OMENAA MENSAH BUDUJE SZKOŁĘ W AFRYCE

I tak swiat jest piekny (4)

Kiedy dwa lata temu, Omenaa (pół Polka, pół Ghanka) po raz pierwszy odwiedziła Ghanę, rodzinny kraj swojego ojca, trafiła do ośrodka Salezjanów Don Bosco, w którym przebywają dzieci ulicy. Zanim trafiły do ośrodka, były wykorzystywane i zmuszane do ciężkiej pracy, często ponad ich siły. Zdarzały się też przypadki, że dzieci były sprzedawane przez ich rodziny na plantacje do pracy za krowę lub kilkadziesiąt dolarów, po to, żeby rodzice mogli wyżywić resztę wielodzietnej rodziny. Właśnie takie, dotknięte ciężkim losem dzieci Omenaa spotkała w ośrodku Salezjanów w Temie. Pomimo ich smutnych historii, dzieci te są wesołe i pełne nadziei. W rozmowach o marzeniach nie wspominają o komputerze, tablecie, czy komórce. One po prostu chcą się uczyć. Omenaa Mensah poruszona ich losem postanowiła, że wybuduje dla nich szkołę. Dlatego od ponad roku intensywnie szuka sposobów sfinansowania tej inwestycji. Potrzebny jest milion złotych, ale już sporo udało się osiągnąć. Omenaa ma już ziemię pod szkołę, którą przekazała fundacji Miss Ghany. Ma też gotowy projekt budynku szkoły i około 20% budżetu na jego realizację. Jednym z pomysłów na zbieranie funduszy jest kalendarz charytatywny, do którego zdjęcia powstały niedawno w Maroko. Do projektu Omenaa zaprosiła fantastyczne kobiety: Katarzynę Bujakiewicz, Weronikę Książkiewicz, Justynę Steczkowską. Gwiazdy poleciały do Maroko, gdzie wzięły udział w sesji do charytatywnej akcji „I… taki świat jest piękny”. Pierwszym etapem projektu była sesja realizowana przez fotografa Marcina Sudera w Maroko. W trakcie tygodniowego wyjazdu gwiazdy i ekipa produkcyjna pokonały blisko 3000 km po Maroko. Zdjęcia realizowane były w Legzirze, Marrakeszu i Essaouirze oraz ogrodach YSL. Na potrzeby sesji przygotowano ponad 30 makijaży i fryzur oraz 60 stylizacji, do których stworzenia wykorzystano ponad 70 metrów tkanin i 20 kg biżuterii. W rezultacie pracy ponad 20 osobowego zespołu powstało ponad 3900 zdjęć. Efektem tej współpracy będzie niecodzienny kalendarz, z którego dochód zostanie przekazany na budowę szkoły dla dzieci ulicy w Ghanie. Premierę kalendarza zaplanowano na początek grudnia.

Gwiazdy na sesji w Maroko wystąpiły w sukniach inspirowanych kontynentem afrykańskim specjalnie na tę okazję przygotowanych przez najlepszych polskich projektantów. W akcję zaangażowali się Natasha Pavluchenko, projektantki Just Paul, duet Paprocki&Brzozowski, Tomasz Olejniczak, a także Łukasz Jemioł. Ich kreacje zostaną zlicytowane na rzecz szkoły w Ghanie w trakcie charytatywnego wieczoru – premiery kalendarza akcji. Na licytację wystawione zostaną także unikatowe zdjęcia Marcina Sudera.

Do pomocy może włączyć się każdy kupując kalendarz „I… taki świat jest piękny”, który od końca listopada dostępny będzie na stronach serwisu Omenaa.pl, w sklepach BARTEK, w butikach wszystkich projektantów zaangażowanych w akcję, w salonach 3i, a także w sklepie internetowym marki Inglot oraz na platformie Mustache, jak i na Body Chief.

A Omenaa Mensah za swoją działalność charytatywną została w tym roku nominowana do nagrody Gwiazdy Dobroczynności.

I tak swiat jest piekny (1) I tak swiat jest piekny (2) I tak swiat jest piekny (3) I tak swiat jest piekny (4) I tak swiat jest piekny (5) I tak swiat jest piekny (6) I tak swiat jest piekny (7) I tak swiat jest piekny (8) I tak swiat jest piekny (9) I tak swiat jest piekny (10) I tak swiat jest piekny (11) I tak swiat jest piekny (12) I tak swiat jest piekny (13) I tak swiat jest piekny (14) I tak swiat jest piekny (15) I tak swiat jest piekny (16) I tak swiat jest piekny (17) I... taki świat jest piękny - 1 I... taki świat jest piękny - 2 I... taki świat jest piękny - 3 I... taki świat jest piękny - 4 I... taki świat jest piękny - 6 I... taki świat jest piękny - 7 I... taki świat jest piękny - 8I... taki świat jest piękny - 9

Lubię(0)Nie lubię(0)
Ten wpis został opublikowany w kategorii Miejsca i smaki i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Komentarze

Liczba komentarzy: 0

    Dodaj komentarz