ZŁOTA KOLEKCJA MMC

mcpok

Polska marka MMC, kiedyś trio, dziś duet: Ilona Majer i Rafał Michalak projektują już od  18 lat! Udało im się stworzyć coś, o co walczy każdy projektant – charakterystyczne znaki i motywy przewodnie, po których z daleka można rozpoznać, że to ubranie MMC. Mocno poszerzane rękawy marynarek i płaszczy, specjalne usztywnione, lekko połyskujące tkaniny z grubej faktury, monochromatyczne kolory.  Rzeczy dla prawdziwych koneserek mody, dlatego muzą MMC od początku jest Joanna Horodyńska, która na wczorajszym pokazie była ubrana od stóp do głów w MMC. Przez 16 lat pracy, MMC pokazywało swoje kolekcje dwa razy w roku na Fashion Week w Łodzi. Teraz wreszcie udało się ich komuś przekonać, żeby zorganizowali pokaz w Warszawie, drugi w ich karierze. Pierwszy, bodajże w hotelu Intercontinental z okazji 10-lecia działalności organizowała dla MMC jeszcze firma PR-owa Kingi Rusin.

Pokaz na sezon jesień-zima 2014/15 odbył się w Muzeum Etnograficznym w scenografii, którą stworzyły prezentowane po raz pierwszy w Polsce, przywiezione specjalnie na tę okoliczność, instalacje Oskara Zięty.

„Duet MMC studio w kolekcji PRE FALL 14/15, w charakterystyczny dla siebie sposób interpretuje minimalizm mody lat ’90. Projektanci zderzają go z rockowym Dandysem w stylu Dawida Bowie. Sylwetka MMC PRE FALL 14/15 jest wydłużona, jej środek ciężkości został optycznie przesunięty w dół. Linia talii i bioder została celowo obniżona, a ramiona uległy wzmocnieniu. Mimo tych zabiegów MMC utrzymało charakterystyczną dla siebie lekkość i swobodny charakter całości. Również dzięki asymetrycznym rozwiązaniom konstrukcyjnym i sportowym detalom. Jak zawsze zastosowano dużo nowoczesnych i szlachetnych tkanin. Kaszmir został zderzony z metaliczną skórą, jedwabne ortaliony ze stretchową wełną“.

Kolory: czerń, dużo złota, łącznie z butami, odrobina bieli i granatu. Grube i ciężkie tkaniny w połączeniu z delikatnymi ażurowymi wzorami to moje ulubione zestawienia. Szczególnie, długa czarna sukienka z małym rozcięciem na biodrach, ukazująca fragment złotego ażuru. Złote botki i złote kozaki – to mogą być hity na jesień, a może i już na wiosnę. Gdybym miała określić pokaz MMC trzema słowami, to byłyby to: klasa, styl i minimalizm. A kto się pojawił na pokazie – zobaczcie tutaj.

FOT. MWMEDIA

Pokaz kolekcji MMC Studio - wybieg Pokaz kolekcji MMC Studio - wybieg Pokaz kolekcji MMC Studio - wybieg Pokaz kolekcji MMC Studio - wybieg Pokaz kolekcji MMC Studio - wybieg Pokaz kolekcji MMC Studio - wybieg Pokaz kolekcji MMC Studio - wybieg Pokaz kolekcji MMC Studio - wybieg Pokaz kolekcji MMC Studio - wybieg Pokaz kolekcji MMC Studio - wybiegPokaz kolekcji MMC Studio - wybiegPokaz kolekcji MMC Studio - wybieg

Pokaz kolekcji MMC Studio - wybieg

zdjęcie 3 Pokaz kolekcji MMC Studio - wybieg Pokaz kolekcji MMC Studio - wybieg

Lubię(0)Nie lubię(0)
Ten wpis został opublikowany w kategorii Moda i oznaczony tagami , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Komentarze

Liczba komentarzy: 0

    Dodaj komentarz