OPERA ROBERTA KUPISZA – NOWA KOLEKCJA

opera

Taniec, obok projektowania, jest największą pasją Roberta Kupisza. Najnowsza kolekcja projektanta „Opera” to sentymentalna podróż do czasów, kiedy Robert był zawodowo związany z tańcem. Dodatkową inspiracją była praca stylisty fryzur w Operze Paryskiej przy przedstawieniach: „Sprawa Makropulos”, „Ifigenia w Taurydzie” i „Parsifal” w reżyserii Krzysztofa Warlikowskiego. Ta ekscytująca praca dała Robertowi niepowtarzalną możliwość przyglądania się życiu i pracy za kulisami jednej z najlepszych scen świata.

Kolekcja OPERA na sezon Zima 2015/16 zachowuje charakterystyczny styl grunge, który projektant ujmuje w efektownej konwencji glamour. Na wybiegu pojawił się motyw maski, ujęty w szczególny sposób. Maska Kupisza nie kojarzy się z teatrem greckim czy z karnawałem w Wenecji. Jest to maska gazowa. „Ten element inscenizacji mojego pokazu – mówi projektant – symbolizuje poczucie zagrożenia, w jakim w skutek różnych wydarzeń współczesnego świata żyjemy. Wielu twórców teatralnych unowocześnia klasyczną sztukę poprzez dodawanie symboliki obecnego świata. Ja także postanowiłem wykorzystać taką możliwość poprzez zaskakujące połączenie mody z symboliką zagrożenia”. W pokazie często pojawiał się również motyw pegaza, który jako symbol natchnienia poetyckiego jest częstym zdobieniem sklepień, panteonów oper i teatrów w Europie.

„Po raz pierwszy w mojej kolekcji jest dużo srebra, ozdób i połysku. – opowiada Robert – Starałem się połączyć wyrafinowaną elegancję z charakterystycznym dla mnie stylem.” Po raz pierwszy w kolekcji pojawia się także kolor gołębi i kamelowy. Kroje inspirowane są kostiumami baletowymi, jak i klasyczną elegancją elit towarzyskich minionych epok. Proponowane tkaniny to obok cekinów i ręcznie zdobionych tiuli, naturalne bawełny, bambus, szlachetne jedwabie i wiskozy, miękkie wełny, kaszmiry oraz skóry. Pojawiły się płaszcze z futrzanymi kołnierzami oraz peleryny. Połyskujące srebrem kożuchy.  Transparentne, zwiewne, bogato zdobione spódnice i kurtki. Sukienki inspirowane ruchem scenicznym i tańcem. Projektant stawia na niekonwencjonalny dobór zimowego obuwia, proponując połączenie letnich pantofli z futrem czy innymi zimowymi dodatkami.  „Takie zestawienie kojarzy mi się z podjeżdżającymi pod operę limuzynami, z których wysiadają piękne i eleganckie kobiety, które wbrew pogodzie otulają się obszernymi okryciami wierzchnimi a na gołych nogach mają delikatne pantofelki.”

Gości pokazu Roberta możecie zobaczyć tutaj.

TEKST: mat.pras.Robert Kupisz

ZDJĘCIA: AKPA

SK:, , fot. Kurnikowski/AKPASK:, , fot. Kurnikowski/AKPA SK:, , fot. Kurnikowski/AKPASK:, , fot. Kurnikowski/AKPA SK:, , fot. Kurnikowski/AKPA

SK:, , fot. Kurnikowski/AKPA SK:, , fot. Kurnikowski/AKPA SK:, , fot. Kurnikowski/AKPA SK:, , fot. Kurnikowski/AKPA SK:, , fot. Kurnikowski/AKPA SK:, , fot. Kurnikowski/AKPA SK:, , fot. Kurnikowski/AKPA SK:, , fot. Kurnikowski/AKPA SK:, , fot. Kurnikowski/AKPA SK:, , fot. Kurnikowski/AKPA SK:, , fot. Kurnikowski/AKPA SK:, , fot. Kurnikowski/AKPA SK:, , fot. Kurnikowski/AKPA SK:, , fot. Kurnikowski/AKPA SK:, , fot. Kurnikowski/AKPA SK:, , fot. Kurnikowski/AKPASK:, , fot. Kurnikowski/AKPASK:, , fot. Kurnikowski/AKPA

Lubię(0)Nie lubię(0)
Ten wpis został opublikowany w kategorii Moda i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Komentarze

Liczba komentarzy: 0

    Dodaj komentarz