POKAZ GOSI BACZYŃSKIEJ „BACK TO THE FUTURE”

gb

Pokaz najnowszych kolekcji Gosi Baczyńskiej odbył się późnym wieczorem w piątek z 12 na 13 sierpnia w pobliżu butiku projektantki na starej Pradze. Niespodzianką dla prowadzonych przez mroczne, wąskie korytarze gości było wyjście na duży, biały, połyskujący srebrem plac manewrowy. Scenografia, jak sugeruje tytuł imprezy i hasło wieczoru, przeniosła gości w wyobrażenia przyszłości ludzi lat 60. i 70.

Gosia Baczyńska po raz kolejny przełamała reguły i zaprezentowała dwie kolekcje jednocześnie. Kolekcja SS16, zatytułowana Into the form jest hołdem czystości formy. Główną inspiracją był modernizm oraz konstruktywizm lat 60. W kolekcji widać nietypową dla Gosi Baczyńskiej dyscyplinę, polegającą na ograniczeniu się do czystych form geometrycznych. Minimalizm oczami projektantki przejawia się zrównoważeniem klasycznych tkanin jak biała wełna, przezroczyste koronki i lekkie jedwabie, z tkaninami nowej generacji, będących mieszanką plastikowych włókien i jedwabnych nici, połyskujących na plisach i dekoracyjnych, geometrycznych panelach, a także holograficzną tkaniną na wykończeniach głównego motywu kolekcji – kołach, wyciętych w tkaninie – w spodniach i spódnicach, czy tych naszytych na sukienkach, które projektantka roboczo nazywa ”speaker dresses”.

Kolekcja FW1617 „Boho, gypsy, disco – out of the form” przenosi nas natomiast w kolejną dekadę czerpiąc z kultury disco lat 70. Wspomnienia z przeszłości zostały wyrażone przy użyciu luksusowych, nowoczesnych tkanin jak ręcznie malowane koronki, drukowane holograficzne cekiny i dwukolorowe plisy, zamawiane w najlepszych manufakturach na świecie.

Podczas pokazu została również zaprezentowana premierowa kolekcja butów, powstała przy współpracy z Dominiką Nowak – tutaj możecie przeczytać wywiad z projektantką :-) Obuwie wyprodukowano we włoskiej fabryce, tej samej, w której powstają buty najlepszych, światowych marek.

Złożoną choreografię, na podstawie pomysłu projektantki, stworzył wybitny reżyser i choreograf Jarosław Staniek, z którym Gosia Baczyńska stworzyła słynny i wyróżniony nagrodami pokaz-spektakl ”Wielkie Pranie” oraz dwa pokazy-spektakle na deskach Teatru Wielkiego. Przestrzeń muzyczną we współpracy z Gosią po raz kolejny zaaranżował Andrzej Smolik.

FOT. FILIP OKOPNY

unsified unspecifie unspcifiedunspeciunspecif unspecild uied unspecifiednspecified unmspecifiedunspecillfied unnspecified unspjjecified uned uecified unspeckied unsmpecified uuunspecified unkecified ungspecified unsdddpecified oounspecified unspooecified ungbspecified unjspecified

unycified upecified unsgecified unspeced unspeciod unoopecified unsoopecified unspecied unspedunllpecifiedpecifiedunspecd

Lubię(0)Nie lubię(0)
Ten wpis został opublikowany w kategorii Moda i oznaczony tagami , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Komentarze

Liczba komentarzy: 0

    Dodaj komentarz