SERBSKA PROJEKTANTKA ZACHWYCIŁA LONDYN

lond

Roksanda Ilincic (pochodzi z Serbii)  jest jedną z bardziej liczących się już na arenie międzynarodowej projektantek brytyjskich młodego pokolenia. Jej kolekcja na jesień/zimę 2014 to zdecydowany powrót do korzeni, czyli do szkoły St. Martins, którą ukończyła wraz z Jonathanem Soundersem, Mary Katrantzou oraz Christopherem Kanem.

Jej kolekcja pokazana na tegorocznym British Fashion Week jest bardzo konstruktywna. Patchworkowe, multikolorowe futra, strukturalne sukienki z ostrymi cięciami przenoszą nas w wymiar artystycznych klimatów. To już nie romantyczna Roksanda, z jej kobiecymi, mocno klasycznymi projektami, w których dominowały proste kroje i charakterystyczne plisy, falbanki.

Zachowawczość minionych sezonów ustąpiła zdecydowanie odwadze, która tak bardzo wyróżnia wszystkich projektantów brytyjskich. Pokazana kolekcja to jednak nie kolejny eksperyment, a raczej jej świadoma droga dojrzałego już projektanta.

Projekty są przemyślane w krojach – delikatnie obszerne, z dużymi aplikacjami, a całość podkreślona złotymi, blaszanymi pasami. Roksanda Ilincic pokazała także w swojej kolekcji nowe tkaniny: grubsze wełny, brokaty oraz aplikacje z PCV, a także nową kolorystykę, modną w nadchodzących sezonach: kobalt, lemonka i bordo oraz piękne, stonowane połączenia beżu, szarości i umbrii. Całość dopełniała kolekcja obuwia, zaprojektowana przez jej najbliższego przyjaciela – Nicholasa Kirkwooda.

TEKST: EWA KOZIEJA, LONDYN

ZDJĘCIA: MAT. PRAS. ROKSANDA ILINCIC

lk 3 lk 4 lk 5 lk 6 lk 7 lk 8 lk 9 lk 10 lk 11 lk 12 lk 13 lk 14 lk 15 lk 16 lk 17 lk 18 lk 19 lk 20 lk 21 lk 23 lk 24 lk 26 lk 27 lk 28 lk 29 lk 30 lk 31

Lubię(0)Nie lubię(0)
Ten wpis został opublikowany w kategorii Moda i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Komentarze

Liczba komentarzy: 0

    Dodaj komentarz