NAJPIĘKNIEJSZE LOTNISKO ŚWIATA

Terminal-3-Green-Wall-and-Baggage-Belt-Interior 2

To bez wątpienia najpiękniejsze i najbardziej niezwykłe lotnisko na świecie. Lotnisko, które jest połączeniem wesołego miasteczka, galerii sztuki, spa i egzotycznych ogrodów. Lotnisko Changi w Singapuru w tym roku otrzymało ponownie prestiżową nagrodę przyznawana przez  Skytrax World Best Airport w rankingu na najlepsze lotnisko na świecie, pokonując m.in. lotnisko w Monachium, Hongkongu, Londynie, Amsterdamie a nawet Tokio.

TEKST: POLA MARIA SZCZEPANIAK, SINGAPUR

ZDJĘCIA: mat.pras. Changi

Terminal-3-Kerbside-and-FacadeTerminal-2-Kerbside-and-Facade-NightTerminal-1-Departure-Hall-Interior-and-MezzanineMore-than-350-retail-and-services-outlets

Obsługuje ponad 100 linii lotniczych i ok. 7,000 lotów transferowych tygodniowo do 250 miast  w 60-ciu krajach, zatrudniając przy tym 28 tysięcy ludzi. Dzisiaj posiada trzy terminale ale już niebawem, bo w 2017 roku pojawi się kolejny. Powstanie terminala czwartego  budzi już teraz niesamowite emocje w branży architektonicznej ponieważ będzie najbardziej nowoczesny i przede wszystkim pokazujący niepowtarzalny styl i kreatywność tutejszych projektantów.

Terminal-3-Skylights

Najciekawsze jest jednak to, co się znajduje na lotnisku! Oprócz standardowych sklepów (duty-free), kawiarni, restauracji, barów są również niesamowite dodatkowe atrakcje tj. place zabaw dla dzieci, najwyższa zjeżdżalnia wewnętrzna, galerie sztuki, kino, pokój gier komputerowych, ale to co sprawia że jest ono naprawdę wyjątkowe to dbałość o  najmniejsze szczegóły aby komfort podróżujących był na najwyższym poziomie, dlatego zadbano także o to aby była również możliwość skorzystania z spa, siłowni, basenu, fryzjera.

Terminal-1-Transit-The-Social-TreeTerminal-3-Green-Wall-and-Baggage-Belt-Interior 2Terminal-3-Slide-T3

Ale można również znakomicie się zrelaksować na spacerze po ogrodzie kaktusowym (Terminal 1) lub podziwiać ogród orchidei (Terminal 2), zagubić się na dłuższą chwilę w ogrodzie z tysiącem motyli (Terminal 3), nacieszyć się pięknem słoneczników w ogrodzie Sunflower Garden na (Terminalu 2) oraz wsłuchać się w odgłos natury w magicznym Enchated Garden.

FOT. mat.pras.Changi

FOT. mat.pras.Changi

Terminal-3-Transit-Worlds-first-Butterfly-Garden-in-an-airport

FOT. mat.pras.Changi

Terminal-3-Transit-Koi-PondBez tyuBez t

Terminal-1-Transit-Cactus-Garden

FOT. mat.pras.Changi

 

Lubię(0)Nie lubię(0)
Ten wpis został opublikowany w kategorii Miejsca i smaki i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Komentarze

Liczba komentarzy: 0

    Dodaj komentarz