POPIEL I ROLKE – IKONY MODY POLSKIEJ ZNOWU RAZEM

blessus_rolke_popiel

fot. mat.pras.BLESSUS

 

Michael Hekmat – twórca i projektant  marki BLESSUS, młody, przystojny, zawsze uśmiechnięty i bardzo skromny, jak na swoje osiągnięcia. Może dzięki temu, że większość życia spędził poza granicami Polski i poza Warszawą, zupełnie nieskażony układami w polskim środowisku show-biznesowym. Oby tak dalej! Michael jest absolwentem prestiżowej Istituto Marangoni w Mediolanie, pracował dla Vivienne Westwood w Londynie, Proenza Schouler w Nowym Jorku i Giambattista Valli w Paryżu. Jest podwójnym laureatem włoskiej edycji Vogue Talents. Prawda, że ma się czym pochwalić?! W najnowszej kolekcji jesień/zima 2013/2014 postawił na mocne akcenty i podjął się próby połączenia dwóch ikon polskiej fotografii.

 

Twórcą zdjęć do nowej kampanii Blessus jest Tadeusz Rolke, jeden z najwybitniejszych polskich fotografów, a przed jego obiektywem stanęła jedna z najbardziej znanych modelek lat 80., dziś także fotografka Lidia Popiel. To oni współtworzyli modę polską w siermiężnych czasach PRL-u. Teraz spotkali się w pracy po latach.

Lidia jest ucieleśnieniem wizji projektanta i fotografa, a podczas sesji płynnie łączy ich artystyczne wizje, oglądając archiwalne zdjęcia Rolkego w ubraniach BLESSUS. W efekcie sesja jest odzwierciedleniem snu modelki, w którym doszło do niecodziennego spotkania trzech pokoleń. Lidia, od samego początku powstawania kolekcji była dla projektanta inspiracją do jej tworzenia. Najnowsza kolekcja BLESSUS to celebracja piękna, dojrzałości, a poszczególne kreacje są hołdem złożonym wszystkim kobietom, niezależnie od wieku.

Kolekcja Capsule A/W 13/14 to klasyka kroju i elegancji, przełamana innowacyjnym, może wręcz technologicznym charakterem tkanin. Wygoda inspirowana fasonami z męskiej szafy. Stonowana kolorystyka podkreśla krawiecki charakter każdej części stroju.

BLESSUS AW13-14 01

 

BLESSUS AW13-14 04

 

BLESSUS AW13-14 02

 

BLESSUS AW13-14 03

 

BLESSUS AW13-14 05

 

sukienka z

 

plaszcz

 

spodnca

 

suknia

 

plasz

 

sukn

Lubię(0)Nie lubię(0)
Ten wpis został opublikowany w kategorii Moda i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Komentarze

Liczba komentarzy: 0

    Dodaj komentarz