet, którym nie jest wszystko jedno – czyli organizacja 100+ Women Who Care – stworzyła Karen Dunigan w Jackson w Stanie Michigan w USA. Pomysł zrodził się z potrzeby zakupu 300 łóżeczek dla dzieci. Karen uznała, że w grupie jest moc i zorganizowała spotkanie, które trwało zaledwie godzinę, ale zebrano na nim 10 tysięcy dolarów na zakup 300 łóżeczek dla noworodków. Pierwsze spotkanie odbyło się w 2006 roku. I to był początek rozprzestrzenienia się akcji 100 kobiet i więcej na całym świecie.

Poznańskiej grupie 100 kobiet udało się już pomóc kilku potrzebującym ludziom, ale to dopiero początek. Już 9 listopada, jako stowarzyszenie wspólnie z Fundacją Parasolka i restauracją Młyńską 12 odbędzie się Pierwszy Wieczór Charytatywny, który uświetni spektakl w reżyserii Piotra Kruszczyńskiego pt. „OSIECKA. BYLE NIE O MIŁOŚCI”, w roli głównej Julia Rybakowska. Po spektaklu odbędzie się aukcja charytatywna, z której dochód zostanie przeznaczony na zakup samochodu Volkswagen Caravelle dla Centrum Wspierania Rodzin „Swoboda” w Poznaniu.  Podczas aukcji będzie można wylicytować: prace Szymona Brodziaka, Sergiusza Pawlaka, Małgorzaty Durzyńskiej, Miłosza Bronisza, Michała Pazia oraz koszulkę Roberta Lewandowskiego oraz Mariusza Czerkawskiego z autografami, piłkę do koszykówki z autografem Marcina Gortata, zaproszenie dla dwóch osób na premierowe przedstawienie Teatru Kwadrat pt.: ,,Otwarcie Sezonu”, voucher na wizytę w Holistic Clinic, a także trening z aktorką Kasią Bujakiewicz!

Impreza odbędzie sie 9.11. 2017 w restauracji Młyńska 12 o godz. 18.30. Można jeszcze zakupić bilety-cegiełki w cenie 150 zł za osobę.

Partnerzy akcji:
Młyńska 12
Volkswagen Group Polska – Volkswagen Auta Użytkowe
Agencja Marketingu i Reklamy Chilii
Okręgowa Izba Radców w Poznaniu
Patronat medialny:
Głos Wielkopolski
ewawojciechowska.pl

FullSizeRender

Lubię(0)Nie lubię(0)
Ten wpis został opublikowany w kategorii Miejsca i smaki i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Komentarze

Liczba komentarzy: 0

    Dodaj komentarz