8 MIEJSC Z WIDOKIEM NA PARYŻ

Montmartre

8 miejsc z widokiem na panoramę Paryża (bo nie samą więżą Eiffla Paryż żyje :-)

Jesteście w Paryżu i wymarzyliście sobie, by zobaczyć wywołującą ciarki na plecach panoramę miasta. Prosta sprawa, pewnym krokiem udajecie się pod wieżę Eiffla. Tam zaś okazuje się, że by zaopatrzyć się w bilety trzeba stać w kolejce bite dwie godziny. Bilety w internecie wykupione przez zapobiegliwych i nadgorliwych już od miesiąca. Co robić? Dobra wiadomość jest taka, że jest wiele innych wspaniałych miejsc, gdzie możecie podziwiać Paryż w pełnej krasie. Oto mój subiektywny ranking:

  1. Wieża Montparnasse – jeden z najwyższych budynków w mieście i w mojej opinii -najbrzydszy. Jego 56. piętro zapewnia najlepszy widok w Paryżu, a dodatkowym atutem jest fakt, że nie widać samej wieży!

Wieza Monparnasse

  1. Łuk Triumfalny – Polecam szczególnie w nocy, widok na oświetlone Pola Elizejskie i migoczącą Wieżę Eiffla zapiera dech:) Trzeba zapłacić za wejście (tylko po 26. roku życia) i pokonać trochę schodów, ale warto!

wieza Eiffla

Luk_triumfalny1

Luk_triumfalny

  1. Galleries Lafayette – Słynny dom handlowy, jego ósme piętro pozwala podziwiać niezwykłą paryską panoramę.

Lafayette1Lafayette

4. Wzgórze Montmartre – Rozbrajająco piękny widok w miejscu tętniącym życiem.

Montmartre

  1. Centrum Pompidou – Wszystko, co najpiękniejsze w Paryżu możecie zobaczyć z szóstego piętra Centrum Georgesa Pompidou. Pamiętajcie, że jeżeli nie macie w planach zwiedzania Muzeum Sztuki Współczesnej, tylko oglądanie widoków, to nie potrzebujecie biletu. Najsprytniejszym i najwygodniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z windy przeznaczonej dla klientów restauracji Le Georges na 6. piętrze, znajdującej się na zewnątrz tego okazałego budynku.

Pompidou

  1. Choć sama dzielnica Belleville nie należy do moich ulubionych, widok zachodzącego słońca na tamtejszym wzgórzu jest niezapomniany.

Belleville

  1. Printemps– Kolejny znany i lubiany dom handlowy, mieszczący się obok Galerii Lafayette.

printempsPrintemps1

  1. Dach Instytutu Świata Arabskiego – imponujący nowoczesny budynek z równie imponującą panoramą.

instytut swiata arabskiego

Ten ranking powstał, bowiem Paryż jest za piękny na marnowanie czasu w kolejkach, za dużo jest tu miejsc wartych zobaczenia. Mam nadzieje, że się przyda!

Lubię(0)Nie lubię(0)
Ten wpis został opublikowany w kategorii Miejsca i smaki i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Komentarze

Liczba komentarzy: 0

    Dodaj komentarz