POMOC DLA BRACI MNIEJSZYCH

IMG_9832

Kochani, jak wiecie okres wakacji jest wyjątkowo nieprzyjazny dla psów, gdyż „państwo” wyjeżdża na wywczas i nagle zwierzę staje się niewygodnym ciężarem. Każdego dnia, ktoś moich znajomych publikuje na Facebooku przerażające zdjęcia porzuconych w lesie psiaków, przywiązanych do drzewa i pozostawionych na śmierć przez właścicieli-debili. Wybaczcie to określenie, ale nie znajduję łagodniejszego. Psy, które ktoś jakimś cudem odnajdzie, są często skrajnie wykończone, ale i tak mają szczęście, że pojadą do schroniska, gdzie życzliwi ludzie się nimi zajmą, a może i uda im się znaleźć ciepły, rodzinny dom.

Z myślą o takich psiakach, porzuconych i czekających w schronisku na nowy dom, powstała fantastyczna akcja pomocy. Piszę tak entuzjastycznie, bo to naprawdę coś wyjątkowo skutecznego. Nie chodzi o to, by wpłacać pieniądze na jakieś konto, z którymi nie wiadomo co się dalej dzieje. Chodzi o to, by zakupić dla wybranego przez was czworonoga konkretne rzeczy, których w danym momencie potrzebuje, jak: karmę, zabawki, obrożę, leki. I nieważne, czy masz 10 zł czy 100 zł. Ważne, że każdy z nas może pomóc na tyle, na ile go stać.

Wystarczy wejść na stronę www.dlaSchroniska.pl, by potrzebującym pupilom podarować konkretne, potrzebne i wybrane przez ich opiekunów sprzęty czy karmę. Do tej ogólnopolskiej charytatywnej akcji, którą wspierają także polskie gwiazdy i blogerzy, dołączyło już kilkadziesiąt placówek z całej Polski.

 Na stronie www.dlaSchroniska.pl  każda placówka przygotowuje zdjęcia i opisy swoich podopiecznych, a także specjalne listy potrzebnych im przedmiotów, które za pośrednictwem tej strony internetowej można im od razu podarować. Dzięki temu, że te wykazy są tworzone dla poszczególnych zwierząt indywidualnie przez ich opiekunów, internauci mają pewność, że zakupione przez nich prezenty będą trafione – mówi Michalina Zabłocka, koordynatorka akcji. Zobaczcie przykład, czego potrzebuje Rafi:

Zrzut ekranu 2015-07-26 o 16.09.14

Mechanizm jest bardzo prosty, a zakupy zajmują zaledwie kilka minut. W dodatku nie trzeba na nie wydawać dużych sum, a każdy internauta sam wybiera, co i za jaką kwotę chce kupić – to może być na przykład puszka karmy za 3,99 zł, ale też transporter dla kota lub psa za 49,90 zł. Przesyłka i dostarczenie towarów do schroniska jest bezpłatne – dzięki temu kupujący może mieć pewność, że 100 procent wydanych przez niego pieniędzy spożytkowane jest na zakup wskazanych przez niego przedmiotów.

Inicjatywę dlaSchroniska.pl można wspomagać też na inne sposoby, na przykład kupując specjalnie zaprojektowane t-shirty – tutaj cała kolekcja. Zysk z ich sprzedaży przeznaczany jest na wsparcie najbardziej potrzebujących zwierzaków.

Razem z moją Cha-Chą bardzo wspieramy tę akcję i zachęcamy was również do udziału.

IMG_9839IMG_9866

Lubię(0)Nie lubię(0)
Ten wpis został opublikowany w kategorii Moda i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Komentarze

Liczba komentarzy: 0

    Dodaj komentarz