NEW YORK, NEW YORK

NYC

Jeśli chciałbyś się poczuć jak nowojorczyk, chociaż przez jeden dzień, mam dla ciebie kilka cennych wskazówek, które mogą ci się przydać, gdy przylecisz do Wielkiego Jabłka. Z całą pewnością, Manhattan jest wielki, magiczny, ekscytująco niesamowity, jeśli wiesz, jak się prawidłowo podłączyć do jego tajnego wifi. Nowy Jork to mega energia, szybkie tempo życia, miasto seksu i biznesu, które jest zawsze otwarte na wielkie marzenia, ambicje i jeszcze większe emocje. Mieszkam w Nowym Jorku od prawie 24 lat i uważam się za NowoYorczkę w sercu.

To miasto, które nigdy nie śpi i przygarnia do siebie wszystkie nacje, niezależnie od religii czy uczuć. Jego mieszkańcy zaczynają i kończą każdy dzień dużym kubkiem kawy ze Starbucksa, koniecznie na wynos. Idą z kawą ulicą, rozmawiają przez telefon i pędzą, biegną, chociaż nikt tu nie ma  sprecyzowanego planu dnia. Jesteś po prostu, sam mistrzem swojego czasu. Jeśli masz ochotę poczuć się jak w komedii romantycznej, zafunduj sobie lot helikopterem nad Manhattanem. Panorama miasta naprawdę zapiera dech w piersiach. Jeśli nie chcesz latać, możesz też podziwiać NYC nocą z samego serca Empire State Building.

Mówi się często, że nowojorczycy są aroganccy i beztroscy. Ale ja myślę, że ludzie są tutaj po prostu bardziej bezpośredni. Często słyszę komplementy od nieznajomych lub jestem pytana wprost przez obcych przechodniów „Gdzie robisz balayage włosów? Albo “Mam taką samą sukienkę i torebkę jak ty. Ile zapłaciłaś?” Jeśli komuś nie podoba się sposób, w jaki  traktujesz swoje dzieci, możesz być pewna, że zwróci ci uwagę, a reszta osób mu przyklaśnie. A jeśli spróbujesz wcisnąć się komuś w kolejkę, szybko zostaniesz sprowadzony na swoje miejsce. Ale nie myśl sobie, że nowojorczycy tylko krytykują, są również chętni do niesienia pomocy. Przebywając w Nowym Jorku podczas niespodziewanej katastrofy tworzy się natychmiastowa uczuciowa więź i solidarność między ludźmi.

Nowojorczycy nigdy nie patrzą w górę, zawsze się gdzieś spieszą łapiąc taksówkę lub są “przyklejeni” do słupa w metrze. Przechodząc obok sławnych gwiazd udają, że ich nie zauważają, traktując jak zwykłych przechodniów.

Ludzie są tu gotowi zrobić wszystko, aby zwrócić na siebie uwagę. Prawie każdy ma zmyśloną, dobrze wyreżyserowaną historię o sobie żeby się dobrze sprzedać. Chcą się wyróżnić poprzez odważny sposób ubierania, przesadne ćwiczenia, notoryczne odchudzanie, zakupy na kredyt ponad stan, ale i tak najważniejsza jest energia i radość życia.

NYC ma więcej do zaoferowania kulturowo i artystycznie niż jakiekolwiek inne miasto na świecie. Dobrze jest zapoznać się z  geografią miasta, aby móc odróżniać dzielnice i swobodnie poruszać się pomiędzy Central Parkiem, South, West, prestiżowym Uptown i trendy Downtown. Weź ze sobą koniecznie parę wygodnych butów, bo będziesz maszerować przez setki długich bloków zmieniając niejednokrotnie dzielnice. Jednak pod żadnym pozorem nie pokuś się, by otworzyć mapę miasta, bo zdradzisz swój turystyczny status.

Kluczem do sukcesu na Manhattanie jest szeroki i (w miarę) szczery uśmiech do wszystkich. Unikaj nieporozumień kulturowych i możesz się spodziewać sympatii otoczenia, skutecznej pomocy oraz profesjonalnej obsługi.

Zawsze kiedy jestem w dalekich podróżach, zastanawiam się czy mogłabym mieszkać gdzieś poza NYC. Ale za każdym razem kiedy wracam do Miasta, jestem pewna, że nie mogłabym żyć nigdzie indziej.

TEKST I ZDJĘCIA: KASIA BOSNE

 

010917-N-7479T-512

NEW YORK

yellow-cabs-1

CHANEL 9

CHANEL 5

NEW YORK 2

76170_1734847056161_7307205_n

28582_1489716928061_119462_n

28582_1489716888060_4715465_n

TEKST: KASIA BOSNE
ZDJĘCIA: ELA WOLSKA WOJDA
STYLIZACJA: KASIA BOSNE/ BOUTIQUE ON 57

Kasia Bosne – pochodzi z Białegostoku, od 24 lat mieszka w Nowym Jorku. Prowadzi showroomBoutique on 57 z markowymi rzeczami, ubiera gwiazdy amerykańskich programów i seriali. Poza modą ma dwie inne pasje: gotowanie i latanie. Do licencji pilota Cirrusa SR20 brakuje jej tylko 5 godzin latania i … egzaminy teoretyczne. Kiedy nie jest w powietrzu, bywa na eleganckich przyjęciach i pokazach mody, skąd będzie dla nas przygotowywać relacje.

BOSNE

 

 

Lubię(0)Nie lubię(0)
Ten wpis został opublikowany w kategorii Miejsca i smaki i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Komentarze

Liczba komentarzy: 0

    Dodaj komentarz