PLAŻA+SŁOŃCE+SALSA = MARGARITA!

Canaima Camp 3

W Polsce zima, śnieg i przymrozki, a w Wenezueli plaża, słońce i salsa! Możecie się o tym przekonać na własne oczy, nie tylko czytając ten tekst mojej korespondentki Claudii, ale…. Zacznijmy od początku!

TEKST I ZDJĘCIA: CLAUDIA AGUILERA, MARGARITA

Znaleźć swoje miejsce na ziemi… Zamarzyło mi się Concierge na Margaricie! I już! Zapraszam!

Kiedy wyjeżdżałam na wakacje teoretycznie ze zorganizowanymi biurami podróży, to zawsze najbardziej brakowało mi w tych wyjazdach rzetelnej, realnej informacji o miejscu, do którego się wybieram, opisu możliwości niestandardowego spędzenia czasu. Wszystko pozornie zorganizowane, wycieczki fakultatywne rozpisane…ale wszystko to takie jakieś bez pasji i bez duszy. Nie daj Boże, gdy człowiek zada jakieś pytanie poza programem i już nikt nie umie na nie odpowiedzieć, ale najsmutniejsze jest to, że nikt z biura nawet się nie wysili, żeby tę odpowiedź znaleźć. Podobnie jest często z wyjazdami grupowymi, które organizują firmy – czasami wystrzałowe imprezy, ale cała otoczka taka jakaś bez wyrazu.

Mieszkając na Margaricie pomyślałam sobie, że Wenezuela jest krajem, który ma wszystko, szczęśliwych ludzi, wyluzowany klimat, wieczne słońce, dziką cudowną przyrodę, rum lejący się strumieniami, gorącą salsę, brakuje tylko jednej magicznej osoby –  Concierge. Postać ta z reguły kojarzona z ekskluzywnymi hotelami, dyskretna, na wysokim poziomie, bardzo obrotna, dla której nie ma rzeczy niemożliwych. Concierge powinien zrobić wszystko aby klient był zadowolony i wrócił z urlopu z cudownymi wspomnieniami i emocjami. A ja przecież, przeprowadziłam się na wyspę Margarita z miłości, z pasji, z utkanych marzeń. Uwielbiam to miejsce, mam męża 100% margariteño, który zna wszystkie historie związane z wyspą. I tak narodził się mój pomysł na stworzenie – Concierge Margarita, czyli ja. Do realizacji tego pomysłu wystarczy niewiele: wielka pasja, osobowość, luz, świetną energię i umiejętność znalezienia perfekcji i planu w niezorganizowanej Wenezueli, ach i co najważniejsze trzeba przyciągać zawsze cudownych ludzi, a to mi się też udaje. Więc już jest CONCIERGE MARGARITA.

Każdy z nas jest inny, każdy ma inne wymagania, każdy ma inny obraz tego jak lubi się relaksować i spędzać czas, a moim zadaniem będzie idealne dopasowanie planu wakacji na Margaricie do waszych upodobań. Takie szycie na miarę :-)

Od spaceru po najpiękniejszych plażach Margarity, po pływanie z delfinami, z przerwą na owoce morza w knajpce gdzie kelnerem jest starszy pan, którego dziadek był Polakiem. Od pierwszych kroków na kite czy windsurfingu czy kąpiel pod najwyższym wodospadem świata Salto Angel po niezapomnianą noc w hamaku w środku dżungli.

Wszystko zarówno dla tych, którzy mają większy budżet, ale również dla tych z mniejszym. Ja zawsze uważałam, że najważniejsze nie są pieniądze tylko marzenia i proste “chcieć to móc”, wystarczy za wszystkie bogactwa tego świata.

A moje marzenie o Concierge Margarita zaczęło się zupełnie przypadkowo, choć nie do końca, bo przecież w życiu nie ma przypadków. Kiedyś dostałam maila od jednego z turystów, potem zadzwonili do mnie inni Polacy, którzy przyjechali na Margaritę. Mieli życzenia i łatwe i trudne, ale Venezuela es un país en el cual se puede todo, ale Wenezuela jest krajem, w którym wszystko jest możliwe. Stwierdzili, że mam serce do tego, że dzięki mnie pokochali wyspę i chcą tu jeszcze wrócić. Mam nadzieję, że sami wkrótce się przekonacie.

Zapraszam na Moją Magiczną Wyspę Margarita i do Mojej Dzikiej Cudnej Wenezueli! Wszystkich, którzy się tu wybierają, zapraszam do kontaktu ze mną przez Facebook Moja Magiczna Wyspa Margarita oraz na maila: klaudiadeaguilera@hotmail.com

 

Fot. Claudia Aguilera

 

Fot. Claudia Aguilera

Fot. Claudia Aguilera

Fot. Claudia Aguilera

Fot. Claudia Aguilera

Fot. Claudia Aguilera

Fot. Claudia Aguilera

Fot. Claudia Aguilera

Fot. Claudia Aguilera

Fot. Claudia Aguilera

Fot. Claudia Aguilera

 

Lubię(0)Nie lubię(0)
Ten wpis został opublikowany w kategorii Miejsca i smaki i oznaczony tagami , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Komentarze

Liczba komentarzy: 0

    Dodaj komentarz