BLASK ŚWIATEŁ WOKÓŁ KATEDRY W MEDIOLANIE

image-12

Jak co roku w okresie świątecznym, Mediolan zmienia się w magiczne, pełne uroku i niepowtarzalne miasto. Ten niezwykły klimat tworzy między innymi piękne, świąteczne i jedyne w swoim rodzaju oświetlenie miasta. Mediolan świeci się na Boże Narodzenie w ramach projektu Illuminami.
Wyjątkowo oświetlony plac Duomo z 30 metrową choinką robi wrażenie nie tylko na turystach, ale również na mieszkańcach. Via Montenapoleone, via della Spiga czy via San’t Andrea na każdym kroku przypominają o nadchodzących Świętach Bożego Narodzenia.
Mediolańczycy to ludzie uwielbiający zakupy, dlatego okres przedświąteczny jest dla nich bardzo ważny, a robienie najbliższym prezentów pod choinkę sprawia im wiele radości i przykładają do tego faktu wiele uwagi. Świąteczne zakupy umila jazzowa muzyka, która dobiega z kul jemioły na całej długości tych ulic, czy też występy magików, mimów, aktorów i muzyków.
Dodatkową atrakcją  Mediolanu w grudniu są świąteczne jarmarki Bożonarodzeniowe, w tym największy – okalający cały plac wokół katedry Duomo, gdzie tysiące ludzi zbiera się wokół symbolu Mediolanu, jakim jest katedra, robiąc świąteczne zakupy. Można tutaj kupić ozdoby świąteczne, regionalne dzieła rzemieślnicze, pamiątki, tradycyjne wyroby mięsne , sery i słodycze.
Najbardziej charakterystycznym, włoskim przysmakiem Świąt Bożego Narodzenia jest babka PANETTONE DI NATALE, przypominająca nasz keks.
Świąteczny nastrój będzie panował w Mediolanie do Święta Trzech Króli.
Życzę wszystkim spokojnych, radosnych i szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia, a w nadchodzącym Nowym 2014 roku spełnienia tych marzeń, których nie udało się zrealizować w roku mijającym.

TEKST I ZDJĘCIA: KATARZYNA AYERDEN, MEDIOLAN

image-10

image-2

image-13

image-11

image-17

image-3

image-16

image-9

image

Lubię(0)Nie lubię(0)
Ten wpis został opublikowany w kategorii Miejsca i smaki i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Komentarze

Liczba komentarzy: 0

    Dodaj komentarz