HALLO SZPICBRÓDKA!

BIEL2043

 

Gdy tylko zobaczyłam plakat ze zdjęciem tancerek w stylu retro do musicalu „Hallo Szpicbródka“ wiedziałam, że to musi być coś niezwykłego. Premiera w Teatrze Syrena była co prawda już prawie rok temu, w grudniu, ale mnie dopiero teraz udało się zobaczyć spektakl. Spodziewałam się, że będzie świetnie, ale nie spodziewałam się, że to będzie spektakl perfekcyjny w każdym calu! Żadnego fałszywego dźwięku, ani jednego niepotrzebnego ruchu, czy słowa, wszystko trafione w punkt co do milimetra.

Każdy, kto widział film „Halo, Szpicbródka“ nie będzie zawiedziony, ale jest to zupełnie inna „bajka“, bajka na scenie teatralnej.

Choreografia i tancerki na najwyższym poziomie, do tego gra świateł i cieni. Piotr Polk w roli Szpicbródki nie tylko uwodzi swoim nieprzemijającym urokiem, ale równie pięknie śpiewa i tańczy. Bardzo podobały mi się również „wstawki“ z kina niemego, kiedy aktorzy chodzą jak Charlie Chaplin w przyśpieszonym tempie, albo dla odmiany, np.sceny bójek są przez nich grane na stopklatce, w zwolnionym tempie. Katarzyna Żak w roli niespełnionej artystki z Sieradza (w filmie tę rolę grała Irena Kwiatkowska), nie tylko świetnie śpiewa i tańczy do szlagieru „Nogi roztańczone“, ale wygłasza również kultowy tekst: „Kiedy ja występowałam w teatrze w Sieradzu, to Warszawa nie leżała wtedy nad Wisłą. (pauza) Leżała u moich stóp“.  Prawda, że cudne?;-)

Gorąco wam polecam „Szpicbródkę“  w Teatrze Syrena, spektakle 8.i 9. listopada.

 

A tak to się zaczyna…:

Teatrzyk rewiowy „Czerwony Młyn” przeżywa kryzys, właściciel nie ma pieniędzy na wypłacenie pensji pracownikom. Kiedy komornik wręcza dyrektorowi nakaz zajęcia majątku teatralnego, niespodziewanie pojawia się elegancki dżentelmen inżynier Fred Kampinos i proponuje swoją pomoc…

Teatr Syrena „Hallo Szpicbródka“

Reżyseria: Wojciech Kościelniak

Kierownictwo muzyczne i aranżacje: Marcin Steczkowski

Choreografia: Jarosław Staniek

Scenografia i wizualizacje: Damian Styrna

Kostiumy: Bożena Ślaga

Fotografie: Krzysztof Bieliński

 

 

BIEL2721_2

 

BIEL1665_2

 

BIEL2024_2

 

BIEL2646

 

halo

Lubię(0)Nie lubię(0)
Ten wpis został opublikowany w kategorii Retro i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Komentarze

Liczba komentarzy: 0

    Dodaj komentarz