SWETRY JAK MARZENIE !

szymanska kampania_5

Kiedy poznałam historię Kasi Szymańskiej, to zupełnie mnie nie dziwi, że dziewczyna potrafi robić takie cuda na drutach.  Z takim zapleczem rodzinnym, ona po prostu nie miała wyjścia ;-) Przeczytajcie o niej i o jej pracy, która jest jej wielką pasją.

Kto panią nauczył robić na drutach? 

KATARZYNA SZYMAŃSKA: – TAK SIĘ ZŁOŻYŁO, ŻE W MOJEJ RODZINIE WSZYSTKIE KOBIETY ZAJMOWAŁY SIĘ, PO GODZINACH, RZEMIOSŁEM ARTYSTYCZNYM. MOJA MAMA ROBI GOBELINY, BABCIA ROBI ŚWIETNIE NA DRUTACH, PRABABKA BYŁA KRÓLOWĄ SZYDEŁKA, A PRAPRABABKA PROWADZIŁA PRACOWNIĘ TRYKOTARSKĄ PRZED WOJNĄ NA PRADZE. MAMA I BABCIA POKAZAŁY MI PODSTAWY ŚCIEGÓW W DZIECIŃSTWIE, POTEM SAMA POSZUKIWAŁAM ROZWIĄZAŃ, CZYTAŁAM OPRACOWANIA TEMATYCZNE, WYMYŚLAŁAM WŁASNE PATENTY.

Kiedy pasja przerodziła się w pracę?

– MOJA PASJA NADAL JEST PASJĄ PRZEDE WSZYSTKIM I NIE CZUJĘ ZUPEŁNIE, ŻEBY BYŁA PRACĄ. PRZEZ WIELE LAT PRACOWAŁAM W RÓŻNYCH POLSKICH MARKACH LUKSUSOWYCH ORAZ PREMIUM (M.IN. ZIEŃ CZY LA MANIA) I BARDZO CENIĘ SOBIE TE LATA DOŚWIADCZEŃ. ALE NAJPRZYJEMNIEJSZE DLA TWÓRCY JEST POCZUCIE WOLNOŚCI. WTEDY MOŻE ON TWORZYĆ TO, CO MU „W DUSZY GRA”. TERAZ PROWADZĘ ZAJĘCIA Z ARTCRAFT DESIGN W MIĘDZYNARODOWEJ SZKOLE KOSTIUMOGRAFII I PROJEKTOWANIA UBIORU I JESTEM DUMNA Z MOICH STUDENTÓW. ZALEŻY MI NA TYM, ŻEBY ROBIĆ PIĘKNE RZECZY, OTACZAĆ SIĘ LUDŹMI Z PASJĄ, KTÓRZY CENIĄ UNIKATOWE PROJEKTY I DOCENIAJĄ MAGIĘ RĘCZNEGO WYKONANIA, A W MIĘDZYCZASIE, ŻEBY PODRÓŻOWAĆ PO ŚWIECIE W POSZUKIWANIU INSPIRACJI. TEGO LATA PODRÓŻOWAŁAM MIESIĄC SAMA PO WŁOSZECH, CZUŁAM SIĘ TAM WYJĄTKOWO SENSUALNIE I TO WŁAŚNIE WIDAĆ W MOJEJ KOLEKCJI. NIEDŁUGO WYBIERAM SIĘ DO AZJI W POSZUKIWANIU NOWYCH BODŹCÓW, INSPIRACJI I PRZYGÓD.

Czy każdy sweter robi pani sama?

– KAŻDY MODEL Z KOLEKCJI WYKONUJĘ SAMA. NAJPIERW POWSTAJE ON W MOJEJ GŁOWIE I MOICH MARZENIACH, POTEM NA RYSUNKACH, POTEM OPRACOWUJĘ SZCZEGÓŁOWE WYKROJE I ŚCIEGI, NA KONIEC SAMA GO REALIZUJĘ. TWORZĄC COŚ NOWEGO CZASEM PRUJĘ I NA NOWO ROBIĘ JAKIŚ ELEMENT Z 10 RAZY. KAŻDY SWETER TO NA PEWNO KILKADZIESIĄT GODZIN PRACY, A PRACUJĘ WSZĘDZIE, NIE TYLKO W MOJEJ PRACOWNI. MOŻNA MNIE TEŻ ZOBACZYĆ SIEDZĄCĄ Z DRUTAMI W KAWIARNI CZY PARKU. TO JEST WŁAŚNIE WOLNOŚĆ DLA TWÓRCY :-) KIEDY REALIZUJĘ PROJEKTY NA ZAMÓWIENIE DLA KLIENTEK STARAM SIĘ, ŻEBY KAŻDY BYŁ INNY I MIAŁ W SOBIE COŚ UNIKATOWEGO. MOJE SWETRY TO NIE SĄ BEZOSOBOWE MODELE PRODUKOWANE W SETKACH SZTUK NA ODLEGŁYCH KONTYNENTACH. TO WYTWORY RĄK ARTYSTY Z PASJĄ I SERCEM DO PIĘKNA.

szymanska kampania_1 szymanska kampania_2 szymanska kampania_3 szymanska kampania_4 szymanska kampania_5 szymanska kampania_6 szymanska kampania_7 szymanska kampania_8 szymanska kampania_9 szymanska kampania_10 szymanska_lookbook 1 szymanska_lookbook 2 szymanska_lookbook 3 szymanska_lookbook 4 szymanska_lookbook 5 szymanska_lookbook 6 szymanska_lookbook 7 szymanska_lookbook 8 szymanska_lookbook 9 szymanska_lookbook 10 szymanska_lookbook 11

 ZDJĘCIA: Asia Typek, Edmund Magdeburski

Lubię(0)Nie lubię(0)
Ten wpis został opublikowany w kategorii Moda i oznaczony tagami , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Komentarze

Liczba komentarzy: 0

    Dodaj komentarz