SPACER Z OLĄ PO OGRODACH CHARLOTTENBURG

OLA

MINI PRZEWODNIK PO BERLINIE – CZĘŚĆ 2.

Jesień rozpieszcza Berlińczyków, postanowiłam więc skorzystać z ostatnich słonecznych dni i wybrać się do malowniczych ogrodów w dzielnicy Charlottenburg. To właśnie tu mieści się Charlottenburg Schloss (z niemieckiego: pałac lub zamek), który uznawany jest za jeden z symboli Berlina. Ta największa zachowana rezydencja letnia Hohenzollernów zbudowana została w 1695 roku, ale nazwę otrzymała w 1705 roku, gdy Fryderyk I Pruski opłakiwał swoją zmarłą żonę Zofię Charlottę Hanowerską. Z ciekawostek – podczas zawirowań historycznych Pałac Charlottenburg przez jakiś czas był także magazynem mebli i szpitalem.

Mnie zainteresowały jednak otaczające budowlę (do której można wejść tylko ze zorganizowaną wycieczką i niemieckojęzycznym przewodnikiem) ogrody. Jak zachwala “Time Out” “te urządzone w dekadenckim stylu Króla Słońce tereny nadają się idealnie na romantyczny spacer”. Faktycznie, ogrody robią niezwykłe wrażenie z idealnie zadbaną zielenią, zbiornikami wodnymi, herbaciarnią Belweder zawierającą imponującą kolekcję porcelany i kopie antycznych rzeźb. To prawdziwa podróż w czasie!

Jak na “królewską wyprawę” przystało na ten spacer wybrałam piękny, kilkuwarstwowy sznur pereł z Zary i jedną z moich ulubionych zdobyczy z H&M – rozkloszowaną, czarną spódnicę, z grubego, wytłaczanego materiału.

 

STYLIZACJA:

Okulary: Avon

Perły: Zara

Sweterek i buty: Primark

Spódnica: H&M

TEKST: Aleksandra Żmuda, Berlin

ZDJĘCIA: Volker Körkemeier

 

charlottenburg3

 

charlottenburg5

 

charlottenburg1

 

stylizacja3

 

stylizacja6

 

charlottenburg2

 

stylizacja2

 

stylizacja7

 

charlottenburg4

stylizacja4

 

charlottenburg6

 

 

Lubię(0)Nie lubię(0)
Ten wpis został opublikowany w kategorii Moda i oznaczony tagami , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Komentarze

Liczba komentarzy: 0

    Dodaj komentarz