NIEZWYKŁA WYSTAWA ZDJĘĆ W HOTELU SOFITEL VICTORIA

Les Beatles ,  De haut en bas : George Harrison, Ringo Starr, John Lennon, Paul Mc Cartney  Londres Tarif spÈcial, nous consulter.

Les Beatles, Londres, England, 1964 © Jean-Marie Perier/Polka Galerie

Już za parę dni, a dokładnie od 4.września, na pasjonatów fotografii czeka wyjątkowa niespodzianka. W hotelu Sofitel Warsaw Victoria zostanie otwarta wystawa zdjęć Limelight, poświęcona wybitnym osobowościom, które zmieniły świat filmu, muzyki i sztuki. Ekspozycja odwiedziła już siedem krajów na świecie. Dzieła autorstwa wybitnych angielskich i francuskich fotografów będzie można podziwiać w lobby hotelu Sofitel Victoria do końca października w stolicy. Na temat wystawy porozmawiałam z Joanną Świerkosz, dyrektorem ds. marketingu, jakości i programów lojalnościowych w Polsce i Europie Wschodniej Grupy Hotelowej Orbis.

EW: Skąd wzięła się nazwa wystawy – „Limelight / Destins d’exception”?

Joanna Świerkosz: Limelight nawiązuje do słynnego filmu w reżyserii Charliego Chaplina z roku 1952. Światła rampy, bo tak tłumaczymy ten tytuł na język polski, to refleksyjna przypowieść o naturze życia, sławy i popularności. Podtytuł wystawy to Destins d’exception, co znaczy po francusku: Wyjątkowe losy. Chodzi tu oczywiście o przedstawione na zdjęciach znane osobistości.

Zrzut ekranu 2015-09-01 o 12.43.45

EW: Otwarcie wystawy odbędzie się już 3 września w hotelu Sofitel Warsaw Victoria. Jak doszło do realizacji tego projektu?

J.Ś.: Działania, które wyróżniają hotele Sofitel, spośród innych w portfolio Grupy Hotelowej Orbis, to elegancki design, najwyższej jakości obsługa i wysublimowana gastronomia. Jest to również marka, która angażuje się w przedsięwzięcia kulturalne – bycie ich ambasadorem to nieodłączna część jej DNA. Zaczynamy od wystawy Limelight, którą realizujemy wspólnie z paryską Polka Galerie. Prezentuje ona zdjęcia znanych postaci świata mody, sztuki i polityki w bardzo zaskakujących czy nietypowych dla nich ujęciach. Zobaczymy takie ikony popkultury jak: Mick Jagger, James Brown, zespół the Beatles, Salvador Dali, Pablo Picasso czy Johnny Hallyday. Twórcami zdjęć są aż trzy pokolenia artystów: Marc Riboud, Jean-Mariea Périer, Derek Hudson i Sébastien Micke. Łączy ich przede wszystkim podobne podejście do fotografii, skupione wokół ludzi i emocji. Mamy nadzieję, że ta wystawa zainteresuje nie tylko koneserów fotografii.

E.W.: Kto wybierał zdjęcia i fotografów? Czy można w tym przypadku mówić o kuratorze wystawy?

J.Ś.: Organizatorem merytorycznym i autorem konceptu wystawy jest paryska Polka Galerie. Jest to miejsce, gdzie prezentowane są prace współczesnych fotografów konfrontujących zdjęcia przeszłości i teraźniejszości. Nie inaczej jest w przypadku Limelight. Ekspozycja zaprasza do odkrycia fotografii przedstawiających ludzi, którzy poprzez swoje dokonania, ale również i ekscentryczną osobowość, na trwałe zrewolucjonizowali podejście do kultury, sztuki i polityki. Organizatorzy wystawy, chcąc objąć pięć dekad i zilustrować zmiany stylów oraz epok, wybrali francuskich i angielskich fotografów.

Yves Saint-Laurent, couturier franÁais (1936-2008), dans son appartement parisien entourÈ d'objets de sa collection d'objets d'art. Sibyl Buck, mannequin. Photographie de Jean-Marie PÈrier Jean-Marie PÈrier pour "L'Univers des CrÈateurs" paru dans Elle Magazine (n∞2608) le 25 DÈcembre 1995.

Yves Saint-Laurent, Photographie Jean-Marie PÈrier Jean-Marie PÈrier pour „L’Univers des CrÈateurs”, Elle Magazine, 1995.

E.W.: Czy to jest pierwsza współpraca marki Sofitel z Polka Galerie?

J.Ś.:Projekt Limelight pomyślnie realizujemy od 2012 roku, kiedy to po raz pierwszy wystawa została zorganizowana we wnętrzach hotelu Sofitel w Brukseli. Do tej pory odwiedziła już nasze obiekty w Europie i Afryce. Można ją było obejrzeć w Londynie, Monachium, Budapeszcie czy stolicy Wybrzeża Kości Słoniowej – Abidżanie. Ekspozycja przyjechała do nas z Sofitel L’Imperial Resort and Spa mieszczącego się na Mauritiusie.

E.W.: Ciekawostką jest fakt, że eksponowane fotografie można kupić na własność. Jakie są ich orientacyjne ceny?

J.Ś.: Przez cały czas trwania wystawy, a więc od 4 września do końca października 2015 rzeczywiście będzie można kupić wystawione fotografie. Ceny zaczynają się od 3 tysięcy złotych. Ale przede wszystkim zapraszamy wszystkich do obejrzenia wystawy (bezpłatnie!) w lobby hotelu Sofitel Warsaw Victoria, przy ul. Królewskiej 11. Zapraszamy serdecznie!

La collection d'Elie SAAB : attitude de Dita VON TEESE en robe de dentelle avec de délicates broderies de paillettes argent, posant au Trocadéro avec la Tour Eiffel en arrière plan.

FOT. Sébastien Micke

Attitude sexy de Mariah CAREY en robe du soir jaune, téléphonant d'une main dans la cuisine de la suite 201 de l'hôtel George-V à PARIS tout en faisant sauter des crêpes de l'autre main, des oeufs cassés jonchant le sol.

FOT. Sébastien Micke

Zrzut ekranu 2015-09-01 o 12.41.58

Lubię(0)Nie lubię(0)
Ten wpis został opublikowany w kategorii Miejsca i smaki i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Komentarze

Liczba komentarzy: 0

    Dodaj komentarz