SZPILKI NA GIEWONCIE

SSA44703 2

To miasto pamiętam jeszcze z lat dziecięcych. Kilkanaście lat temu, jako pulchna i po uszy zakochana w instruktorze narciarstwa siedmiolatka, dumnie stawiałam swoje pierwsze kroki na stoku pod skocznią. Serce pękło mi na milion kawałków, gdy dowiedziałam się, że nie jestem jedyną uczennicą uroczego blondyna w niebieskiej kurtce. Byłam pewna, że taka miłość zdarza się „ino ros”. Zawód na szczęście minął, kiedy któregoś dnia na Krupówkach zauważyłam białego misia. Na usta cisną mi się słowa znanej, biesiadnej piosenki „Biały miś dla dziewczyny…”. Do dziś w albumie rodzinnym  widnieje nasze wspólne, pamiątkowe zdjęcie.  Wtedy jeszcze mój pluszowy przyjaciel był rzeczywiście biały i zbierał na miód…

IMG_20140420_062103

Ostatnimi czasy jednak nie ma zbyt dobrej passy. Po miodzie ani śladu, za to wiele ekscesów, jakich regularnie dopuszcza się na deptaku, atakując turystów jest niestety wiele.  Chciałoby się zaśpiewać  kultowe „Hej dziewczyno, spójrz na misia, który w oczach ma tylko szare łzy”, ale o dziwo pijanemu pluszakowi płakać się jeszcze nie chce. Odwiedzający stolicę Tatr najwyraźniej wybaczyli mu  ogromną słabość  do „herbatki z prądem”. Nadal pałają sentymentem do (rzadko już) białego futra. Chyba tęsknią za starym, dobrym Zakopanem, które w niczym nie przypominało  dzisiejszego „królestwa kiczu”, pełnego zabrudzonych błotem postaci z bajek (bo te pomyliły chyba Zakopane z Disneylandem).  Ja też tęsknię, dlatego…

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA20140524_193430

SSA44703

… zapraszam w podróż  w samo serce Tatr. Poznajcie Zakopane okiem ceperki, która spotkała tam swoją drugą połówkę niczym w serialu „Szpilki na Giewoncie”. Tatrzański świat, który znam, to zapierające dech w piersiach widoki,  pyszne wypieki konkurujące z nieziemską szarlotką mojej babci, a także  moda, która niczym nie przypomina popularnych obecnie „słowiańskich” trendów.

Czeka na Was mnóstwo anegdot i zakopiańskich tajemnic.  Pokażę Wam wiele miejsc, które zapamiętacie na długo i na pewno tam wrócicie. Poznacie  ludzi, którzy swoim talentem promują tatrzańskie piękno. Podpowiem też, czego się wystrzegać, tak, abyście zadbali o swój portfel i żołądek. Tego nie zdradzą Wam górale, licząc na  dutki.

W kolejnych tekstach zabiorę Was tam, gdzie jeszcze nie byliście!:-)

P5600366336SSA44690OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

 

Lubię(0)Nie lubię(0)
Ten wpis został opublikowany w kategorii Miejsca i smaki i oznaczony tagami , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Komentarze

Liczba komentarzy: 0

    Dodaj komentarz